Mojím snom je život v Kanade

anamarie

Maoam - ano, je to tak, ze zdravotne poistenie si clovek musi bud kupit (to stoji cca 1000 dolarov mesacne) alebo ked pracuje pre firmu, ktora ma isty minimalny pocet zamestnancov a ponuka ju, tak ju moze mat od tej firmy a vtedy sa plati menej (my platime pre dvoch 250 mesacne). Za kazdu navstevu lekara vsak doplacame 25 a urgent stoji 250. Kazda velka firma ma ine zdravotne poistenie pre zamestnancov a ine podmienky (niekto doplaca za navstevu lekara aj 50). Ludia, ktori su socialne slabi maju narok na poistenie zadarmo cez stat(platime to my, danovi poplatnici) a castokrat som nastvana, ked u lekara zaplatime 25 dolarov (okrem toho mesacneho poplatku)a Mexikoska s tromi detmi neplati nic. Aj porody maju zadarmo, ja budem doplacat 3000 dolarov... Lekari si pytaju za osetrenie velke sumy - operacia manzelovho ramena stala 15 000 dolarov, doplacali sme cca 300, tak sa to stale oplati cez tu poistku, aj ked to teda stoji. Nam nastastie poistovna neodmietla doposial nic zaplatit, no niektore poistovne odmietnu niektore ukony preplatit a vtedy ludia pridu o vsetko, lebo musia platit horibilne sumy z vlastneho vrecka.

Maoam

anamarie: toto je zaujimave, co pises, zrejme je ale taka dobra poistka v USA alebo Canade dost draha? teda neviem odhadnut, o akej sume sa bavime mesacne, ak chce mat clovek perfektne spickove zdravotne poistenie a s tym spojene sluzby, ako napr. v tvojom pripade, ale iste to nebude mala suma

nezila som nikdy v Canade, ani v USA, takze nemam osobnu skusenost, clovek pocuje kadeco, z toho, co som pocula to vyzera tak, ze su velke rozdiely, je to cele u vas inak, vsak tie pripady ludi, ktori stoja v rade na zubara, lebo si nemozu dovolit zdravotnu starostlivost, to su nezamestnani alebo ako to je? existuje u vas nejake minimalne poistenie, ci taky clovek nema vobec ziadne? tie chyry, ze ked ide clovek na OP a musi si ju zaplatit, zadlzi sa v USA na pol zivota a pod - co je na tom pravdy?

anamarie

Deria, neviem, ake poistenie mal tvoj svagor, no ja napriklad zijem v USA a viem, ze je tu spickova zdravotna starostlivost (ked mas dobru poistku), su tu top lekari a robia tu take testy a maju k dispozicii take pristroje, o ktorych v Europe este nechyrovali. Svagor mojej znamej zijuci vo Francuzsku si sem prisiel dat liecit rakovinu a kto naskriabe peniaze kvoli vaznej chorobe, pride sa dat liecit sem. 2x som potrebovala CTcko a sla som nan este v ten isty den, mame stastie, ze byvame hodinu a pol od jednej z najlepsich spitalov v USA. Takze to je zase moja skusenost...

V Kanade je bezplatne poistenie na vacsinu zdravotnickych sluzieb, podobne ako na Slovensku. Aj lieky su tam omnoho lacnejsie. A tipujem, ze aj lekari sa najdu ovela lepsi ako v Nemecku...

Ovecka - urcite ho z prace nevyhodili na zaklade etnicity, to je dobry zart:)

dream

Veď práve, riadiť sa iba podľa skúsenosti jedného človeka nemá význam...to by som podľa mojich doteraz získaných informácií už mohla dávno zabaliť :)

dream

Tak na dlho to veruže je :)A mne by tam stačila úplne obyčajná robota niekde v sklade, nemám zatiaľ extra veľké ambície. Chcem sa mať len lepšie ako na SK a v Európe to už takmer všade ide dolu vodou, preto som si zvolila Kanadu. Počula som, že itčkárov tam chcú, lenže je dosť smutné, že uprednostňujú spomínanú rasu na základe takých argumentov.

0vecka

2 dream podla mna to neni az ak take tazke... ale je to asi na dlho nejde to zo dna na den... volakedy sa hovorilo ze do kanady sa da najlahsie emigrovat... aj ked zase jeden kamos itckar tam bol rok tusim a potom ho vyhodili lebo zevraj sm ena tom ako slovaci moc dobre a oni radsej zoberu sikmacov ktori sa maju doma horsie...

dream

Tak nech je to akokoľvek s tým poistením, ešte tam ani nie som a viem, že je tam ťažké sa dostať :)Mne by na začiatok stačili pracovné víza na rok a za ten čas by som si aspoň urobila prehľad ako to v tej Kanade chodí. Možno by som tam mala problém nájsť si prácu, ubytovanie a podobne, takže veľké nádeje si nerobím. Hlavne sa potrebujem informovať :)