2 eur na hodinu + zvladli by ste tak makat?

Lulu2011

Maoam - zistujem, ze asi trpim depresiou, akosi neviem, co dalej, o chvilu mam 30 rokov, ja viem, ze to nie je nejaky strasny vek este, ale aj tak som v poslednej dobe nejaky pesimista. No nieco poriesim musim, lebo v tomto standarte pokracovat ma dostatocne ubija

Maoam

Lulu, myslela som to preto, ze ste este mladi, teda ty si este velmi mlada, keby si mala 45-50, to by som chapala, ze sa vam nechce odchadzat, ze tam mate vybudovane zazemie, karieru atd.

ale takto? snad nebudes do konca zivota na vychode robit za minimalku alebo upratovat? podla tvojich prispevkov si inteligentna, vzdelana mlada zena, si aj atraktivna (co si pamätam z niektorych tem), myslim, ze 'mas na viac', mas male dieta, mozete este kludne zacat inde, kde vam bude vsetkym lepsie a kde aj maly bude mat lepsiu perspektivu a aj ty!

Maoam

Lulu: DE, povolanim zdravotak

Lulu, to nie je moc dobre, ze mu staci, ze budes robit za minimalku, jednak pre vas ako rodinu (ze sa uspokoji s tym) a jednak pre teba, ze nechce, aby si robila nieco lepsie a jednak nasla uplatnenie, naplnenie a mali by ste z toho osoh iste aj iny (financie)

nik nevravi, ze musite opustit krajinu, ale mozno by ste mali viac prilezitosti zapadnejsie? TT, BA, okolie...vsak byvat mozete aj blizko väcsieho mesta, za pracou sa da dochadzat

Lulu2011

Maoam - to skor kamen zacne rozpravat :) jemu by stacilo aj keby som za minimalku niekde robila, ach jaj, ty vlastne v ktorej krajine zijes a co robis?

Lulu2011

sio - tak to si este celkom dobre dopadol, v pokladni zvyknu byt minimalky, v Lidl, v Bille maju o nicom uplne, myslim, ze na Slovensku to bude stale len horsie, meni sa len vyska cien v obchodoch, ktore su stale vyssie a platy minimalne, o chvilu stredna vrstva uplne zanikne a ostane len chudoba a bohatí ako v Rusku, sme krasne dopadli, dakujem aj ja tebe, nech ti casom ten plat porastie

sio

Plne s tebou sulasim je to vsetko na zaplakanie ale musime si poradit aj ked to vsetko nie je lahke.Zalezi od prace ktoru vykonavas ja som momentalne pokladnik v tescu tak sa to da aj s vyplatou ale nie je to slava.Nuz kazdy chce rychlo zbohatnut mat na ucte vela penazi a zabezpecit sa to je nasa vlada ale neviem ci nasa lebo to co oni robia s peniazmi je uz hroza...V obchodoch dnes 50€ nic neznamena tieto eurace to je katastrofa v korunach sme si to aspon ustrazili ale vlada vedela co roby.Cesi mali rozum...Tak ti drzim palce a teda nech sa dary

Lulu2011

sio - najhorsie je, ked ma clovek skoro 300 eurovu hypoteku na 30 rokov k tomu nizkemu platu
:( kedysi bolo lahsie najst pracu aj ked pozeram ze od 2003 roku platy hore nesli, dokonca su nizsie, to ako je mozne, pri tom v obchodoch je vsetko 5 nasobne drahsie :(

ja som volit nebola, kazdy sa tam pcha len preto, lebo sa chce nabalit

sio

Nuzviete sami si za to mozme.Kazdy kto volil a bol s tym papierom pri urne...Stacilo aby si dali dobry slogan ako cigani a podpora...urobme tu poriadok,nieco o eurovale a podobne.Neurazam nikoho kazdy kto si precita aj nizsie prispevky pochopi ze to o tom nie je...Dobre slogany na bilbordoch hned zamaskuju svoje manipulacie napriklad v gorile alebo danovom softvere za par miliard.Tak zaujmu vecsinu aby im zatemnili mozgy...KDH tam malo slogan...Zacina to,pracou...Nuz ano aj dobrym odstupnym Kto dnes dostava 13 plat ,vysoke odmeny a odstupne s obycajnych ludi.Poznam takych ktory su radi ze dostanu vypoved lebo su viazany vypovednou lehotou...Je dnes tazko vyzit a bude horsie vsetko zdrazie a obycajny ludia budu trpiet aby ako tak slusne vyzili a nepadli na hubu pred exekutormi lebo tym sa dnes zije.Ja si pracujem som rad ze mam 430€.Nezavidim im ale mali by mat charakter a ked tak vsade robotnikou zneuzivaju dopriat kazdemu za pracu aj spravodlive ohodnotenie.

Lulu2011

capricorn - hej sme malo priebojni, ja som vravela, ze som ochotna si nic mesiac nekupit, len chlieb a maslo a budu musiet ist ceny dole napr. a tak sito som ochotna aj ine veci, len nemam s kým, kazdy radsej skloni hlavu a ide robit za 300 eur

no ja na Cyprus na 4 mesiace velmi nemozem, mam male dieta :) ja is musim najst pracu aspon za 500 mesacne tu, pokial s ami nepodari presvedcit muza, aby sme odili do zahranicia