Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

mrska

ahojte...
felia,ty sa nemáš za čo hanbiť nikomu si nič neurobila, a za mesiac sa môžeš dať aj trocha dokopy ak budeš chcieť,ale naozaj chcieť,nie len o tom rozprávať...a potom určite zažiariš a myslím že toto by si si nemala nechať ujsť...a urobiť pre to niečo...skús to...

Maoam

Felia, sorry, ze ti do toho tu vstupujem, ale, vsimla som si, ze dost casto omielas veci ako 'popularita, slava,obdiv, bla bla bla' - preco si na tom tak zakladas? Myslis, ze toto je skutocny 'real life'?
Ti ludia, ktori ta 'obdivuju', myslis, ze tito isti ludia ti pomozu, ked budes na dne, ked to fakt budes potrebovat? Obdivuju tvoju MASKU, ktoru stale este na svojom ksichte nosis. Obdivuju mozno tvoje 'vykony', ku ktorym sa stale umelo bicujes a vybijas.

Skutocni priatelia su ludia, ktorym mozes bez ostychu ukazat aj tu slabu Feliu, aj tu smutnu Feliu, aj tu Feliu, ktore nezere a grca, aj tu Feliu, ktora po nociach reve do vankusa, aj tu Feliu, ktora sa za seba hanbi.

TO su ludia, ktori vobec stoja za to, aby si sa s nimi zaoberala. Ten zvysok, ten tu skutocnu Feliu NEVIDI A ANI VIDIET NECHCE.
Keby vedeli, aka je tvoja odvratena stranka, otocili by sa ti chrbtom. Podvedome to davno vies, mozno uz aj vedome, takze tu masku veselo drzis dalej - teda uz si ju musis pritiskat ku tvari, lebo pomaly prestavas vladat hrat.
Dochadza ti na to energia.

Skutocnych priatelov a ludi, ktori fakt za to stoja, je mizive %.
Mozno mas takeho cloveka v triede, mozno takych ludi este len stretnes.

Ci tam uz pojdes, alebo nie, je tvoje vlastne rozhodnutie, do toho ti kecat nemam pravo. Ja som na mojej bola, pre mna to bolo trapne, boli sme debilny kolektiv.
Ale bola som tam, mam aj fotky, aspon nejaka spomienka - nie, aby som bola skutocne uprimna, mam na jednej fotke DVOCH ludi, ktori ma celych 5 rokov brali taku, aka som a boli to chlapci a preto som rada, ze som tam bola - pre nich dvoch.

Felia

Ahojte

Tak mrska nie v škole máme super vzťahy. Mám to šťastie že patrím k tým populárnym o ktorých sa na škole vie a ktorý sú úspešný ale, ja sa tak strašne hanbím za to jak vyzerám. Este nie som rozhodnutá ale som z toho na nervy trochu. Neviem, všetky kamošky budú krásne a ja, no ja budem ja. A zas sa budem musieť len usmievať a hrať sa na sebavedomú a úžasnú aby som dajako zamaskovala paniku a predovšetkým hanbu. Ale ako vravím este nie som rozhodnutá. Práve že nechcem rodičov pripraviť o to lenže, neviem. Mám este mesiac čas aby som na isto povedala že či idem alebo nie. Uvidím. Este porozmýšľam či sa nechám prehovoriť alebo nie. :) ale ďakujem za tvoj názor :)

Ja sa mám, asi v pohode. Neviem. Cítim sa divne. Tak nijak. Som unavená. Ale práve jem hrozno čo som si včera kúpila zas a musím povedať že je úžasne sladké :) poobede idem zas s kamoškou na nákupy (inak v poslednom čase sú materiálne veci pre mňa skoro jediná vec, ktorá mi dokáže zdvihnúť náladu :-O takýmto štýlom za chvíľu prídem o všetky úspory :D ) tak snáď mi to dajako zdvihne náladu. Stále sa ukľudnujem že všetko bude v pohode :) lenže už tomu nejako prestávam veriť. Ale inak všetko po starom.

Tak sa majte krásne :)

mrska

ahojte...
felia tak hlavne k tvojej stužkovej..prečo nechceš ísť,to máte také zlé vzťahy v škole?tomu nechápem...ja som mala stužkovú presne pred 20 rokmi a tešila som sa veľmi a bolo fajn,bol tam aj môj terajší muž tak máme aj spoločné foto...ale nasmiali sme sa ako blázni aj sme s patrične vybláznili...mna čaká dcérina stužková teraz,a synova o dva roky a tiež sa veľmi teším a bola by som sklamaná keby mi toto povedali...ver mi...a ver že to zhorší aj váš vzaťah už aj tak dosť krehký...ak to je kvoli PPP tak to bude najväčšia blbosť akú urobíš,ked budeš mať tolko čo ja a deti čo im povieš?rodičia budú na teba určite pyšný aj ked to možno nedajú najavo,ale nepriprav ich o to a ani seba...vidím že prežívaš ťažké obdobie,ale nepoddávaj sa tomu,PPP ťa nesmie uplne dat na lopatky....rozhodni sa správne a hlavne nie sebecky....
no a ja sa budem len opakovať a to je asi dobre,som celkom v pohode aj s jedlo aj s psychikou,stále síce jedávam bezpečné potraviny ale ide to...pribrala som vlastne to čo pred PPP,a telo si to reguluje samo...dúfam....tak pekný deň želám...

Felia

Ahojte

Mrska: hmm nemám rada obedy. Jem ich ale nie stále. Podľa toho čo mama navarí. No vlastne ked aj jem tak si všetko robím ja. Takze môže variť čo chce. Ale niekedy urobí niečo ohľaduplne aj pre mna. A ked nie tak buď si spravím niečo sama alebo nič. :/ ako kedy. Keď mám zlé dni tak jem až večeru. Večer stále musím niečo zjesť lebo potom mi je špatne. Ale zas pri večeri nemám také výčitky ako pri obede. večeru je pre mňa ľahšie zjest ako obed. Ale teraz si skoro stále robím všetko jedlo sama. A my nikdy nejeme spolu. Stále každý tak jak má chuť alebo čas alebo jak sa mu chce.

antiana: ou, tak snáď sa ti čo najskôr polepší :) samozrejme potom napíš že ako si dopadla a ako sa máš :)

Ja sa mám ako tak v pohode. Len ma neustále bolí hlava. Ale to sa dá dajako zvládnuť. S jedlom to bolo včera aj dnes (zatial) v pohode. dnes som obed jedla ale len taký ľahký. Aby som to veľmi v sebe necítila.
Baby chcela by som sa vás niečo spýtať. Hlavne tie čo máte už staršie deti a tak. Že čo pre vás znamená stužková? Ako pre vás osobne keď ste ju zažili a vy čo máte deti tak ked ste boli im (pokiaľ ste boli) na stužkovej. Lebo moja sa blíži ale ja tam strašne nechcem ísť. Ale bojím sa aby som príliš nesklamala rodičov, povedali mi že je to moja vec a je to na mne ale...neviem sa rozhodnúť. Zatiaľ som viac za to že nejdem ale..neviem. Bojím sa kus že keď poviem na isto že nie tak že tým rodičov naštvem už úplne a sklamem a že mi to neodpustia že tam nemohli ísť. :/ ale zas, ja tam tak strašne nechcem ísť.

mrska

ahojte...
antiana tak to mi je uprimne ľúto,ale myslela som si že ti asi nebude najlepšie ked sa neozývaš...je fajn to riešiť a som rada že si to aj priznáš a čelíš tomu,aj ked je to už po niekolký raz,ale dúfať treba stále a hlavne nevzdávať to...ale už ideš inam ako naposledy však?skús aspon dodať telu nejaké vitamíny až neskolabuješ,držím ti moc palce a napíš ako si dopadla u lekára...
no ja sa mám celkom fajn...včera som si opäť zamaškrtila...muž mi nazbieral černice a boli uplne fajnové aj som upiekla koláč,aj som dala do mraziaka ale veľa som ich aj pojedla...psychiku mám tiež zatiaľ v pohode tak to bude dúfam na dlho...
tak pekný deň....

antiana

ahoj mrska aj všetky baby, ja som sa pohoršila, dnes aj včera som zvracala niekoľkokrát, už je to zasa tu, bojím sa že sa to nezastaví...zajtra idem k mojej psychiatričke, nech nejako urguje tú nemocnicu, lebo sama to nezvládam, doma s tým seknúť nedokážem...už som tam dávno mala byť, ale všetko bolo plne obsadené, tak dúfam že sa tam čoskoro dostanem...

mrska

ahoj felia...
ako tak čítam si nadaná a je fajn mať takú záľubu,len mi akosi stále uniká jedna vec,ty neobeduješ? lebo málo píšeš o obede...ked vaši navaria tak neješ?ked už by si večere aspon maso a zeleninu ak sa bojíš príloh....aj ja to tak jedávam...
ja som zatiaľ ok čo sa týka jedla...dnes na obed bude opäť kuracina ale mužovi a deťom som urobila krkovičku na slanine a cibuli,také zapečené so zemiakmi...
je fajn že sa aspon trocha ochladilo,dá sa aj dýchať lepšie...
tak pekný deň....
ozvite sa irise,malicka,ani klimta tu už dávno nebola aj antiana...ako sa máte?

Felia

Pekné sobotné ráno prajem :)

U nás búrka nebola :( ale schladilo sa takze je super teraz aj fúka vietor a vyzerá že bude poobede alebo večer pršať. Konečne!

A momentálne som taká nadšená a to mi vydržalo od včera večera že neviem čo so sebou :D konečne po dvoch mesiacoch som niečo nakreslila! (Chodím aj do umeleckej na výtvarnú a klavír, chodila som aj na spev ale v tom som dajako nemala také úspechy, aj na tanečnú ale to som musela ale to ma nebavilo :D ale klavír a výtvarná to je moje :D ) ale úplne mega som šťastná. Ako skôr mi to zdvihlo zas ego lebo stále uverejňujem na rôznych stránkach svoju tvorbu a ľudia mi to zväčša chvália alebo dajú nejakú dobrú kritiku a radu a tak. A dva mesiace mi nešlo nič, už som myslela že ma opustil talent a teraz konečne! Normálne som happy že este stále dokážem kresliť a maľovať. :D aspoň niečo pozitívne :)
Včera som akurát behala po veterinároch. Môjmu miláčikovi (osmak degu) sa niečo stalo keď som ho pustila vonku jak stále zrazu som len uvidela krv na dlažbe, neviem čo to. Ale veterinár mu robil usg a zistil že asi jak skočil alebo niečo tak sa mu natrhla sliznica. Och tak som sa zľakla. Teraz tam v klietke leží, ale v noci tak pišťal a kňučal , asi ho to bolelo. :( som sedela pri ňom asi od druhej ráno do pol štvrtej a som ho hladkala. Ale ci pána platila som za usg čo mu robil veterinár a injekcie a kvapky čo dostal 46€ :-O mamu skoro porazilo. Ale radšej zaplatím než by mu malo dačo byť. Šak už ho mám 8 rokov. Ale bude v pohode :D

Inak nič také zaujímavé. S jedlom, sa snažím nejak pohnúť do predu. Dnes som mala na raňajky hrozno a zopár takých fajných cereálnych sušienok čo som včera objavila v obchode. Poobede idem zas s kamoškou trochu popozerať obchody, a aj zas na dajaká kávu a možno koláč alebo niečo také. :) tak snáď to bude ok.
No dobre tak ja bežím, musím popratať kým pôjdem.

Tak sa majte krásne :)

mrska

ahojte..
tak ako sa máte ste nejak stíchli...
u nás bola taká búrka že ma skoro v noci šľahlo...
inak všetko v pohode je víkend,muž mi polichotil ako vyzerám teraz pekne,že on ked si spomenie aká som bola...tak na ráno to poteší...
tak napíšte kúsok ako sa máte....
ahojte