Euthyrox

GoFruit

Nie je pravda že anorganický jod je neúčinný. Lugolov roztok vyliečil už vela ľudí zo všetkého možného.

margaritka22

akýkolvek chemický liek a o to viac hormonálny je pre organizmus nebezpečný ani nie v danej chvíli ale z dlhodobého hladiska prichádza sa na to, že umelé napodobeniny nevedia bunky spracovať a ani vylúčiť.ak je to nutne napr po vybratí štitnej žlazy tam je to jediné riešenie ale inak je vyborný olej len sa musí užívať pravidelne a súbežne a postupne vysadzovať vždy po kontrole aby ste mali istotu už sú aj lekári ktorí začínajú uznávať aj takúto pomoc, len ich je málo.v iných výrobkoch potravinových doplnkov byva anorganický jod a ten je neučinný. ozvi sa na www. biela pyramida mne velmi pomohli, skús odporúčam

[zruseny15]

Fanka

Asi na každého platí niečo iné, skús vyskúšať postupne preparáty. Ale neviem keď nemáš žlčník, či sú nejaké obmedzenia v strave, hoci si myslím že ovsené vločky by Ti nemali uškodiť. Tekvicový olej neužívam stále, ja to striedam. Je dosť drahý, tak len preventívne.
Mne pred cca 2 rokmi lekár zistil že mám hrčku na prsníku tak ma poslal na histológiu, lebo sa mi časom zväčšila. Rádiológ vravel, že to môže byť z hormonálnych liekov, ale ja som HAK neužívala, len ten Euthyrox, tak si myslím že to bolo z toho. Našťastie, bol to len nezhubný fibróm.

Fanka

evellin,
nie si sama kto sa čuduje,on aj ultrazvuk urobí,len asi tak po3 kontrole-kontroly sú pol ročné,tak si myslím,že za tú dobu sa veľa zmení.No a keby som išla na alternatívnu liečbu tak odbery potrebujem,preto som sa pýtala na samoplatcov.

Fanka

laila,
lenže ja som čítala/už sa nepamätám kde,že pri autoimunitnej thyreoditíde sa chlorela neodporúča/tak mám obavú vyskúšať.Ja viem v Ľubochni sa neplatí,ale to mám cez 200km.Ináč vidíš to pálenie záhy mávam občas aj ja,ale to ma nenapadlo.že to môže súvisieť.No a teraz keď si bez liekov,tak aké máš výsledky ?Ono bude asi ťažko po 8rok. vysadiť liek naraz,tak skúsim ten olej FV.aj keď zrejme to až také jednoduché nebude a tiež sa mi to vidí drahá alternatívna liečba a nie je záruka vyliečenia.O ovsených vločkách som počula,že je pri zníženej činnosti š.ž.prospešné jesť veľa ovsenej kaše,ale ja nemám žlčník tak "neviem"Ty berieš ten jod.tekvic.olej ?,a ako dlho ?

evellina

...a ozaj,inac nechapem co je to za kontrola u endokrinologa,ked neberie krv a v podstate nevie tvoje vysledky hormonov z krvi....ako z ultrazvuku sa ich urcite nedozvie,noo fakt cudny sposob liecby,ja by som asi okamzite lekara vymenila...drzim prsty

evellina

...ja mam tiez znizenu funkciu SZ,ale od kedy som zacala brat L-Thyroxin,tak sa uz nepotim a to som sa potila len pod pazuchami,ale brutalne a v noci cely hrudnik,zatylok a vlasy...teraz je to uz ovela lepsie,ale myslim si,ze to asi ovplyvnuje aj olej fortuna vitae,beriem ho uz pol roka.....drzim prsty

[zruseny15]

Fanka

Mne pred asi 6 rokmi diagnostikovali hypotyreózu, teda zníženú činnosť štítnej žľazy. Bola som na ultrazvuku v NEDÚ v Ľubochni (už si nepamätám, ale asi som nič neplatila) a tiež som pravidelne chodila na odbery krvi. Lekárka začala s malými dávkami Euthyroxu, postupne zvyšovala. Necítila som sa najlepšie, prejavovali sa u mňa niektoré nežiadúce účinky, pálila ma záha občas. Tak som ho vysadila sama a zmenila som si jedálny lístok, ako som už písala. Treba užívať aj morské riasy Chlorella, dostať to kúpiť v špec. obchodoch.