sebakontrola

Príspevok v téme: sebakontrola
nokia c5

zdravim vsetkych. dnes som prisiel na to, co je pricinou mojej neistoty. je to neustale kritizovanie sa a napominanie sa proste utlacanie saba. dnes som sa prestal utlacat. ale zistil som dalsi ze sa mem problem kontrolovat v spravani najma to co poviem, odjakziva som bol velmi prostoreky, s tymto som mal odjakziva problem. mam problem sa kontrolovat aj vo svojich cinoch, proste robim hluposti. ked mi to pred niekolkymi rokmi ostatny vycitali, zacal som sa za to trestat. bola to velka chyba. vzbikla s toho psychicka nevyrovnanost a odjakziva som mal pocit, ze sa musim potrestat. mal som v povahe taketo myslienky. viem ze sa uz nesmiem utlacat, ale velmi sa bojim, ze nieco pokazim. vzbudzoval som v sebe neustale napatie tymto a mam stale pokusenie sa utlacat. toto je cela podstata mojho problemu. asi sa nemam dostatocne rad. bol som odjakziva hyperaktivny, teda mal som problem zo spravanim sa a ako som uz povedal bol som prostoreky. a aj som ked sa uvolnim. potom pustam aj nemiestne hlasky. dufam, ze sa mi to podari vyriesit a ze o par rokov sa na tom iba zasmejem. teraz ma to dost trapi. ako sa prestat utlacat? existuju na to nejake terapie, alebo lieky? dakujem vsetkym.

bojovnik1

Ahoj !
Ako dlho pozoruješ tú neistotu,kým si
ju ohraničil do pojmu ? Toto je vážna vec
može ovplivniť celý ďalší život.Lebo napr. okolie može spozorovať , túto neistotu
a može si to vysvetľovať po svojom, ale žiaľ nieraz aj navonok z fatálnymi doz-
vukmi , myslím len jedincov.Určite by pomohla skupinová terapia,alebo aspoň napravila , čo sa dá.
Táto doba nedbá na psychoproblemi človeka
,a tak neni jednoduché zohnať seriozných
ľudí,a psychterapeuta k tomu . Problém
ktorý píšete mi nieje zďaleka neznámi a
preto uvítam aj osobnú odozvu,ak chcete.
S pozdravom bojovnik1