Je možné mať anorexiu aj keď jem??

Príspevok v téme: Je možné mať anorexiu aj keď jem??
Nela41

No ide skôr o moju hlavu. Neprejavuje sa to u mňa tým že by som nejedla vôbec ale ako náhle sa najem vyčítam si to. Celý deň myslím len na jedlo a keď sa cítim najedená nenávidím sa. Nenávidím ten nasýtený pocit.. ja napríklad do školy si naschval nezoberem peniaze a hladujem tam do tretej lenže potom prídem domov najem sa a úplne som z toho smutná len rozmýšľam ako to zo seba dostať (nevraciam naschvál..zatiaľ) .. a potom neschudnem lebo hladujem potom zas jem hladujem.. a tak dookola.. No a potom som smutná lebo som tučná.. Keď sa najem vidím sa v zrkadle ako keby som mala 100 kíl a keď cítim ako mi škvrka v bruchu cítim sa chudšia.. neviem už si prídem ako psychopat dokonca často rozmýšľam nad tým aké by to bolo keby som zomrela, že by to bolo jednoduhšie.. Neviem už čo mám robiť :(

mrska

Ahojte...
Maoam...ono mi to ani nezožrali nachytali ma dnes ako cvičím druhý krát poobede, zdalo sa mi že som od rána pribrala...jaj je to šialené ale je to tak....chcú to riešiť ale ja im stále hovorím že sa pokúsim nech ma nesledujú....

cry...ale jesť musíš...ja jem aj ked navýživné ale niečo tam musím dostať už len kvôli liekom ktoré užívam...to by som skapala na žalúdok...ale dala som si dnes naviac 4 marhule a teraz si predstavujem ako sú nabité sacharidmi...a to ma deptá...zajtra len jedno ovocie lebo by ma šlahlo...aj mne je smutno že mi veria a ja som taký slaboch..ale oni chcú aby to bola už hned teraz v pohode....neviem ako nám to dlho potrvá ale aspoň dúfajme že raz to možno bude ok...

neznášam ten pocit sýtosti v žalúdku...už aj minerálka sa mi dnes zdala moc kalorická...a ked priberiem nejaké to deko,stále premýšľam čo som zjedla ako to dať do poriadku...som ako obohratá platňa....

ahojky....

[zruseny22]

Mrska, ja som dnes tiež zistila, že som OD VČERA pribrala 1kg, myslím to vážne! Keby som bola aspoň sýta, ale veď som sa poriadne včera ani nenajedla. Tak som dnes ešte nič nejedla (ani nebudem). Ráno som bola na rehabilitácii- chodím na plynové injekcie a ultrazvuk kvôli chrbátu a ramenu a potom... bola som behať na hodinu a 10 minút. Myslela som, že tam vyplujem srdce... teraz som nahnevaná... a je mi smutno... keby som si to jedlo aspoň užila, že sa prežerem, nepoviem nič.... ach yo:-( Stále dokola to isté... ale ja neverím, že sa z toho niekedy vysekám.

QQQQQ

Ahoj Mrska,

jam som tiež trpela bulimiou, ale dostala som sa z toho, kvôli môjmu dieťaťu a manželovi. Vracala som každý deň a to všetko čo som zjedla. Vážila som 45 kg pri výške 156 cm. Aj Ja som sa cítila unavená, nesústredená, kruhy pod očami a každý mi hovoril, že som až nezdravo chudá.Aj ja som v noci nespala, ráno som už o 5:00 hodine bola hore, ale celý deň som sa cítila unavená. Na silvestra som si povedela a dosť. Moje dieťa ma potrebuje, chcem vidieť ako mi rastie, tešiť sa z jej úspechov a nie sa trápiť s jedlom, zvracať atď. Začala som jesť 5 x denne male porcie. Aj som zlyhala - zvracala som, ale povedala som si, že dnes to skúsim ešte raz aj hoci som sa prejedla, tak som už nešla zvracať, ale povedala som si, že na večeru zjem menšiu porciu. Keď som prestala zvracať pribrala som 7 kíl, pretože môj organizmus nebol zvyknutý na to, že všetko jedlo ostalo žalúdku. Cítila som sa hrozne, bolel ma žalúdok, cítila som sa plno a vôbec môj žalúdok akoby netrávil to čo som zjedla. Ale po 6 mesiacov sa to upravilo a vážim 49 kg, to je moja ideálna váha a som spokojná a už vôbec neriešim jedlo. Držím delenú stravu a viem, že od nej nepriberiem.Každý mi hovorí, že vyzerám lepšie už nemám kruhy pod očami, nie som unavená, ale plná sily a energie.
Mrska skús to spraviť pre svoje deti, oni Ťa potrebujú, tak isto aj manžel.
Držím palce

Maoam

Mrska, mne je jasne, ze ty menit vobec nic nechces a ze hras XL-divadlo. Blbe je, ze ti to doma zeru.
Deti, to je jedna vec, ale muz - ten by snad nemal byt tak lahko ovplyvnitelny.
Upratovanie rano o 4, divoke cvicenie v tychto hodinach, tvoje napätie, tvoja nespavost, tvoje manio-depresivne stavy, to sa neda prehliadnut.
Narast hmotnosti o 400g, najmä po zvracani, je casto zadrzana voda.
Fakt je, ze s tymto vsetkym urobis len vtedy nieco, ked to SAMA budes SKUTOCNE chciet.
Ty to musis chciet a musi to vyjst z tvojho vnutra. Zrejme este nie je tak zle. Mozno sa zobudis, ked zazijes stavy, ze nebudes vobec nic vladat, alebo ta tvoj psychicky stav zacne tak ruinovat, ze opät vyhladas terapeuta.
Kazdy ma tu svoju hranicu inde.
Ale ta show pred rodinou, to ta bude stat vela energie a ak mas v rodine ludi, ktori sa nedaju lahko oblafnut,aj tak na to pridu.
45kg na 164cm - najvyssi cas skoncit, ale na to musis prist sama, ze sa chces liecit :-//. Zopakujem ti to este raz - musis spracovat tie hrozne zazitky z minulosti, tam je kluc.

mrska

Ahoj Maoam. Asi máš pravdu ja vlastne nechcem nič zmeniť....hrám pred rodinou divadlo...a včera som vracala lebo som mala pocit že som moc zjedla...a sama som si nahovárala že to je ok...že už iba dnes...

A dnes už mám o 400 g viac a rozmýšľam nad tým ako som to včera všetko nevyvracala a preto to išlo hore....som totálna krava ale ma to pohlcuje ako plamene...asi radšej pôjdem ešte raz k tej lekárke,aj s manželom. Ďakujem za nakopnutie...

chcela som sa ešte spýtať či aj niekto z Vás ma dni plné energie, ja som za tieto dva dni úplne nabitá ale večer o šiestej ledva chodím...ale spať idem tak o pol desiatej...dnes som vstávala pred polštvrtou a cvičila ako divá...potom varila,umývala okná,vešala prádlo o pol piatej...ved ak ma niekto videl tak si pomyslel....dcéra sa ma včera pýtala či
budem aj spávať?Neviem či to patrí k PPP, alebo sa u mňa začínajú prejavovať maniodepresívne stavy....

Tak krásny deň všetkým....skúsme spolu bojovať....Ahojky..

[zruseny22]

Ahoj, Silvika, no ja som ten dôchod vôbec nechcela!!!!!! Vôbec! Mne nedala psychiatrička na vybratie, ani obvodná! Mám plný, ale len 203 eur, a nevychádza mi ani hmotná núdza, prevyšuje mi euro či čo!!!! Otras! Chcem si tiež nájsť prácu, aspoň na 4hod, tak uvidím. Diagnózy?- viem že mi tam dali mentálnu anorexiu, depresie stredného stupňa so somatickými príznakmi, Bordeline porucha osobnosti- úzkostné a depresívne stavy. A potom neviem... ale na papier, keď niekam idem- mi obvodná píše aj to zlyhanie obličiek, čo som mala 2007 kvôli PPP, tiež mi tam píšu problém s chrbticou- odteraz, a tiež som mala "koliku" žalúdka... zrušiť si invalidný ževraj nemôžem, už môžem len čakať, že po roku? sa to zmení. Napíšem ti na mialíka.

silzel

Ahoj Cry, to som ja, spoznáš ma podľa prezývky?Snáď...takže ti priznali plný invalidný...a máš aj iné diagnózy okrem PPP? Lebo ja mám asi tak 5 diagnóz a mám len polovičný ID, 136 eur...však z toho sa nedá vyžiť! x-krát som bola už na pohovore do práce, ale keď sa dozvedeli že som na ID, hneď ma poslali do prdele...tak neviem ako si mám nájsť prácu alebo aspoň brigádu...všetci si myslia, že keď som ID, nič nevládzem robiť alebo čo!!! inak sa mi moc nedarí, stále zvraciam, mám depky, nespávam a chcem schudnúť...ako sa máš ty? keď máš záujem, napíš mi mail: silvus27@centrum.sk

Maoam

Mrska, no uzasne si sa vyliecila za noc, fakt, si v tom az po usi, ak nie hlbsie.
Darmo budes skryvat vahu a pred muzom a rodinou hrat, ze jes, nevazis sa a vsetko je super, ked v reali bude vsetko naopak.
Tvoje ochorenie sa nevylieci tym, ze budes jest a priberat a rodina bude spokojna, musis liecit to, preco to vzniklo ato je tvoja minulost a zazitky v nej. Kym to nespracujes, zabudni na vyliecenie sa z PPP, ktora je len nasledkom toho vsetkeho, co si nespracovala. 45kg na 164cm, no super...fakt, predpokladam, ze by si bola este stastnejsia, keby to bolo este menej, najlepsie 40, ze?
Si v tom totalne po usi.