zákerná švagriná, ako na ňu

Príspevok v téme: zákerná švagriná, ako na ňu
andrea1717

je to smutné, ale žiaľ moja švagrina je osoba, ktorú jednoducho neznášam, už len samotná jej prítomnosť ma totálne vytáča. Ja som slobodná, žijem v rodinnom dome s rodičmi, nie som po finnančnej stránke schopná sa osamostatniť, (myslím bývanie, čo je škoda, lebo to by zrejme vyriešilo veľa problémov). Brat je ženatý už 10 rokov, majú dvoch synov 6 a 4 roky. Bývajú v samostatnom byte v 3 bytovom rodinnom dome so švagrinej rodičmi a bratom. Často k nám chodia, často nemyslím 2 x do mesiaca, ale víkend čo víkend, každý sviatok, niekdy aj len popoludní. Bývajú len asi v 20 km vzdialenom meste. Ja samozrejme prispievam 1/3 nákladov na domácnosť(energie a potraviny apod.)starám sa o záhradu a o poriadok v celom dome, varí väčšinou mama. Oni rodina s 2 deťmi a 1 psom sa u nás stravujú komplet vždy keď sú u nás, prídu v piatok večer odídu v nedeľu večer, NIKDY nič neprinesú, ak nepočítam nejakú čokoládu keď má niekto sviatok a suché rožky pre sliepky ... Švagriná sa u nás správa viac ako doma, prvé čo keď príde je že urobí prehliadku chladničky, kredenca a špajze a obslúži sa hocičím čo nájde, aj keď v nedelu večer toho už moc nie je .... všetky veci čo donesie od oblečenia až po vrece kozmetiky rozťahá po obývačke, aj napriek tomu, že na poschodí majú spálňu, keď JEMNE nadhodím, že prečo si to nedajú do spálne, tak sa dočkám len hodenia plecom, kto by tam stále na poschodie chodil.... švagriná vôbec nedbá o to aby sa dom nešpinil a neničili, absolútne ma vytáča keď deti nechá chodiť v topánkach blato neblato po celom dome aj po kobercoch, ona a brat sa ale tiež nechovajú inak, sú z bratom dosť dobre finančne zabezpečený, brat má firmu, absolútne jej nezáleží na tom že by mala dať na veci pozor, ona to riešiť nemusí keď detičky niečo zničia u nej doma kúpi si nové, ja s rodičmi ale na to nemáme a tu tiež vždy vznikajú spory. Ja mám rada poriadok a principiálne ma rozčuluje takéto správanie švagrinej. Správa sa tak od kedy majú deti, dlhšie nemohli mať a po nich sa otrasne zmenila. Provokuje ma, najhoršie na tom je, že je zákerná a vie to robiť tak aby som v konečnom dôsledku z toho vyšla ako zlá ja, veď ona len chcela deťom dobre. Nedokážem a neviem sa správať tak zákulisne a zákerne aby som jej to vedela adekvátne oplatiť, a najhoršie na tom je že ma celá situácia potom trápi, lebo rodičia sa VŽDY postavia len na ich-jej stranu, ja som tá zlá ktorá nechce nechať deti jazdiť po hriadke s kvetmi, ve´d sú to LEN kvety, ktoré ja okopávam a platím, vždy len JA kričím na synovcov keď niečo vyvádzajú, JA som tá čo nenechá deti na pokoji sa hrať. Ja som tá čo neznáša keď ich pes vyhrabe jamu, a priom ja mám tiež dvoch psíkov, JA neustále niečo mám do švagrinej. Ja už som uvažovala aj nad návštevou nejakého psychiatra aby mi dal nejaké lieky po ktorých mi bude všetko jedno, tak ako mojej švagrinej. Jednoducho je to osoba čo nemá správanie. V živote by som si u svokry nedovolila robiť prehliadky špajze, narobiť tam neporiadok, nedoniesť na tri dni pre 4člennú rodinu vôbec nič na jedenie a s prepáčením jej vyžrať komplet chladničku, asi by som sa prepadla od hanby, brat je chlap, ako taký radšej chytí stranu manželke ako sestre, lebo by to asi nemal doma ľahké potom. On pomôže ke´d sa dá aj finančne aj prácou, to sa o švagrinej nedá povedať, a mávam pocit že hlavne za tú finančnú pomoc ( nemyslím nič pravidelné, len v krízových situáciách možno 2-3 stovky keď sa to spočíta do roka) si od ženy doma užije hubovej polievky. Dokonca je švagriná taká, stavajú chatu, že keď idú chlapi na chatu niečo robiť, tak im nedá zo sebou žiadne jedlo, veď babka ( moja mama) niečo doma určite má tak si tam zoberte.... Ja mám brata rada, synovcov tiež, keď sú bez nej sú z nich dobrí chlapci a aj poslúchnu, akonáhle sú s ňou tak sú neposlušní a robia naprieky ako aj ona. Presne vie ako a čím ma vytočiť a ja som taká hlúpa, že sa dám a VŽDY z toho vyjdem ako zlá ja..... žiaľ táto situácia je pre mňa bezvýchodisková, neviem čo robiť, v rodine sú stále len spory, švagriná sa tvári ako nebeská nevinnosť ale vždy keď sa naňu pozriem vidím jej pohľade čo si myslí, ve´d ja ťa zase vytočím moja milá, Ja neviem so nenormálna a všetko je naozaj len pre mňa zlé. Je také nepochopiteľné, že mi záleží na veciach, že mi vadí keď sa nedbá na poriadok, že mi vadí švagrinej prístup, je naozaj také nepodstatné, že deti poničia kvety, že urobia zle psovi, prečo som ja tá jediná osoba v rodine, ktorej to vadí keď sa deti hrajú v kaluži a vozia si autom do nej blato, ktoré naryli uprostred trávnika, sú ako prasce celé od blata a švagriná ich donesie také na sedačku do obývačky a je od blata všetko zašpinené. Ja si pripadám ako taký mimoň. Ja neviem ako sa švagriná správa doma, ja ani rodičia k nim totiž nikdy nechodíme, za jedno neviem čo by som tam robila ale za druhé nás ani nikto nikdy nepozval, ani len na kávu keď majú nejaký sviatok deti, alebo brat a švagriná, ve´d načo by ste k nám chodili, veď mi prídeme k Vám, to sa všetko odbaví u nás, mi im kúpime darček, zaželáme, prichystáme pohostenie či máme sviatok ja, rodičia ale aj keď majú sviatok oni. ..... ja už neviem, som asi vadná, ale ve´d ja tomu nemôžem rozumieť, lebo nemám rodinu a deti ( výrok mojej švagrinej .... tak aspoň som si ulavila písaním..... vďaka za každý názor či radu....

lochness

suhlasim, na take attention whores co sa vyzivaju vo vyvolavani hadok a rozculovani ludi najlepsie plati ignorovanie... co si budes nicit nervy kvoli jednej kraksni, sa jej vybodni na vsetko co ti povie, nic po nej ani po jej detoch neupratuj, nie si tam za sluzku... skus si zohnat daku chladnicku a davaj si tam svoje jedlo, tvar sa ze to kvoli miestu... a nereaguj na jej poznamky ani reci ani ciny, jak keby neexistovala... ked sa daco normalne bude pytat tak s kludom odpovedz a inak ju maj v pazi... nezasluzi si pozornost... ak to vydrzis (ze si budes pratat len po sebe max po rodicoch) a nenechas sa vytocit, mozno ju to casom prestane bavit... a mozno by som sa na tvojom mieste opatrne skusila porozpravat s bratom ked budete sami, len tak ze ci on si to tiez vsima ako to vyzera, sak on sa nemoze ohanat tym ze je chudak pod papucou, nech normalne povie zene a deckam ze odtial potial, neda sa vyzierat a bordelarit u dakoho len tak zato ze je to rodina

A-Z-ka

absolutny suhlas s Maoam. sama som chcela napisat to iste. ked vsetko davas do poriadku ty sama, pricom ta to urcite poriadne serie, nikto to neoceni, akurat su nastvani na teba, ze sa rozculujes. nech si to upratuje tvoja mama. a zakazdym, nielen raz. kasli na to, odid z domu a este by som vies co urobila? na vikend by som nekupila ziadne jedlo, aby z tvojho ani neoblizli.
na druhej strane mozno aj ty si uz ciastocne neobjektivna a vnimas to vsetko velmi citlivo. ak naozaj deti ustavicne okrikujes, musi to liezt na nervy aj rodicom aj svagrinej. stiahni plachty a cez vikend ked su u vas sa distancuj. ale netvar sa neprivetivo, bud mila, ale dosledne prejavuj nezaujem.

anjelik

Andrejka, ja nie som práve zástancom teórií *oko za oko, zub za zub*. Podľa mňa rady typu, ignoruj, nerieš, vráť..nevedú nikam, iba k zhoršeniu celej situácie. Ty si tá, čo sa nevie zmieriť, čo sa rozčuľuje, čo sa vytáča, čo rozmýšľa nad liekmi na ukľudnenie. Tak asi ty by si mala riešiť a to seba a svoje postoje. Že prečo ťa to všetko tak vytáča a či si schopná aj niečoho iného ako vytáčania a zlostenia sa. Je pochopiteľné, že ti tie veci vadia...ale na tvojom mieste by som asi zaujala pokojnejší postoj...Nie sú to veci, ktoré sú zase pre život až tak neskutočne dôležité..ako vyhrabaná diera na trávniku a bordel v celom dome. :o) Skús sa nad to povzniesť a iba sa pousmiať a uvidíš, či sa náhodou aj nebudeš cítiť lepšie. Ľudia sú k tebe takí, ako im dovolíš, aby boli. Ale vrieskať a hádať sa..to nie je riešenie. Máš rada brata, máš rada jeho deti...tak ich ber takých, akí sú. A svoju švagrinku detto....iba ako slabú bytosť, ktorá vie robiť iba to , čo vie. Je to samozrejme veľmi ťažké...ale tým, ako si teraz naladená, ubližuješ sama sebe....a to asi nie je to najrozumnejšie. Pred tým, ako niečo povieš, skús rátať do 10 a daj si tak čas na rozmyslenie..či naozaj stojí za to sa nahnevať, alebo nie je lepšie hodiť nad tým rukou..;o) Múdry človek vie, že je to na figu, ale je múdry natoľko, aby ho to nijak nedeformovalo a neovplyvňovalo. :o)) Tak ti držím palce pri ďalšej návšteve.

Maoam

inak, este ma napadlo, ked tam narobia bordel, rozrypu ti hriadky, nanosia blato do obyvacky a podobne, tak ty zrejme hned nabehnes a davas to po nich do poriadku, ze?

byt tebou, tak to schvalne necham tak a nehnem ani prstom

rodicia potom tiez uvidia nasledky, ked to NIKTO neuprace a hlavne nie ty, tak ako doteraz

viem, ze kvety a zahony su tvoje, ale schvalne, nechaj to tak a nehni ani prstom, nech si zablateny gauc pekne drhne svagrina, brat alebo rodicia sami, ludia su taki, ze az ked sami nieco musia 'odniest', az vtedy si uvedomia, co sa deje

musia to proste riadne dostat pocitit

hod sa do uplnej lahostajnosti a pasivity, vsak aj tak si vzdy za tu 'zlu', takze ti moze byt jedno, ake budu reci :-)

muc

je to dlhe, nedocitala som, ale z toho, co som precitala vychadza to, ze chyba nie je len vo svagrinej, ale rovnako aj v tvojom bratovi. rovnako je lahostajny k vam ako svagrina. robia len to, co im dovolite. ak by sa stanovili pravidla, zrejme by sa museli prisposobit. ale ak tvoji rodicia stoja na jejúich strane....nooo...prisposobit sa budes musiet zrejme ty. v prvom rade si o tom pohovor s rodicmi a az tak to ries s bratom a jeho rodinou.

Maoam

no a ak nechces, aby vyzierali tvoje potraviny, ktore ty platis, tak si zaobstaraj vlastnu chladnicku a spajzu mimo dosahu ostatnych ludi, co sa energii tyka, musis hodit rec s rodicmi, ak vam tam pravidelne do mesiaca tolko dni cerpaju vodu a energie, tak nech bud pytaju prachy od brata, alebo nech to zacvakaju oni

Maoam

to by muselo trknut tvojim rodicom, je to hlavne ich dom, ak to im nevadi, tak ty s tym vela nenarobis :-/

jedine, co mozes urobit, je zacat svagrinu komplet, ale uplne komplet ignorovat, akoby nejestvovala, aj ked tam bude fyzicky pritomna, nevsimaj si ju, spravaj sa voci nej, akoby bola vzduch, nech bude robit cokolvek, ludia tohoto typu, ako je ona, ziju z pozornosti, ci uz pozitivnej alebo negativnej, tesi ich to, ked niekoho vytacaju a ona z toho zije, ked vidi, ako ta vytaca a strasne ju to tesi

takze ignoracia je to, co jedine ju dostane

no a hoci pises, ze nemas moznost osamostatnenia sa, ak chces mat vlastny pokoj, inak sa to neda, bud podnajom, alebo casom vlastne byvanie, ak si najdes partnera, bude to lahsie, ked si tie financie na byvanie budete delit