Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahoj nikol...viem čo to je prejedať sa a ž do zblbnutia...tak ti ešte poradím takto,skús si nájsť nejaký harmonogram jedla...hlavne ked si doma...ak máš namáhavú prácu tak to chápem aj ja som kedysi pracovala tam kde sa vyrábali ložiská,ale to som bola OK...a tak si skús urobiť ten voľný deň tak že sa pravidelne naješ 5 krát denne a v menšom množstve...nenakupuj veľa jedla,radšej veľa zeleniny a ovocia...a cestovin si uvar len trocha,nauč sa variť len tak málo...nerob veľké zásoby,pi medzi jedlom čaje...hlavne ked máš voľno nevynechávaj žiadne jedlo ani raňajky,radšej vstaň najedz sa a potom si lahni...postupne sa to naučíš...nebude to trvať chvíľku a potrápiš sa ale možno si osvojíš pravidelné jedlo a menšie porcie...
ja som mala včera taký vyvaľovací deň,aj ked bolo pekne, varil muž a ja som pozerala rozprávky a filmy...s jedlom v pohode,stále nám dozrievajú slivky tak som ako šrotovník...mám rada ovocie...tak napíšte aj ostatné dievčatá ako sa máte...pekný deň..

nikol89

ahoj mrska:),no ja ani neviem ako som sa niekedy pozviechala do prace,ja mam fyzicky namahavu robotu..moj tyzden vacsinou vyzera tak,ze 5 dni som v robote,ako tak sa drzim,ale niekedy som to uz ani vtedy nevydrzala a potom ked mam volno 2 dni,tak len jem a spim,presne ako si to napisala a potom zase do roboty s tym,ze som to zase nevydrzala a o tom ani nehovorim,ze som doma nic neporobila,ale fakt nic,len este vacsi neporiadok,kuchyna v katastrofalnom stave po tych najazdoch,nic si uz nekupujem do zasoby ,lebo som este aj schopna napriklad zjest len tak kilo cestovin bez nicoho...tak som strasne rada,ze to viem niekomu povedat,kto tomu rozumie...zle je,ze vacsinou som doma sama,lebo spolubyvajuca je tu dost malo,ale prilezitosti je vzdy dost,je to len na mne,inak ked som mala 18,tak mi diagnostikovali obsedantno-kompulzivnu poruchu-prejavovalo sa to tak,ze som si velmi vela umyvala ruky a bala som sa chorob,vsetko som vzdy kontrolovala,aj mi na to predpisali lieky a dost to ustupilo,potom som ich prestala brat,myslela som si,ze je to v poriadku,lebo uz nemam take nutkania,ale lekarka mi naznacila,ze sa to prenieslo do toho jedla...
ale ja nechcem brat antidepresiva,verim,ze sa to da prekonat aj bez nich..
krasny den prajem

mrska

ahojte.
tak antiana skoré uzdravenie a asi to aj musí bolieť.
nikol...ja viem ako to počítaš...poznáme...aj teraz to robievam...ale jedálniček nemáš zlý...hlavne sa neprejesť...musíš sa naučiť ovládať aby si nemala výčitky...ako som písala daj si viac zeleniny pred jedlom a to má málo kalórií tak ťa to tak nebude mátať...a ke´dže pracuješ najesť sa musíš...viem to podľa seba ,ja ked som bola v tom hroznom období tak som si myslela že zomriem každú minútu..doma som len spala a ležala,ešteže robím v kancelárii inak by som odpadla...a aj tam som bola ako v mrákotách...a ked aj niekedy zješ niečo kalorické tak si povedz ako ja že na druhý deň si dáš viac zeleniny...ja napr. nejedávam prílohy ale zeleninku a mäsko....a potom si dám aj nejakú mnamku...a miesto sladkostí ovocie....alebo jogurt...neboj pojde to postupne a pomaly ale dá sa to....máš na to ....
pekný deň..

nikol89

ahojte :)

mrska,ja mam vycitky pri kazdom jedle,strasne som z toho vystresovana,ked sa mam ist najest,stale si v hlave ratam kalorie a gramy..vzdy citim tu uzkost..dnes som mala na ranajky ovsene vlocky s bielym jogurtom,na obed 3 platky macesu s 50g tuniakom a na veceru 4 platky macesu s acidkom a este jablko,mala by som si uz aj ja konecne zafarbit vlasy,na konci septembra mam dovolenku,tak vtedy to zrealizujem,ja cez vikend pracujem,tak teda krasny vikend prajem :)

antiana

ahojte baby, tak už mám po operácii, už som doma...som rada, že sa nemôžem prejedať a zvracať, lebo pri zvracaní by som si namáhala aj prsné svaly a tú bolesť by som nevydržala, veď ma to bolí keď sa čo i len trochu pohnem...tak všetko zlé je na niečo dobré...beriem to ako nový začiatok, keď pár dní/týždňov? budem bez bulímie, zapáči sa mi to a budem na seba hrdá tak, že už nikdy nebudem chcieť vracať...dúfam že to tak bude, lebo raz som podobné zažila, to sa mi vtedy zlomil zub a ja som si povedala že nemienim mať v tridsiatke protézu a potom som celý jeden ROK nezvracala! držte mi prosím palce aby sa to podarilo...inak aj ja idem na liečenie do Pezinka, ale až keď sa zotavím z operácie, ale nejdem tam kvôli PPP ale iným dg. - bipolárna a obsedantno-kompulzívna porucha...

mrska

ahojte...
nikol to zmysluplné čo máš robiť je práve toto,bojovať s týmto a je to ťažký boj takže bude pre teba odmena to že nepadneš niekde hlboko na dno... a či sa o tom rozprávať s niekým kto to už mal?no ako s kým,ako je kto dlho za tým...najhoršie je byť s takým človekom v kontakte ktorý by s tebou súťažil lebo aj toto sa stane...baby akože sa držia ale pri tom sledujú ktorá ako chudne a tak sa samozrejme dostávajú nebezpečne k zemi...my sme si tu niekedy dávno písali aj to čo jedávame a kedy sme zlyhalai...tak skús aj ty sem hodiť niekedy čo si jedla a kedy ti je úzko,kedy fajn...
cry...mama nemá prečo byť na teba nahnevaná,je to detinské,mali by ťa podržať nie tisíc krát ale milion krát...držím ti palce...
dasky...tak ja by som ti poradila na večeru niečo naozaj ľahké zeleninu alebo len ovocie,večera nie je až taká podstatná,alebo si urob nejaký mliečny kokteil...nechystaj si toho hlavne veľa...alebo jogurt,jogurtové mlieko...a to magnézium ti len prospeje,a skús hlavne nevracať...je to ťažké ale dá sa to...
tak konečne piatok...zajtra sa konečne idem dať prefarbiť lebo som sivá ako holub...
ja budem dnes mať na obed cottage chesse a chlebík viaczrnný a na desiatu mám z domu slivky...ved ja ich skor zjem ako zavarím...
dievčatá krásny víkend...

nikol89

ale velmi dobry je magnezium,ten si skus kupit a vitamin C este,to mi poradili :),magnezium je velmi dobry na vycerpany nervovy system

nikol89

ahoj dasky:),je to emocionalny hlad a ten nenasytis ziadnymi vyzivovymi doplnkami ani nicim inym,aspon to som ja po case pozorovania samej seba zistila,skusala som vselico,vzdy som citila,ked som uz bola syta,ale aj tak som do seba tlacila,az kym to skor neslo von ako dnu...niekto si povie,tak ved prestan jest,ked uz nevladzes,ale nie je to take jednoduche,lebo toto uz nie je jedenie...ani neviem,ze ako to mam nazvat

dasky

Kočky pridávam sa do skupiny.. aj keď by som sa zaradila ako "začiatočníčka" keďže s jedlom bojujem pár mesiacov. Je to choré, večer rozmýšľam o tom čo budem na druhý deň jesť. Raňajky zvládam, obed tiež no na večeru sa prejem a potom hneď sme WC. Taktiež už nemám menštruáciu tri mesiace. Prosím neviete poradiť, ako nasýtiť žalúdok tak aby som nepociťovala hlad, resp. aby som sa tak neprejedla ? Nejaké doplnky stravy a podobne ? Ďakujem