Vši v dlhých vlasoch

Súvisiaci obsah

simona1906

ahojte aj ja som dnes zistila ze mam vo vlasoch tie potvory male, tak som si ich zacala vycesavat ale nemam doma ziadny pripravok proti nim zajtra si zakupim poradite mi aky??????? mala som vsi asi pred 4 rokmi ale mam uz dlhe vlasy tak neviem aky pripravok je najucinejsi

ssandrii

ahojte... ja som ich mala asi po prvy krat pred 2 rokmy ked som ich chytila v skole. mam dlhe vlasy cize asi tak. otec kupil detske pripravky proti vsiam a mama mi s tym umyla hlavu asi 3x. do vane povypadavali asi 3 vsi a potom mi mama len vycesavala vycesavala a vycesavala... potom este vyzehlila ( aby ich spalila) a zas vycesavala a vycesavala a vycesavala za 3 dni boli prec. a mam radu ako zistite ci ich mate alebo nie takze:
- ak po zmyti hlavy si date uterak na hlavu a svrbi vas pokozka hlavy vtedy vam radim aby ste si hlavu skontrolovali od vsi pretoze ked som ich mala,po umyti hlavy ma hlava svrbela,ako ich nemam odvtedy ma hlava nesvrbi- to je len taka RADA... rada som poradila :)

Laura007

Ahojte, ja som si uvedomila ze mam vši asi pred troma dňami. Pred tým ma síce svrbela hlava ale myslela som, že je to novým šampónom.No v lekárni mi dali Vši ven, a potom som si vlasy dva dni posebe vyčesávala, no už po prvom dni s hlavy okrem vlasov nič nevypadávalo. Bývam sama takze mi nema kto skontrolovat hlavu, tak sa spolieham len na ten hrebeň. Hlavne by som rada vedela či je možné sa ich zbaviť tak jednoducho, alebo je v tom nejaká zrada a oni tam predsa len niekde sú?

Tyriss

tak prezije 24 hodin na satach..no a voda..ved nezidu dole ked si ich iba umyjes. Musis pouzit aj pripravky ale SAVO medzi ne rozhodne NEPATRI.jedine ak si chces odfarbit tricko alebo znicit plesen v kutoch domu. Musis urobit vsetky potrebne ukony na to aby si sa ich zbavil ako som uz pisala, inak to nejde

samuelo

Dakujem za odpoved. Este ma napadla len cisto teoreticka otazka. Dokazu vsi prezit aj pod vodou ? Napr, keby bolo telo cloveka ponorene na pol hodinu pod vodou aj s vlasami? A este napr s bonusom vo vode zriedenou savom? Samozrejme to globalne problem neriesi, pretoze pravdepodobne aj ked sa tento alebo iny parazit znici na tele , tak stale preziva v satoch, v posteli , atd. To som sa tiez chcel spytat ako dlho prezije tento parazit bez hostitela? vdaka

Tyriss

No tak moze sa usadit aj inde ved preco by inak existovala taka vos lonova..mne sa osvedcilo bojovat so sprejom Difusil H a po posobeni cca 6 hodin zmytie vlasov a nanesenie nevymyvatelneho kondicionera Neemoxan a nasledna rodinna "brigada" vyberat poctivo najlepsie pri dennom svetle. Sprej pouzit po troch dnoch znova a opat ten isty postup. A VSETKO co mohlo prist do kontaktu s vlasmi vyprat(postelne pradlo, deky, saty,satky do vlasov), postel som zehlila cez plienku s naparovacou zehlickou, vsetky gumicky vyhodit, hrebene,kefy a spony do vlasov vystriekat tiez, gauce, kresla kde sa opiera s hlavou..je to brigada ale vzdy lepsie ako zit so sukromnymi zvieratkami.prajem vela stastia v boji

samuelo

Zdravim,
som chlapec , mam dlhe vlasy, a chcem sa spytat ci vsi mozu hrizt aj na inych miestach ako na hlave. Pretoze ma uz dlhsie nieco stipe po nohach. A kedze dievcata si nohy holia a chlapi nie, tak ma napadlo ze by to mohlo byt aj to. Teda este raz moja otazka, ak by mali vsi dobre podmienky na hlave , je mozne ze by sa mohli presnut aj na ine casti tela?
Dakujem za odbornu odpoved.

kika000022

ahoj ja tiez bojujem zo všami už nie po prvy krat.prvy kraat som sa ich zbavila pomocou samponu parasidose a ručným vytahovaniim hnid. mno teraz uz na to nema nik cas kedze moji rodicia pracuju.. thak som si kupila sampon vsi ven va baleni je aj sprej .nastriekala som si hlavu cez noc rano som zmila vsi zmyzli lenže mala som ešte plnu hlavu hnid. hned o 2 dni som si nastriekalla hlavu zasee a zase som zmyla takto som to opakovala 2 týždne ale vzdy nič. nakoniec som si dala sprej vsi ven a ktomu este aj alpu zabalila som to do egelitu a do uteraka na celu noc. rano som umila hlavu este samponom vsi ven a začala som vyčesávat vyčesavala som v kuse 1 hod. vela hnid popadalo este som si v ten den kupila farebni sampon ktory sa dal zmit nafarbila som si a sampon som zmila v priebehu 3 dnoch .dala som mamke skontrolovat vlasy a povedala ze vlasy mam úplnee čidste a se mosem sa us ist ostrihat. thak nwm ako vam ale mne to pomohlo za 3 dni takze odporúčam.

Michelle P

Mam 15 rokov, vsi uz treti krat, s 2 rocnymi odstupmi :( Asi im chutim... No, ale chcem sa podelit so svojimi uz celkom bohatymi skusenostami. Pouzivam silikonovy olej, neviem presne ako sa vola, ale v lekarni Vam urcite poradia :) Taktiez sa oplati sampon pre psov, dokonca obsahuje nejake zlozky pre lesk vlasov. Moja mama mi je v tomto smere velmi napomocna, kedze hnid je potrebne zbavit sa rucne. Vystrihat, povytahovat, dat ich von je urcite povinne, tak sa nehanbite, nech Vam s tym niekto pomoze. Pocula som o zehlicke, pri najnovsom, cize terajsom pripade to skusim, ale stale je tu ta esteticka stranka. Posledne som si este po 3 mesiacoch nasla v hlave mrtve hnidy. A podstatna informacia na zaver, aj ked pouzijete sampon, gel, sprej, vzdy pouzite co najhustejsi hreben a vlasy ceste! To je najucinnejsie, chemia vsi otupi a vy ich lahko vycesete. Tato kombinacia je osvedcena. Dufam, ze tymto niekomu pomozem :)

macinQa

ja tiež nemám po prvý raz vši.v dnešnej dobe jestvuje mnoho prípravkov proti všiam,sú dosť drahé ,no máloktoré sú aj účinné....napríklad mne neúčinkovali prípravky ako VšI VEN,PARASIDOSE A PEDICAP...aspoň na moje dlhé vlasy to vôbec nepomohlo!ale práve naopak mi pomohli šampóny ako napr.:Hedrin a Capisan za tiedo dve ja ručím!teda aspoň mne a mojej rodine pomohli!