Čo smiem zbaliť do príručnej batožiny ?

Príspevok v téme: Čo smiem zbaliť do príručnej batožiny ?
suns

Čafte, letíme na výlet do Londona ( s priateľom sme tam žili ).. ideme pozrieť kamarátov a netuším, ako to môžem spraviť s príručnou, keďže 20kg batožinu si neberieme.. načo na 4 dni :)
Letíme s Ryan Air..
ako je to s tekutinami ?
Je pravda, že ak si do priesvitného uzatvárateľného vrecúška do ruky vezmem tekutiny, nevadí to? Ale vraj to nemôže byť viac ako 1 deci.. čiže zo šampónu si odlejem deci, zo sprcháčku.. a tak.. a smiem si vziať make up ?

Už som počula, že celý make up a šminky si mám dať do toho priesvitného vrecúška a keď budem prechádzať kontrolou, len mi to popozerajú, aby som to nemusela vyberať z batožiny..

Diky za rady, určite ste skúsenejší :)
diky ešte raz !

suns

jankaaaaa ved toto ja vsetko viem.. len som si to chcela zosumarizovat..
ved som pisala ze som v Londone zila, tak asi ze uz som letela :)

btw, smerom BA London si vkladas do kovoveho ramu.. ale naspat London BA chodi zenska alebo chlap s kartonovym vzorom s rozmermi a nasuva to na batoziny.. aspon ja som to tak mala..

jankaaaaaaa

nesmies si brat parfem s 250ml flastickou. proste flasticky s tekutinami, gelmi, kremami nesmu mat objem vacsi ako 100ml. nestaci zobrat 200ml flasticku a mat ju len napolovicu naplnenu. nesmie byt taka velka aby sa do nej zmestilo viac ako 100ml.
a batozinu nemeraju, ty si ju vkladas do kovoveho ramu pri kontrole, ktory ma take rozmery ake max moze mat tvoja batozina a musi sa ti tam zmestit

suns

jop baby uz som si citala vasu temu starsiu.. len som sa chcela uistit..
do Londona som uz Ryan Air letela.. a mala som velku tasku a nemerali mi ju..ale nebolo mi vsetko jedno :D
Chapem, nemozem mat parfem s objemom 250ml a len 1/4 v nom.. berie sa obsah celeho balenia.. oka takze 10 kusov..
ale napr. puder si asi zbalim do batoziny.. ale ruz, lesk a take veci do saciku priesvitneho..

premyslali sme, ze to kupime az na letisku, len ono sa to fakt na 4 dni neoplati :/ kupovat balenia sprchacu.. no uvidime pozriem si Duty Free shops :)

na 4 dni ? Ono je to skor bussiness vylet, pracovny a velmi narychlo :)
ale nevadi, kedze sme tam zili, uz mame vytypovane miesta, kam ist a kam nie :)

jankaaaaaaaaa

vsetky pravidla mas napisane na stranke a tak isto aj pri kupovani letenky.
vsetku kozmetiku - pasty, makeupy, spreje, a vsetko podobnej konzistencie musis mat vo flastickach, ktore maju max 100ml a dokopy ich mozes mat 10ks. musia byt zabalene v priesvitnom sacku

sign

co ja viem tak mozes mat tekutiny a spreje v nadobach max. 100ml (a dokopi to vraj moze byt max 1liter). Ja si ale vzdy pre istotu berem vsetko v mini baleniach, v drogerke dostanes kupit mini balenia od sprchoveho gelu az po krem na ruky, nohy. alebo ked ste dvaja kupte si to az tam a date napoli. a vsetku kozmetiku mam vzdy v priesvitnom obale. vodu si vzdy kupim az v letiskovej hale po kontrole. isla som tak aj do Londyna a nebol problem. ale pozor na tasku aby si mala rozmery pripadne ked si tak natesno s tymi rozmermi tak aby si ju nemala moc napratanu.

Linguistics

Ahoj!
Moja skusenost je, ze aj rozne letiska maju rozne pravidla. V Kosiciach ma nechali prejst aj s vodou, v Prahe mi ju vzali. Kamoske vzali dokonca pomadu na pery. So samponom a sprchovym gelom pozor - nestaci, ze odlejes, ked nadobka ma objem 200ml, vezmu to. Kup si mini cestovne balenie, alebo si to neber a kup az v Anglicku. Make-up by ti mali dovolit vziat, ale presne tak - zabal si ho do takeho zatvaracieho sacku.
A flasa s vodou - to uz vobec netusim, mne vyhodili zatvorenu plechovku a kamosku nechali s vodou prejst. Na druhom letisku jej to ale vyhodili :D jeden nikdy nevie