svrab od mačky

Príspevok v téme: svrab od mačky
mandragora

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či niketo z vás má skúsenosť so svrabom od zvieraťa, konkr od mačky, mala som ju raz na kolenách, bola dosť chorá aj viditeľne a odvtedy sa mi začali robiť malé pupáčiky na stehnách a už aj na bruchu a dosť to svrbí a mám dojem že to môže byť svrab. :( a stále mi pribúdajú nové. som hotová

NatalkaBS

Keď si robíš reklamu, tak si aspoň pozri nick, či si žena alebo chlap. V každej diskusii, to isté. Na smiech.

emavrina443

Ivermectin bez predpisu - euhealth24.com Pomohlo mi to. ja som mal nedávno tiež jednu skúsenosť so svrabom. Dostal som sa z toho za cca 2 týždne.

macicka a kocurik

ten stronghold maju moje macicky,a vobec nezabera,stale sa len skrabu,je to slabe ,prosim poradte co na tu potvoru roztoc,hlavne s cim cistit poriadne uska a s cim striekat preventivne a pravidelne ,bytove macicky...dakujem

meri.m

Ahoj, pokiaľ viem, kožný svrab je druhovo špecifický; prenos zo zvierat na človeka je síce teoreticky možný, ale už sa nebude množiť a odoznie aj sám. Svrbenie a vyrážy môže byť skôr alergická reakcia na kontakt s roztočmi.
Moje domáce potkaníky mali svrab opakovane, mali fliačiky s vypadanou srsťou a chrastičky, ako sa škriabali (nie vyrážky), bez problémov som sa s nimi hrala a púšťala ich po izbe... Ani na nete som sa nestretla s tým, že by sa svrab preniesol na nejakého chovateľa.
U zvierat sa na liečbu používa ivermectin(Ivomec), ale napr. mojim potkanom zabral len dočasne, selamectin(Stronghold) funguje lepšie.
Kedy si mala tú mačku? Všetky veci, čo si mala vtedy na sebe, vyper a vyžehli. A kožná doktorka ti bude vedieť povedať najlepšie, z čoho máš vyrážky...