Akné

Príspevok v téme: Akné
kindervajce

Ahojte otáčam sa ná vás s bežným problémom - akné.
Na tvári mám hlavne podkožné, mále vyrážočky, akoby krupicu, ktoré sa z času na čas zapália, inak sú neaktívne.. tým mám posiatu celú tvár a inak mávam aj tvrdé, bolavé veľké vredy, ktoré nejdú vytlačiť.. vyzerám strašne, nechodím kvôli tomu von, mám depresie, sedím stále doma, mám 16 ... skazilo mi to celé prázdniny, nikam proste nechcem ísť, strašne sa za to hambím...

práve som si objednala koloidné striebro z koloidne.sk, pomohlo to niekomu? prosím poraďte :) :((( som zúfalá..

doma mám modré aj červené svetlo, svietim sa nimi, pijem čaje, zdravo sa stravujem (bez mlieka, sladkostí, mastného), cez dalaciny a duac gély, sudcream, dermacol a pod som si prešla.. chodila som aj na IPL ku kozmetičke... nič nepomáha, som absolútne na dne

za každú odpoveď budem veľmi vďačná!

lucia22

a este by som dodala pri takom akne ti urcite nepomozu ziadne kremiky masticky ani nic podobne ja som toho vyskusala ozaj vela a pomohli az antibiotika, samozrejme ze plet si umyvaj a cisti to je zaklad ale zbytocne nevrazaj do drahej kozmetiky ktora ta zo silneho akne nevylieci

lucia22

tiez som si tym presla, mala som hlavne bolave vredy na ktore mi kozna ihned nasadila roacutane, brala som pol roka a plet to pekne vycistilo, teraz sa mi sem-tam spravi nejaka vyrazka ale to sa aj tomu kto ma dokonalu plet, opytaj sa koznej ci ta nemoze liecit roacutanom alebo ju jednoducho zmen, vela stastia ;)

kickloop

ludia to riesia zle - ako sa toho zbavim. Treba si polozit otazku, preco je na mojom tele akne, preco sa tvori !!

Kym neodstranis pricinu, babranie mastickami a podobnymi somarinami ( ak si lepsie precitas temy na fore ohladom akne, tak zistis ze skoro vsetci isli na to mastickami a vodickami a dostali sa k roacuutane... ) sa mozes natierat do nekonecna. Chod k doktorke, a nedaj sa odbit ze to ti prejde. Presne takto ti to ostane do dospelosti. Jasne - nejaka vyrazka v tvojom veku je normal, ale treba to riesit lebo takto sa to nastartuje... Ziadaj testy na vsetko, moze to by mandlami, stitna zlaza, oblicky, nejaky zapal alebo zapalove lozisko v tele, poruchy travenia, alergia na nieco ...
Mna akne trapi tak 10 rokov a ver mi ze mi nie je prijemne. Tiez som siel ku koznej, ale ta len masticky, vodicky a takto tahaju z ludi peniaze. Dal som si urobit testy krvi, zatial je vseko VIMIKAJUCE podla doktorky, ale kdesi cosi to musi sposobovat. Preto idem zajtra na dalsie testy.
Chod aj ty, nemas co stratit...

kickloop

ludia to riesia zle - ako sa toho zbavim. Treba si polozit otazku, preco je na mojom tele akne, preco sa tvori !!

Kym neodstranis pricinu, babranie mastickami a podobnymi somarinami ( ak si lepsie precitas temy na fore ohladom akne, tak zistis ze skoro vsetci isli na to mastickami a vodickami a dostali sa k roacuutane... ) sa mozes natierat do nekonecna. Chod k doktorke, a nedaj sa odbit ze to ti prejde. Presne takto ti to ostane do dospelosti. Jasne - nejaka vyrazka v tvojom veku je normal, ale treba to riesit lebo takto sa to nastartuje... Ziadaj testy na vsetko, moze to by mandlami, stitna zlaza, oblicky, nejaky zapal alebo zapalove lozisko v tele, poruchy travenia, alergia na nieco ...
Mna akne trapi tak 10 rokov a ver mi ze mi nie je prijemne. Tiez som siel ku koznej, ale ta len masticky, vodicky a takto tahaju z ludi peniaze. Dal som si urobit testy krvi, zatial je vseko VIMIKAJUCE podla doktorky, ale kdesi cosi to musi sposobovat. Preto idem zajtra na dalsie testy.
Chod aj ty, nemas co stratit...

sindri

Ahoj, poznám tento problém a myslím si že v tvojom prípade je pre teba veľmi dôležitá pravidelná, každodenná starostlivosť o pleť, ktorá spočíva v troch jednoduchých krokoch:
1.čistenie-každé ráno a večer siahni po čistiacom pleťovom gély
2.tonizácia- následne použi pleťovú vodu, podporí mikrocirkuláciu tvojej pleti
3.hydratácia-nakoniec použi pleťový krém,na deň siahni po dennom a polhodinu pred spaním po nočnom kréme alebo ak ti bude vyhovovať, môžeš siahnuť aj po, ja tomu hovorím po univerzálnom kréme, ktorý môžeš používať ráno aj večer
V tvojom prípade by som určite začal použivať prípravky na problemtatickú pleť, v drogérií je veľké množstvo, treba len vyskúsať, napríklad Balea, Essence, Dermacol alebo Garnier.
Keďže máš veľké vredy, ktoré ťa aj dosť bolia odporúčam pravidelnú lokálnu liečbu, ktorá spočíva v lokálnom nanášaní prípravku na postihnuté miesto.Osobne sa mi najlepšie osvedčil roll-on na problematickú pleť značky Balea, ktorý je bežne dostupný v DM. Výborný ej aj z Oriflamu.
Držím palce a verím, že sa čoskoro dočkáš zlepšenia:)

lena22

ahoj, mala som podobny problem, chodila som ku kozmeticke na hlbkove cistenie pleti+ozon, a brala som tbl ktore mi predpisal kozny lekar-aknenormin sa volali. Po mesiaci som mala cistu tvar, akurat ze suchu. Akk do toho pridas pitie zihlavoveho caju malo by to byt lepsie :)

gdgdgdg

Mne osobne to Tea tree olej len zhoršil.A o to píšu aké to má na všetko účinok.Zdravo sa stravuj,žiadne mastné jedlá hlavne vyprážané.Obmedz fast foody hlavne McDonald !! A papaj menej sladkého ako napr čokolády k aknému "dopomáhajú".Tým si musíš preskákať aby ti to zmizlo.A zinok musíš brat dlhý dlhý čas.

fazula gula

skus tea tree olej miesany s kokosovym...mne to pomahalo a kup si nejake vitaminy napr zinok selen a pod. mne pomohlo aj neemove mydlo od Hymalaia...maju ho v DMku teraz