Strata akejkolvek chuti do zivota

Príspevok v téme: Strata akejkolvek chuti do zivota
javor24

ahojte, mam 23 rokov, o rok koncim vysoku skolu, niekto by povedal,ze mam cely zivot pred sebou, ale vnutorne sa citim strasne prazdne, stratil som vsetky svoje zaujmy, cele dni len presedim doma nicnerobenim a rozmyslanim nad tym ako som si dobabral zivot, som silny introvert, mam aj socialnu fobiu, vysoku skolu ku dokonceniu ktorej mi uz chyba len 1 rok doslova nenavidim, vystudoval som ju najmä kvoli natlaku rodicov, ale ja si vazne neviem predstavit ako si najdem pracu po skole, celkovo mam pocit ako cloveka, ktory si cely zivot dobabral tym,ze studoval nieco co ho absolutne nebavilo a teraz ked nad tym uvazujem jedine co budem moct robit po skole je zacinat niekde v zahranici v mcdonalde, uplne od nuly, neraz mi uz napadla aj myslienka samovrazdy, ale viem,to nie je riesenie a asi nikdy by som nepolozil na seba ruku, ale stale ten hrozny pocit prazdnoty vnutri nemozem nijako zakryt, co by ste navrhovali v tejto mojej situacii? chcel by som vediet nejaky nezavisly pohlad na to od inych ludi, resp. ako zacat znova zit? kde nabrat tu stratenu motivaciu do zivota?

DajSaDokopy

javor 24: stratené roky? aké stratené roky, už teraz máš určitú devízu voči ostatným absolventom v tom, že si schopný skončiť takú ťažkú školu s čim je aj spojené to, že keď si schopný učiť sa polroka na štátnice tak tvoja výdrž je obdivuhodná čo sa odrazí aj v tvojej budúcej práci oproti ostatným absolventom, ktorí sa na ostatných šuflikárskych univerzitách nevedia naučiť ani desať strán textu a končia s takými istými titulmi ako ty. A škola je podmienka prijatia do zamestnania, nie záruka toho, že tam ostaneš. Čo vedia prosím ta iní absolventi viac než ty? tiež majú iba teoretické poznatky z odborov, ktoré študujú a prax je pre nich diametrálne odlišná. Ďalšia vec, čo sa týka zahraničia skús sa skôr zamerať na nejaké intership programy, v dnešnej dobe ich máš nespočetné množstvo, a aj, keď do toho budeš musieť niečo investovať, skúsenosti, ktoré tam získaš budú na nezaplatenie,.. napíšuc o tom, že ak sa im páčiš a si zodpovedný k svojej práci tak si ťa tam aj nechajú, poprípade ťa pošlú na rekvalifikačné kurzy. Nemáš problémy s jazykmi, nemáš problémy s učením, s výdržou, koncentráciou,..čo ti v tom bráni učiť sa nové veci??? dneska si ťa medzinárodné inštitúcie vychovávajú samé ak máš určitý potenciál,..len sa musíš snažiť optimistickejšie pristupovať k svoju životu,..naberať energiu všade, kde sa dá a negatívne myšlienky eliminovať a bojovať s touto bohužiaľ zlou dobou, ktorá nepraje psychike mnohým ľuďom. Uvedom si prosím ťa koľko ľudí by chcelo mať len tvoje problémy :))) PS: a už dávno si mal svojim rodičom vysvetliť, že máš určité sociálne problémy a možno by ťa na to právo nedali, nakoľko tam bez sociálneho stykom asi veľmi nepochodíš:/ skús sa s nimi o tom porozprávať a poprípade vyhľadať aj pomoc, pretože takéto neriešené veci zvyknú prepuknúť do horších psychických stavov a podôb,..to ti odporúčam zo skúseností,..prajem veľa štastia :)

beskyd

potom daj vediet ako si obstal, ci uz na skuskach alebo v zivote neskor, bolo by dost motivujuce aj pre ostatnych ...(napriklad pre mna:D) keby videli ze nejakym zivotnym rozhodnutim si nezabetonujes zivot a nejaku sablonu, povedzme stereotyp na dalsich 40 - 50 rokov ale da sa uspesne otocit kormidlo... drz sa

javor24

no to vzdelanie gympel plus pravo, to je to iste u mna, a v podstate pripravujem sa na to,ze budem zacinat niekde od nuly v zahranici, tak som fakt zvedavy, ze ako teda dopadnem, to Norsko by bolo fajn aspon cez leto na zarobok, predsa len zimy tam musia byt strasne depresivne a to by mi moc nepomohlo, a uz ked budem mat aspon aky taky financny zaklad, tak potom by som mohol uvazovat nad Australiou alebo Kanadou, kedze su to trosku vzdialenejsie destinacie, rozmyslam aj nad dalsou VS popri zamestnani v buducnosti, ale urcite nie na SK, aspon takto by som si mohol zvysit svoje sance na pracovnom trhu, kedze teraz su dost mizive..

beskyd

hej, my sme mali mesacne rozostupy medzi statnicami, aj to sa mi vtedy zdalo fest malo:) no, na kamionistu potrebujem velke investicie a nemam znamosti ani prax.. mohol by to byt krok vedla hoci mi to stale pride zaujimave, teda s vynimkou pracovnych podmienok vsakze.. na ministerstve je to predsa len robota z fachu, dokonca velmi podobna tej co robim teraz, lepsie platena a tak.. inak dobre plany mas, norsko ma tiez vzdy lakalo len som sa bal ze s mojim vzdelanim by som sa v zahranici moc neuchytil, proste gympel a pravo..:/ ale v tomto ti fest drzim palce, inak o australiu som sa tiez zaujimal a som cital ze len vybavenie viz stoji brutalne peniaze, ale to si este overis pochopitelne aj sam len som to vtedy okamzite vylucil ze tadeto cesta asi nevedie..

javor24

tak ta ponuka od ministerstva znie ovela lepsie ako ta praca kaminonistu, hadam, sa ti to zapaci a nezhnijes tam od tej nudy a denneho kolobehu..
terminy statnic este nemame, ale byva to tak,ze medzi dvoma statnicami musi byt min. 2 tyzdnovy rozdiel, co je s ohladom na rozsah ucenia velmi nizky, v BA je to 4 tyzdne myslim..
a po skole nemam ani sajnu, ale zacal som chodit na kurz norstiny, tak by som tuto investiciu potom aj rad vyuzil v praxi, tak mozno sa vydam na sever, a ak nie tam, tak rozmyslam este nad alternativou Kanada alebo Australia, ale urcite nechcem zostat na SK, nevidim tu ziadnu buducnost pre mna..

beskyd

teda, no nezavidim, kedy mas poslednu statnicu? tam to mate nejak nakope naraz ze? aspon tak som pocul ze to fungovalo este v 2009.. drzim palce kazdopadne s tym vsetkym nech to dokopes a nech ta z nicoho nevyleju hlavne.. ja som dostal ponuku z ministerstva vnutra nedavno, clekom sranda, takze idem tam od februara, som zvedavy ci tam zhnijem zaziva alebo si zvyknem.. na robotu, na mesto, nenaplnajuci kolobeh a stereotyp a vsetko. lebo zase videl som teraz robotnikov vonku tak mi napadlo ze ta praca v kancli este asi nebude to najhorsie:) a posilka je fajn, tiez som zacal teraz po dakych 7 rokoch cvicit aj ked sa mi uz tazko hlada motivacia takze to mas clekom fajn ze sa vies este pre nieco nadchnut:) uz mas daky napad co po skole?

javor24

ahoj aj Beskyd, ako sa mas? co nove? zmenil si tu pracu ako si o tom premyslal?
ja momentalne pisem diplomovku na temu europskeho sukromneho prava, a potom pomedzi to sa musim este ucit na predterminy z trestu procesu, kriminalistiky a medzinarod. sukromn. prava, takze mam toho viac nez dost, a vsetky predmety z duse neznasam, takze opät bojujem ako sa len da a kazdym dnom odpocitavam do dna D, kedy do tej skoly vkrocim naposledy,
co sa tyka SF, tak pokroky som urobil najmä v tom,ze som zvladol prezentaciu pred asi 30 ludmi, nebolo to najlepsie, ale zvladol som to nad moje ocakavania, a dalej pred dvoma tyzdnami som zacal chodit do fitka, a zistil som, ze ten uzasny pocit po cviceni je fakt na nezaplatenie, asi sa stanem na cviceni zavisly, a to som mal pred tym fobiu z preplnenych fitiek ludmi, ale aj tak mam obdobia, kedy rozmyslam,ze to co robim je uplne zbytocne, teda najmä to v suvislosti so skolou a piatimi stratenymi rokmi na nej..

iluilu

nuz ty si mi naposledy pisal cez prazdniny, ja som ti potom na tvoj mail odpovedala az o mesiac, teda si si asi myslel ze uz dalej nic :D
teraz som pozrela, bolo to asi v septembri co som pisala..
takze sa u teba nic nezmenilo hmm?
u mna podobne, ja som nastupila na vysku, takze odtial mam plno novych dojmov, aj do mailu som ti pisala ake zmatky som porobila s vyberom skoly, ale to uz je kapitola sama o sebe :D

javor24

jaaaj, to si ty :) ja som si fakt myslel,ze som ti odpisal na tvoj mail, tak netusim kde nastala chyba, ale som rad, ze si sa ozvala.. kludne mozme aj tam pisat, a inac no mam sa tak striedavo-oblacno, stale sa morim s pravom, tak dufam,ze to o niekolko mesiacov aj uspesne dokoncim, skor ta SF je niekedy strasna, stale sa z nej neviem poriadne vymotat, aj ked mam pocit,ze som za posledne mesiace urobil urcite pokroky, ale nie je to aj tak take ake by to malo byt, co ty? co mas nove?:)