Psychické problémy - čím to je ?

Príspevok v téme: Psychické problémy - čím to je ?
zuvinka

Ako tak sledujem či už túto stránku alebo okolitý svet, tak zisťujem, že čoraz viac ľudí má nejaké psychické problémy (vrátane mňa :D) a hlavne aj veková hranica ich výskytu sa znižuje.. možno je to len môj subjektívny pocit, ale myslím si, že kedysi sa tieto problémy nevyskytovali v tak veľkej miere. Aký je váš názor, čo myslíte, prečo v dnešnej dobe ľudia tak "ľahko" podľahnú psychickým problémom ? môže to byť aj zvýšeným elektrosmogom okolo nás - veľa mobilov, mikrovlniek, internet, celkovo elektrospotrebiče...? alebo je to tým, že už spolu nekomunikujeme v tvárou v tvár, ale mnohé veci sa riešia len virtuálne ? nevedia si ľudia nájsť na seba čas, trošku vypnúť ? ja osobne si myslím, že do veľkej miery môžu za tieto problémy aj peniaze. Keď človeku stále chýbajú na to, aby mohol mať život na úrovni a nie každý cent prepočítavať a báť sa, že ako vydrží do ďalšej výplaty :-/

pan d.

Podla mna mozno ludi rozdelit na take dve velke skupiny. Jedni su robotnici a druhi su podnikatelia /manazari atd./. Jedni zarobia 400 eur mesacne, ti druhi zarobia 1000 eur mesacne. Robotnici, ked pracuju, tak kmitaju jak vretky /klobuk dole pred ich vykonmi/. Druhi zase robia od nevidim do nevidim a takpovediac sa zenu za peniazmi. No a teraz, ktora skupina je na tom lepsie??? Podla mna su na tom uplne rovnako a rovnako zle. Jedni sa trapia kvoli tomu, ze nemaju peniaze, ti druhi zase makaju, aby si udrzali standard a tiez je to v podstate trapenie.
Mozno sa tym vsetkym mylim, ale snazil som sa nieco vypotit:)

dpk1

Tiez si myslim, ze vela ludom sposobuje urcitu formu depresie nedostatok penazi. Nie z riedka sa to konci samovrazdou. Celkovo tych depresii z nedostatku niecoho, pribuda.

pan d.

Ak clovek zaraba styristo eur mesacne a uvedomi si, ze je nula, tak dostane depku a potom sa z toho uz neda nijako dostat, lebo genialne napady nema kazdy somar.

dpk1

storm55: Chapem ako to myslis, ale je to trosku inaksie. Vidis to moc ciernobielo, v stkutocnosti je tato tema trosku zlozitejsia.

Nezazijes....nepochopis. Asi tak. Mozes mat nazor a mudrovat kolko len chces, mas na to pravo. Ale to je asi tak vsetko, nic v zlom.

Inak tie kydy z cias nasich prarodicov a praprarodicov, ako vsetkym bolo super a zili na zaklade skutocnych hodnot....no dobre ze si nezaspominal este aj na ranny feudalizmus a podla mna najspokojnejsi a bez depresii boli nasi predkovia neandrtalci...spokojne si fungovali na stromoch, boli rovnaki vsetko bolo jednoduche, primitivne, pojedali klicky...nech zije pravek!

Inak tlieskam, ze "uznavas" teda moralne pravo na depresiu aspon tym 10tim percentam, ktorych okruh si tak genialne definoval. Si....smiesny. :).

A v nazore na tuto temu si aj bezohladny a arogantny.

Dede2222

Magy: ten kto neprežil nemôže objektívne posudzovať, ani pochopiť a strom55 k takým ľuďom patrí. Neviem čo ho viedlo k takému názoru, ale jednoznačne to inklinuje k tomu, že sa nestretol s depresiou, mániou, schizofréniou a rôznymi poruchami osobnosti, ktoré vplývajú na bežný život ako postihnutého, tak celý okruh jeho rodiny a blízkych. Neviem, aké je to byť schizofrenikom, pretože ním nie som, ani nemám nikoho takého. Ale viem, aký je to pocit, keď priateľ, rodič prepadajú zúfalstvu, lebo nevedia, čo s človekom, ktorým zakývala diagnóza.

Isto nikto nepochybuje o tom, že na dnešnej situácii sa podpisuje chémia, ktorá je všade, snáď aj vo vode v splachovači. Je to des, ale je to dnešná doba a nám neostáva nič iné, ako sa s tým vyrovnať, pretože renesancia je možná v móde, v umení, ale nie v konzervovaní potravinových polotovarov, tovarov...