Obsedantno - kompulzivna porucha a GAD + depresia

Príspevok v téme: Obsedantno - kompulzivna porucha a GAD + depresia
Janik4

Ahojte,

a hned pribeh. U mna to zacalo neustalym kontrolovanim zamknutych dveri a okien. Nekonecna neistota a uistovanie ci je vsetko zavrete. Toto sa vlastne spustilo potom, co si moj kolega "pozical" z mojho nezamknuteho suplika moju osobnu vec. Pekne, nie ? Neskor sa to rozsirilo na strach z nakazenia - viete, klucky, autobusove madla, vlakove sedacky a WC, pecivo, ktore predo mnou rozsypali na zem a opat nahadzali v predajni do regalov. Dalej sa to rozsirilo na zvierata. Ja, milovnik maciek, co som mal vzdy na dome dve az styri macky a dvoch psov a bol som milovnikom zvierat. Jedna prihoda v zivote, ktoru radsej nechcem spominat a postupne zacala fobia zo psov, maciek, holubov v meste a podobne. Neustale sa bojim, ze sa mozem nakazit vykalmi alebo len dotykom zvierata. To byvam na dedine, kde neustale pobehuju tulave psy a viete si predstavit, ze sam som nebol vonku uz vyse roka. No a najlepsie, pridalo sa aj soferovanie. Po odjazdeni cca 250 tis. kilometrov sa zrazu bojim soferovat. Dobre, nie ? Boze. A to som uplne hotovy, ked na ceste vidim prejdene zviera, ktoremu sa nemozem s autom vyhnut. To hned panikarim, ze ked sa nasledne dotknem auta, podbehu, alebo blatnika, tak sa mozem nakazit. A to ma ide slak trafit v obchodnych centrach a v jedalnach, kde sa pohybuju ludia so psami a dokonca ich krmia tymi pribormi, ktore potom davaju ludom. Strasny strach, uzkost a bolest duse. A ten strach sa pomerne uspesne dalej rozsiruje. Ked v restike tresknu sklenenym poharom, tak aj trikrat kontrolujem, ci v pohari nemam sklenne crepy. Aj to sa mi kedysi skutocne stalo, ze som takmer vypil centimetrovy ostry crep v pohari. Bojim sa takmer vsetkeho.
Tak som vyhladal pomoc psychiatra, zatial 15 den beriem paroxetine a nic. Som z toho smutny, nic sa mi nechce (a to musim autom chodit do prace), nevidim nic optimisticky a vsetkeho sa skutocne bojim a som uplne neschopny. Nakupil som si literaturu, cakam, kym zaberu AD a potom sa pustim do terapie. S Bozou pomocou sa snad nejako z toho vymotam, i ked mam len malu nadej.
Mate niekto podobne problemy ?

O.K.S.

www.tachyonsupplement.eu

1 x 2 tablety

Pred časom som sa pokúsil nahradiť DMAE CDP-cholinom ale bez účinku, tak som sa ku DMAE vrátil a všetko sa znovu zlepšilo.

Janik4

To O.K.S.:

Vdaka za radu. Kde si to kupil ? Jedine co ma napada je lecitin a ginko. Ale v nejakej cistej forme - to vobec je v predaji ?

O.K.S.

Náhodou som objavil a mám dlhodobo overené, výrazne sa mi pri O.K.S. osvedčil doplnok dimetylaminoetanol, ktorý je prekurzorom pre cholín a teda aj acetylcholin, zhlepšenie nastalo do dvoch týždňov, najmä stavy počas kľudu ale aj počas stresu.

Ak by som to vyjadril v číslach, tak na 90 %

Janik4

Kazda moja fobia bola spustena nejakou prihodou, zvacsa takou, s ktorou sa nestretavas kazdy den. Radsej ich ani nebudem popisovat.
Depresia je len vysledkom mojich fobii. Ano, snazim sa pracovat - pracou som sa dlho snazil zachranit sam seba. Proste robil som 16 - 18 hodin denne, vtedy som aspon tak nepocitoval tu nekonecnu uzkost z mnohych veci - ak sa samozrejme neprihodilo nieco coho sa bojim. No a pracovny stres z poslednych mesiacov bol asi dalsou pricinou, ze sa mi prihodila aj depresia a hned poriadna.

lucinka14

Janik a to sa ti celé začalo len tak bez priciny?predtym si bol úplne v pohode zmiereny so zivotom?moje depky vznikli na základe zdravotnych problémov..začala som mysliet na smrt..riesit otázky ako zmysel existencie cloveka,život po smrti a pod.som veriaca no strach zo smrti bol vacsi. Kolko mas rokov a aku mas profesiu?ak s takymito .problemami dokážes už len ist do tej prace,mas moj obrovský obdiv!!!!urcite mas vnutornu silu porazit tie hnusne choroby tak nestracaj nadej..zivot je boj ale aj dar,ktory sa nema odmietat