odpustit ci neodpustit?

Príspevok v téme: odpustit ci neodpustit?
zera

Mali, sme sa za cca 10 dni sobasit.Pohadali sme sa o peniaze.Teda o to ci svadobna cesta, ci mame na to, ci dat na pokazene auto. Moja partner nejavil zaujem o riesenie situacie, kde je dolezitejsie dat peniaze, ci na opravu auta ci na hostinu ci na dovolenku.Mlacal 3 dni ked som zacala temu podme uctovat co su priority.
Vyvrcholilo to v aute ,ked som mu to vycitala a isla som objednat restauraciu. Prosila som ho bud racionalny,,,bud muz.,,Zacal mi nadavat ze som najmudrejsia ja vediem ucty..{preto lebo on sa k tomu nema...vezie sa..na otazku co bude na obed nevie, co kupime nevie...kam na dovolenku nevie,,vraj preto aby som ja bola spokojna tak vediem agendu z nutnosti.}
ale chela som aby raz bol ako chlap.Je mie tiez jedno kam pojdem na dovolenku ,lenb on nic nevie nic neriesi, ak tak neico poznamena,,a vraj ja sa rozhodnem sama,ak sa ho pytam na nazor mlci,,ze nevie,, Pred restauraciu ,mi nadaval ,tak som sa zatala a povedala ze nejdem objednat stol. Nemozem objednavat stol na svadbu ked mi nadava..do ...xxx..a do .xxx.za to ze ja mu nadavam ze nie je chlap ale zenska.Na to konto sa nastval, a odisiel k matke,skladal mi telefon, vypol ho-povedala som ze zrusim svadbu .On ze ok. a urazil sa . nebojoval o svadbu,Tak som mu zbalila jeho veci. Este som mu povedala ze ak odisiel k matke na 3 hodiny miesto rozoberania uctov, tak nech odide. Ak mi nadava- tak ako mi chce slubovat lasku?Prisiel od matky nastvaty zobral veci a odisiel. vypol telefon.Pred odchodom som mu dala otazku ,ukludnis sa a budes normalny ide o svadbu ,?bol v afekte, odisel vypol telefon a nedviha. ja mam vazne pochybnosti ze afetky hysterie a urazenost,,su dovody na zrusenie svadby,, co vy na to?placme,,a on ma vypnuty telefon,,ten chlad,,to je svina,,,,,,,,,,,,,,nie?> 10 dni pred svadbou,..ci?

alenka_maxova

"povedala som ze zrusim svadbu .On ze ok. a urazil sa . nebojoval o svadbu" - Toto co je za spravanie? Inak, nerozumiem, naco sa beriete??? To som len ja taka strasne naivna, ked si myslim, ze sa ludia beru preto, lebo obaja to velmi velmi chcu a su si tym 100% isty?? Tvoj priatel to berie ako keby to nebol absolutne ziaden zavazok. "Budeme sa brat - ok. Nebude sa brat - ok." To co je za spravanie? Neviem ci si si svadbu vydupkala ty a on len pritaka ako hlupy, ale neberte sa radsej. Po svadbe sa toto vsetko este zhorsi...Potom neskor mu povies "chcem sa rozviest" a on ti bez stipky emocie povie to svoje "ok"...

vsevedka

Tazko sa zmeni, hoci to nie je vylucene, hoci skor opak byva pravdou, ze sa zmeni ale este k horsiemu. Ved doposial ste nemuseli riesit ziadne problemy a to spolocny zivit urcite prinesie.

Bud sa s tym zmieris, ze budes v manzelstve na rozhodovanie a riesenie problemov sama, alebo nie. Podla mna je este dolezite, ci ti pomaha v inych oblastiach, napr. pomoc v domacnosti, staranie sa pri chorobe a pod.

To, ze ti vulgarne nadava vsak je uplne nepripustne. Ak chces vediet ako sa zachova on, tak mu viac nevolaj (vsak aj tak ma vypnuty mobil), ale i inak ho nekontaktuj (nechod za nim k matke), vydrz to a pockaj, ci sa ozve on,nejako budete musiet predsa vzniknutu situaciu riesit (napr. zrusenie terminu, ci rezervaciu restauracie a pod.) Ci uz tvoja svadba bude, ci nebude, niet ti co zavidiet..

kukucko

Manzelstvo, to nie je len laska, to je aj zodpovednost. Dobre si to premysli, ci s takym budes zit cely zivot a vychovavat svoje deti. Ja by som sa s nim, v Tvojom pripade, rozisel.

wear

Ano, je to dovod na zrusenie svatby. Si predstav manzelstvo. Jebnete do toho kopu penazi a nakoniec to skonci bud rozvodom alebo s nim budes ale nebudes stastna. Zasluzis si viac. Neviem kolko mate rokov ale ty mi prides rozumna a on este nedospele decko ktore nic nevie, nic sa mu nechce a setko nechava nech za neho vyriesia ini. Myslis, ze v manzelstve sa to zmeni? Chcel aby bol takyto nezodpovedny clovek (pokakanek) otcom vasho dietata? Nenechaj sa zviest citmi, oni teraz klamu. Mysli hlavou, jasne mas ho rada ale ked je nezodpovedny nie je pripraveny na svatbu, manzelstvo, deti a este doteraz mal ostat panicom. Nic ine si nezasluzi.

miauu

:DD prepac ale nedufaj ze sa to zlepsi..lepsie to uz nebude
skor si premysli ci toto budes trpiet cely zivot alebo sa o par rokov zaradis medzi "rozvedenych"
sprava sa jak male dieta, pred problem sa nevie normalne postavit? vypina telefon? poznam, casom sa to len zhorsilo s komunikaciou az nakoniec kopacky cez fb....dobre vsak?