Aky cukor do kavy ?

doubledog

vsetky nahrady cukru maju cudnu chut, takze to si do kavy asi davat nebudes.

ak si chces osladit kavu, tak troskou hnedeho cukru, ma dobru chut, a dobre sa hodi do kavy.
urcite ale hnedy cukor vo vacsich mnozstvach nepouzivaj, ak nemas

ja osobne kavu nesladim.

RNG

Polyoly sa casto popisuju ako umele, ale nachadzaju sa v roznych ovociach a zeleninach, tj nejedna sa o ziadnu pre telo skodlivu chemikaliu, ako sa ich kritici snazia ludi presvecit.
Med je sice zdravy, ale co sa tyka zubov, tie rozhodne napada pri dlhsom kontakte.

Carie

ja si tiez nedavam ziaden cukor. Kedysi som sladila, potom som si povedala ze prejdem na umele sladidlo, neskor som si prestala sladit uplne a nechyba mi to. Ani do caju si vacsinou nic nedam,max. niekedy med.

RNG

Xylitol sa napr neabsorbuje kompletne, tj vchadza do creiev a je zivina pre rozne mikroby, z ktorych niektore mozu sposdobit hnacky. Tosa ale moze stat len pri vacsich davkach xylitolu, nie pri nizkych, tj pod 10 gamov denne.
Tvrdenie teda je platne, ale nie na vsetky polyoly, lebo mnapr erytritol sa vstrebava vyborne, nesposobuje ziadne crevne problemy a vylucuje sa na 95% mozom, tj je vhodny pre cukrovkarov.
Moja zena s nim dokonca aj pecie, aby som dostal minimum cukrov pri mojej DM2.
A skontroloval som si to testom, je to pravda, ze neprispieva prakticky vobec z zvyseniu glukozy v krvi.
To tvrdenie erozia zubov je ale vymyslene, hlavny dovod erozia zubov su totiz rozne ustne streptokoky, a tie to prave nici/splachne. Na to je vyskumu akurat dost, o tom nemozno pochybovat .
A samotne polyoly nedemineralizuju zuby, ani nezmensuju pravdepodobnost reminweralizacia z roznych jediel
www.ispcd.org
Takze zase sa tu siria lzi cez internet.A dovercivi ludia na to naletia, lebo si to nepresetria z inych zdrojov.

Maros75

Podľa štúdie sa cukry nahrádzajú látkami, ako sú polyoly, ktoré oproti cukrom síce znižujú riziko vzniku zubného kazu, no zároveň zvyšujú kyslosť v ústach, čo vedie k poškodzovaniu zubnej skloviny. Častou náhradou za cukry je aj xylitol, ktorého používanie schválila Európska komisia a výrobcovia ho môžu predávať ako „neškodný pre zuby“. Akademici z Helsínk, Bostonu a ďalších amerických univerzít však tvrdia: „Predaj výrobkov obsahujúcich sorbitol a xylitol sa zvyšuje a spotrebitelia by mali byť informovaní o skrytých rizikách týchto látok. Môžu totiž poškodzovať zubnú sklovinu a spôsobovať nežiaduce účinky, ako je podráždenie tráviaceho traktu a osmotická hnačka.“ zdravie.pravda.sk

Adam23

steviove tabletky su teda najlepsie?

neviem odkial ich brat, napr tu ? www.bio-obchod.sk

toto som tam nasiel

Stevia čajové lístky
Stevia fluid Nova 50 ml
Stevia mleté lístky
Stévia prášok 20 g
Stevia tablety 300 ks
Steviola fluid 50ml
Steviola práškový koncentrát 25 g
Ústna voda Sladký bozk - Stevia
Ústna voda Sladký bozk - Stevia tablety