VS - daleko od domova

Príspevok v téme: VS - daleko od domova
strachopud

Zdravim,
prave som sa dozvedela ze som prijata na svoju vysnivanu VS, tam som vzdy chcela ist pretoze je to uznavany odbor a aj univerzita..preto sa na jednej strane velmi tesim no na druhej strasne bojim..
Je to daleko od mojho domova, kde mam rodinu a blizkych a ja nie som ten typ ktory by sa rychlo adaptoval a nasiel si raz-dva priatelov..s tymto mam velky problem - priatelov nemam takmer ani doma a nie to este aby som si ich nasla v inom meste- cudzom prostredi..
vysokoskoly zivot to bude nieco uplne ine ako doterajsia stredna skola a ja sa bojim ze to nezvladnem..doma mam aspon rodinu ale tam nebudem mat prakticky nikoho..
mne pozitovne myslenie nepomoze proste viem ze to tak bude a aj ked sa budem snazit nic sa nezmeni..
preto uvazujem ci nemam radsej ostat vo svojom rodnom meste - na vs, na kt. az tak nechcem ist navyse ani odbor mi nie je velmi po chuti, ale bude to istota
bojim sa totiz ze ak pojdem tam, pridem po par mesiacoch s placom domov - az take je to so mnou zle - asi si pomyslite ze nie som normalna, tak mozno to tak je..
co si o tom myslite?

dedy

Určite ísť, ja tiež doma nemám takmer žiadnych priateľov ale bolo to vždy v podstate tým, že sme nemali rovnaké záujmy, príchodom na VŠ v inom meste človek získa nový pohľad, spozná nových ľudí a v mojom prípade to boli hlavne ľudia s podobnými záujmami a názormi, takže sme si boli hneď bližší. A so spolužiakmi ťa bude spájať minimálne rovnaký odbor, takže spoločná reč sa nájde, najmä ak je to tvoj vysnívaný odbor. Určite sa ho nevzdaj a choď.

dobra vila

Presne ako vravi "S hlavou". Urcite vyskusaj, nezahod sancu, o ktorej si stale snivala, cesta spat je vzdy! Naopak, ak sa na to nedas, stale si to budes vycitat... To si myslis, ze kazdy jeden z nas je typ, ktory sa hned rychlo zoznami, laka ho VS styl zivota a podobne? Ale kde, nie si sama, budes prekvapena, kolko ludich podobnych tebe tam bude. A ver ci nie, casom si urcite najdes partakov, ved v triede nebudes sediet sama samucka, zoznamis sa, a minimalne pocas dna budes mat s kym pokecat. Aj ked nie si ten typ, co sa potom zenie von posediet ci popit, tak sa budes vo volnom case venovat skole, mozno si najdes brigadu a podobne. Ale uvidis, casom to pride a volne bloky medzi hodinami budete zabijat nejakym sendvicom a kavou spolu! Drzim palce a urcite si vyber, tu co si vzdy chcela!

sad2

urcite chod a vyskusaj si takyto zivot, po prvom semestri uvidis,ze vsetky tvoje obavy boli uplne neopodstatnene, ved to je normalna reakcia kazdeho cloveka, ktory nevie co ho caka v cudzom meste s novymi ludmi, aj tvoji buduci spoluziaci na intraku to urcite tiez takto citia, musis si to vyskusat a az potom uvidis ci je ti to po chuti alebo nie, lebo ak to nevyskusas budes to mozno lutovat cely svoj zivot...

S hlavou

Normalna reakcia. Urcite chod, mozno si poplaces, ale casom si budes hovorit, ze to stalo zato. Osamostatnis sa a nebudes lutovat, ze si to aspon neskusila. Ak sa ti tam nezapaci, vzdy sa da prist domov.