Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC

Príspevok v téme: Kuchyňa - WC - kuchyňa - WC
xyxyxy

Teraz už vážne !
Lietam v tom od cca. januára . Je mi zo seba zle . Baby, potrebujem poradiť, ako sa z toho dostať sama .Neviem si ani len predstaviť ako by som to povedala doma mamine a nechcem jej to povedať ,ja viem..že by mi chcela pomôcť , ale potrebujem to zvládnuť sama .
Viem,že by som sa z toho mohla dostať aj sama - snažím sa menej vracať ... niekedy to bolo 3-4 krat denne , teraz sa to snazim obmedzovat , a proste uz mam v hlave taky blok ,ze radsej sa neprejem ako keby som mala ist vracat potom .. uz to nevladzem robit .
Odkedy mam bulimiu som schudla "len" 4 kilá , myslíte si, že keby som s tým pomaličky prestala a hývbala sa medzitým ( bicykel,korcule,beh,posilnovanie,stepper,tenis... ) pribrala by som viac ako tie 4 kilá ?
-bola som na odbere krvi , nezistili mi nic zle,vsetko mam v poriadku , kedze vela mineralok ,ovocia,zeleniny ,jogurtov ( bielych ) ostava vo mne , takze predsa v sebe nieco musim mat. ; menzes mi tiez nemeska nikdy .. zatial mam zdrav. stav myslim ,ze v poriadku
Potrebujem len radu, ako zacat .. viem ,ze to pojde pomalicky , ale chcem to , musim to dokazat ! pre seba , aby som netrpela ako doteraz, lebo ma to nicí , ta predstava,ze ja som bulimicka ! - zabija ma to :-(
Prosim baby, ktore mate bulimiu alebo ktore ste ju prekonali , piste ,ako sa vam dari .. a tie ktore ste ju prekonali ,prosim,dajte vediet ako . K odbornikovi ist nechcem,lebo to by potom museli vediet rodicia, a ja chcem byt silna ,AJ BUDEM a musim to DOKAZAT !
Dakujem kazdej !
...................................................................................
ZDRAVIE.sk odporúča:
Veľký boj s anorexiou a bulímiou (PORADŇA)
Viac na www.zdravie.sk

antiana

ahoj Maoam, tak aby som nebola taká hnusná že budem zasa klamať, priznávam, že som to hrala...cítim sa blbo keď to tu píšem, že čo si teraz o mne budete myslieť...ale ja som si to chcela nejako vsugerovať, že áno, som s tými kilami a so svojou postavou spokojná a vymýšľala som si tu jedálničky a pritom som hneď v 1. deň po prepustení vracala!!! je mi tak trápne...:-(

Oui

mrska, neviem sice z akeho si mesta, ale pokial je trochu vacsie, poohliadni sa po tych rehabkach, urcite mate viac, ako len jedno zariadenie a vystudovanych fyzioterapeutov, ktori by s tebou cvicili aj doma, je dost. netreba za to davat tazke peniaze a cvicit s nim rok, ale aby ta naucili spravne cvicit. to nie je len o tom, kolko roznych cvikov ti odporucia, ale hlavne o skutocne spravnej technike, lebo aj taky obycajny brusak sa da robit uplne nahouby, pokial sa clovek nenauci vedome zapajat spravne svalstvo. obzvlast pri cvikoch na brucho a chrbat ma clovek tendenciu zapajat prave to vyvinute svalstvo, casto to ani inak nevie, lebo to, ktore je oslabene a prave sposobuje problemy, to si nevie precitit.

predpokladam, ze si po uraze, v takomto stave je to dolezite tiez, aby to svalstvo za to dobu fakt neatrofovalo a nesposobovalo problemy dlhodobo.

Maoam

Ewca - tak je to zavislost a kazda zavislost sa vlastne ma moznost 'vyliecit' asi tak, ze sa clovek stane akurat tak abstinentom (pri maximalnom uspechu do konca zivota), je to velmi komplexne ochorenie, ako na fyzickej, tak aj na psychickej urovni, preto sa to ta aj tak tazko lieci :-//

Ewca

Boze moj, ake je len toto strasne ochorenie??? :-( Tak hrozne, tsk tazke, tak zamotane...Je mi z toho uplne zle.Ked mate zlomenu nohu, operacia ak je to vazne, sadra, prejde to.Vylieci sa.Ked mate zapal slepaka, operacia, vylieci sa.Je po bolesti.Boli vas hlava? Brucho? Date tabletku, je po bolesti.Sle TOTO???PPP je strasna choroba, lebo jedlo je sucast zivota, nestaci dat si tabletku, je to subor problemov od nejedenia, cez vracanie,depresie...Zdlhava liecba, ked este dojde k recidive, tak koniec...A ta recidiva je u 80% pacientov s PPP.Mne sa zda, ze to je fakt na cely zivot.Neda sa to vyliecit.Len utlmit...Uplne ma to depta :-(

Maoam

Antiana - aj silni ludia placu, akurat väcsinou si svoje stavy 'vybavia sami v sebe a so sebou' a neukazuju to okoliu, ak uz silny clovek place, je to znak absolutneho zufalstva, takze tvoja mama na tom musi byt uz fakt zle :-/

este k tebe - myslim, ze by ti pomohlo, keby si mala nejaky ciel, si este stale mlada, mozno jestvuje nieco, co by si chcela dosiahnut, co by ta bavilo - a mala by si dovod zabojovat, pre co zit...aby si sa k tomu mohla dostat, jedno ci privatne, pracovne, skola, hocico...

nieco, po com si vzdy tuzila, pretoze to dava cloveku zvnutra silu, motivaciu a idealne by bolo, keby to bolo nieco, co by v tebe prebudilo pozitivne emocie a vasen, lebo to je hnaci motor

Maoam

Antiana - tak nebolo tazke si tipnut, akymi sposobmi chudnes uz z beztak velmi nizkej povodnej vahy, mna by ale zaujimala pricina, preco ta recidiva, kedze si po prepusteni z kliniky bola na tom presne opacne, takze jestvuju len dve moznosti - prva - hrala si to (to nie je vycitka, väcsina PPP-bab vie velmi dobre hrat, predstierat i klamat, bohuzial :-/) alebo moznost druha, nehrala si to, ale nieco sa stalo, nejaky spustac - a ak je to tento pripad, pytam sa CO sa udialo, ze si zacala opät brutalne chudnut a brutalne sa nicit? preco chces umriet? samozrejme, ze sa musis vratit na kliniku, kvoli sebe a co sa tvojej mamy tyka, musi byt strasne nestastna a utrapena, iste ta ma rada, je strasne prizerat sa a ... dufam, ze sa nechas hospitalizovat, bola u teba prevedena traumaterapia, ak si prezila nejake nepekne veci v minulosti, ktore ta podvedome k tomuto spravaniu vedu? myslim vramci psychoterapie

pretoze ak je hlavnym spustacom toto, dozor nad tebou ci jes, nejes vela neurobi, tam pomoze jedine hlbkova psychoanalyza a psychoterapia, to je klucove, aby si to mohla spracovat, uzavriet a zacat ZIT, konecne zit - novy zivot na novej baze, mas este len 30, oplatilo by sa to skusit

antiana

Ahoj Maoam, uhádla si, "chudnem" tým najhorším spôsobom, laxatíva a buď nejem alebo sa najem a všetko vyvrátim, už aj také veci ako kávu, jablká, jogurty, už sa ani neprejedám, možno tak raz za týždeň, už vyvrátim aj malú alebo normálnu porciu...
Ahoj Mrska, áno, samozrejme že u nás vedia čo deje, ale majú zviazané ruky, nemôžu nič robiť len sa prizerať ako umieram ked ja nechcem oni nezmozu nic...ale rozhodla som sa že pôjdem znova do Pezinka na liečenie, aj keď to nie je kvôli sebe ale kvôli mame, ona je totiž už zo mňa zničená, vyzerá staršia aj o 10 rokov ako má v skutočnosti, no a keď som ju videla plakať nado mnou (ona, silná žena, čo ju nič nezlomí a nikdy neplače), tak tam idem...snáď mi časom dôjde aj iná motivácia, keď to budem robiť v prvom rade pre seba...

mrska

ahojte..
oui..tak ja mám zošrobovanú driekovú chrbticu mám 6 šrobov a dlahy...viem že by som potrebovala aj rehabilitáciu ale ked u nás to je na slabej úrovni..posilujem sama ale opatrne...
inak nič také nového,len to že mám vždy večer nejakú depku a necítim hlad,včera som ledva zjedla zeleninový šalát a to bolo všetko,mám pocit akoby to bolo tou zmenou tých liekov,teraz mi dal miesto tej Cymbalty-Alventu...ale vraj tam účinok nabieha až o 2 týždne,tak uvidím..ale doobeda mám normálne chuť aj sa nejem...
tak sa majte krásne konečne vyšlo poriadne slniečko...ahojte..