Chcem byt sestricka

Príspevok v téme: Chcem byt sestricka
Nela41

Nazov hovori za vsetko. Chcela by som ist studovat osetrovatelstvo tak by som velmi uvitala vase skusenosti.. V prvom rade ma zaujimaju prijimacky, pretoze viem ze kedysi sa robili z osetrovatelstva a bio ale teraz som si pozerala stranky jesseniovky a tam som sa docitala ze prijimacky by mali byt z bio a somatologie tak teraz neviem je to tak vsade? A z coho ste sa na prijimacky ucili vy?
A da sa zvladnut studium s rodinou? No a este by ma zaujimalo kde by ste mi odporucili ist? Ja mam najblizsie MT aj si myslim ze je to najkvalitneksia skola.. Prosim podelte sa o skusenosti moc ma to zaujima

NataliaP

Ahoj , budúca sestrička :) Každý jeden z nás určite vie že Jess. vysoká škola v MT je kvalitná a náročna ale to neznamená že ostatné také niesu. Študujem v TN tiež ošetrovateľstvo a poviem ti je to makačka rozmýšlam o prestupe na MT tento školsky rok budem robiť presne tie prijmačky z STomatologie a bio , sedím v škole od rána do večera povinné prednašky povinne vlastne všetko !!!!! a učenie? na každy jeden predmet vždy pripravená píšeme písomky ako na stredných školách učíme sa z kníh ktoré su na medicíne v mt anatomia at´d. čiže si myslim ja osobne že je to len o učeni nie o inteligencii o tom či vydržiš sedieť na riti a učiť sa. a prečo som sa rozhodla prestúpiť? z jedniného dôvodu pretože ak mám sa učiť to iste čo sa učia aj v MT a je to tak isto naročne tak radšej budem mať vyštudovanú školu Jess. ako nejakú v Tn. ale môj nazor je stály a nemenný na každej škole zvlásť čo sa týka oše mediny atd sa maka uči !! dôvod? nebudeme robiť so zvieratami ale s ľudmi. Ja konkrétne to mám velmi tažké kedže som nemala na strednej bio atď...musím sa všetko od zakladov učiť. máme veľmi prísne podmienky na škole dve absenčky a letíme a je to jedno či je to cviko alebo prednáška...čiže TREST :D veľa chuti do učenia skontaktuj sa somňou ak chceš poradíme si spolu . pekný deň

Nela41

ajajaja No ja som sa práve rozhodovala medzi medinou a oše.. Samozrejme medina je omnoho lákavejšia čo sa týka povolania aj ohodnotenia, ale myslím si že ľahšia cesta bude oše, teda na výške určite

Nela41

ajajaja No ja som sa práve rozhodovala medzi medinou a oše.. Samozrejme medina je omnoho lákavejšia čo sa týka povolania aj ohodnotenia, ale myslím si že ľahšia cesta bude oše, teda na výške určite

ajajaja

ja studujem na jesseniovej medinu a jedine co mozem o ose povedat je ,ze je to dost drsne oproti napr.ruzomberku alebo presovu. maju toho vela teoreticky + este aj prax ...

Nela41

Google pokiaľ viem nechodí študovať ošetrovateľstvo a nepodelí sa o skúsenosti ;)
Okrem toho už som prešla veľa fór lenže tam sú už staré informácie, fóra z roku 2009 čo už je neaktuálne keďže sa veľa zmenilo od vtedy