Minulé životy - hľadám niekoho, kto sa zaoberá regresmi

riecka

ano ked to vnimas takto, vsetci su sucastou duchovneho sveta ale ja som to myslela skor tak ze su ludia ktori sa tym aktivne zaoberaju - praca s energiammi, hypnoza, meditacia, joga, magia, astralne cesty atd.
tito sa tomu duchovnemu svetu priblizia viac a teda ich kontakt moze byt podstatne vacsi ako u takych beznych ludi ktori sa tu budu s tebou nanajvys nezmyselne hadat ci existuje nieco po smrti

bytost neschopna udrzat samu seba? ..samozrejme, musis dat hypnotizerovi povolenie aby ta mohol uviest do hypnozy/ minulych zivotov..bez toho to nejde, nasilim ta k tomu nedonuti, ale k nim predsa chodia ludia dobrovolne aby im pomohol
nejde o to udrzat sameho seba- on ta skratka dostane tou spravnou sugesciou do hypnotickeho stavu - hladiny alfa, cim sa danemu cloveku zmeni mozgova hladina

to je prave praca hypnotizera - psychologa..dobre zvolenou metodou najprv ukazat cloveku tu chybu v minulosti aby si to uvedomil, aby to spracoval a potom mu pomohol sa s tym vyrovnat a napravit chybu..moze ho opat uviest do hypnozy uz normalne v tomto zivote a takto popracovat na jeho probleme napr. tak ze mu bude davat sugescie
a vela ludom uz samotne vedomie tejto skutocnosti (ze to vidia aj v minulom zivote) pomoze lebo vdaka tomu lepsie dokazu definovat ten problem, vidia ho aj z inej stranky, v inom svetle (mozno mali predtym nan skresleny alebo pokriveny pohlad) ale tymto sa to zmeni

anjelik

Riečka, jasné, že to hodnotím zo svojho subjektívneho pohľadu, inak sa to ani nedá. :o)
Ale ak by som sa teda mohla vyjadriť k tvojmu komentáru, je tam pár nezrovnalostí. Predne, tvrdiť, že niekto nemá kontakt s duchovným svetom je prinajmenšom zarážajúce, keďže duchovný svet tvorí KAŽDÁ bytosť, schopná sebavnemu, to znamená, že duchovný svet je tvoj vlastný spomienkový svet, ktorý si vytváraš. To len tak na úvod. ;o)
Čo sa týka otvorenosti k hypnóze, to je možné iba za predpokladu, že sa jedná o bytosť neschopnú udržať samu seba. Potom je možné dostať ju do stavu hypnózy.
Ak som robila rovnakú chybu v minulosti a opakujem ju aj teraz....tak aká je šanca, bez vysvetlenia a dobrej rady , že to zmením?? Vieš, to že mi niekto povie a ukáže moje chyby..mi nepomôže ich zmeniť, keď nebudem vedieť ako. ;o)
Nie udalosti spôsobujú naše problémy, ale to, že tým udalostiam nerozumieme. A to ich môžme zažívať znovu a znovu...ale opakovanie nie je matkou múdrosti..to veru nie.
Plus by ma zaujímalo, ako ma dokáže skúsený hypnotizér vymaniť z tohoto bludného kruhu? ;o)

riecka

anjelik

hodnotis to z naprosto subjektivneho pohladu, zalozeneho na tvojej logike, co nie je totozne so skutocnostou

ten kto chce podstupit regres nemusi mat skusenosti s duchovnym svetom takisto ako sa ani nemusi zaoberat hypnoznami, meditaciami alebo pracou so svojim podvedomim
mal by byt sugestibilny co je dost velka cast populacie a zvysok prace je na hypnotizerovi
v minulych zivotoch dany clovek moze objavit udalosti ktore sa napadne nepriamo podobaju aj sucasnosti teda zapricinili jeho terajsie problemy a tak si uvedomit ze jeho sucasna situacia je scasti akasi prenesena ,,hra" v ktorej dany problem ma rovnaky zaklad ako v minulosti , rozdielne su iba okolnosti v ktorych sa nachadza..
ten clovek moze napr. v tomto zivote rovnako chybne reagovat alebo konat v zavislosti od toho co ma ulozene v podvedomi z minuleho zivota..ten vzorec chovania sa unho bude stale opakovat a ulohou toho hypnotizera je vymanit ho z toho bludneho kruhu

anjelik

Doubledog, :o)
mňa len proste nepustí logika, aby som bola otvorená regresii. Pozri, ak má niekto problém, logicky sa jedná o osobu, ktorá asi duchovnou silou neovplýva, keby to tak nebolo, problém vie vyriešiť. A niekto teraz urobí s takouto bytosťou ponor. Ťažko predpokladať, že v tomto živote by bola náhle ohlúpla, tak asi to predtým tiež nebolo bohviečo. Povedz mi, aká je šanca , že tam objaví dôvod súčasného trápenia sa a nájde riešenie??? Podľa mňa dosť mizivá, Skôr sa môže stať, že tam úplne stratí samu seba a to som zvedavá, kto ju stade vytiahne. Pretože ak tu nevie udržať svoj pokoj, svoju koncentráciu, svoje sústredenie na seba,otvorenosť a schopnosť rozoberať problémy a to by jej malo napomôcť ich riešiť a to je pri plnom vedomí, ako to dosiahne pri pozmenenom stave vedomia?? Keď jej jediným sprievodcom by mala byť osoba vykonávajúca ponor?? Nuž neviem. Odvaha pre jedného a ešte väčšia pre druhého. :o)

doubledog

anjelik
tak s tym uplne suhlasim, zdravy rozum a pochopenie je klucove.

a ak niekto dospeje k nazoru, ze pomocou regresu si moze nejak pomoct, tak to automaticky neznamena vyhovaranie a spoliehanie sa na nieco, alebo vyhybanie sa zodpovednosti za svoj pritomny zivot.
je to skor potreba ziskat informacie, ktore potrebuje na riesenie nejakeho svojho problemu. ten ale musis riesis tu, v pritomnosti.
ako iste vies, mnoho osobnych problemov prameni v minulosti.
regresna terapia je len rozsirenim, predlzenim tejto "minulosti" o veci, co sa diali pred tvojim narodenim.

anjelik

Doubledog, tak ja vždy budem tvrdiť, že najdôležitejší je zdravý rozum a pochopenie. A to keď raz máš, tak sa nebudeš vyhovárať a spoliehať na žiadne bloky a záležitosti z minulých životov, ktoré ti údajne bránia v tom alebo v tom a spôsobujú, že sa cítiš tak alebo onak. Za všetkým si ty sám a tvoja momentálna neschopnosť, nie to, že si v 14.storočí kopol pri ceste do čiernej mačky. :o) A tiež si dovolím tvrdiť, že napredovať sa dá aj bez nepríjemností. ;o)

A to kino...skvelý nápad. :o)))

Excell

Je to blbé ale smrťou tvoj život končí. Nie je nič po smrti. Koniec. Bodka. Neexistuje jediný dôkaz o živote po smrti, tí čo tvrdia opak sú obyčajní podvodníci a darebáci.

doubledog

regresia (a vsetky podobne metody) predsa sluzi prave na to, aby si tie traumy nanovo ciastocne prezila, dostala ich do vedomia a ocistila sa od ich zvyskov, ktore ta blokuju.
to, ze je to neprijemne, je zakladne pravidlo, tomu sa nemozno vyhnut, bez toho ziadny pokrok nenastane.

kto sa chce len bavit, nech ide do kina.