Prehnaná žiarlivosť...

Príspevok v téme: Prehnaná žiarlivosť...
pajka110

Ahojte.. sme spolu s priateľom už viac ako rok a pol a dohodli sme sa že budeme tento problém nejako riešiť..na začiatku bolo všetko super až pokiaľ nezačal strašne na všetko žiarliť.. vadí mu že nosím saty alebo sukňu alebo ked sa maľujem, ked mu chvíľu neodpísujem tak si hneď domyšla nwm aké veci, boji sa ma hocikde pustiť samu.. musím povedať, že vôbec nenosím kratke veci a ani sa prehnane nemaľujem a nechodím skoro nikde keď nemusím aby som ho netrapila.. pýtala som sa ho, že prečo je to takto, že prečo mi neverí že sa chcem pacit iba jemu a ,že všetké robim preto aby som sa páčila jemu a povedal, že som krajšia ako je on, že mi veri ale že chce aby som bola iba jeho, ale veď ja som iba jeho.. prosím poraďte nám čo máme robiť s tou žiarlivosťou? je chýba vo mne alebo v ňom? ďakujem

Magy

pajka, daj si prosim facku! to si vazne myslis, ze cele to jeho spravanie moze byt kvoli nejakej malickosti z minulosti? zo skusenosti viem, ze na take brutalne reakcie, o akych tu pises, je treba podstatne viac. a navyse, ako sama pises "ked sme sa dali dokopy tak hovoril že nemohol uveriť že s ním môže byť take pekné dievča" je ucebnicovy priklad menejcennosti. a pocity menejcennosti, ako vsetci dobre vieme (len ty asi nie), si takito ludia nejako musia kompenzovat. ziarlivost je jeden z mnohych sposobov. vitaj v realite!

pajka110

môže to byť tym že som sa s ním na začiatku po 2 mesiacoch rozišla? možno mi vtedy prestal verit.. a ked sme sa dali dokopy tak hovoril že nemohol uveriť že s ním môže byť take pekné dievča,ale teraz sme spolu už viac rok a pol..ja som skôr ticha určite nie temperamentna

Lumik

pajka110: nebola tam nejaka ocividna udalost co tu ziarlivost spustila (napr. nejaky flirt s inym pred jeho ocami alebo nieco podobne) ? Aky si ty typ osobnosti, napr. temperamentna alebo skor ticha ?

Magy

pajka pokial to naozaj cital a chape, ze ma vazny problem, tak zaroven chape, ze ho musi riesit s odbornikom. to nie je hanba, ale nevyhnutnost. Kvalifikovany psycholog studoval prave preto, aby dokazal odborne pomoct takemu cloveku. Za svoju pracu ruci. Pri terapiach otvori skryte casti duse tvojho priatela a zisti, kde prameni jeho ziarlivost, co je zdrojom tohoto chybneho myslenia. Na zaklade toho urci terapiu a sposob napravy. My sa mozeme tu len dohadovat a davat kvazi-odborne rady.
Mozno mu rodicia odpierali normalne prejavy lasky, mozno to bolo este horsie, mozno ho kruto podviedla predchadzajuca partnerka, preto si teraz robi taky majetnicky narok na partnera. Ktovie. Tu pravu pricinu odhali len pri osobnych sedeniach psycholog.
Nic nie je stratene, netreba nad nim hned lamat palicu alebo opustat ho. Ale netreba mu ani ustupovat a ospravedlnovat sa za nieco, co si nespravila len preto, ze si to on mysli. V tom musis byt nekompromisna a nedat mu prilezitost a priestor na utlak. Cim budes defenzivnejsia ty, tym on bude ofenzivnejsi. To je bezny priznak chorobnej ziarlivosti.
Drzim palce.

pajka110

je to vraj tym že ma veľmi ľúbi a nechce ma stratiť a že si uvedomuje že čo robil že s tym niečo urobí..ďakujeme za vaše rady..toto všetko si priateľ čítal a uvedomil si že ma problém a chce ho riešiť..prosím vás poraďte mi ako mu v tom pomôžem? ako sa mám správať ku nemu a čo mám robiť? chcem mu s tym pomôcť bude to mať ťažké a ja ho mám strasne rada.. ďakujem veľmi pekne

alenaaa

ahoj, toto poznám, mám tiež tak žiarlivého priateľa a ja som asi taká istá. Ale ja som na začiatku nebola žiarlivá, len potom ako ma sklamal to už ostalo také .. možno si mu nejako ublížila a teraz sa tak bojíí.

Voso

Nechodím skoro nikde, keď nemusím, aby som ho netrápila!! Bože žena! Tebe nevadí hrať sa na jeho majetok? Toto je obmedzovanie na plnej čiare a nechápem, ako ťa dostal do tohto stavu, že to toleruješ a podobne. Veď pred rokom a pol ťa nepoznal a teraz mu ide odtrhnúť hlavu, lebo mu chvíľu neodpisuješ? Kde je sloboda? Ty mu MUSÍŠ odpísať hneď, lebo bude zle.. Toto nie je zdravé. Vo vzťahu má byť vyrovnanosť. Skús mu neodpisovať, povedz, že sa ti momentálne nechce, že čítaš knihu, alebo niečo.. Uvidíš, akú scénu ti narobí. Vôbec ti nebude veriť. Hneď ťa uvidí z niekym v posteli. Začne obiehavať podniky, hneď bude stáť pred tvojím domom a dožadovať sa tvojej spoločnosti a vysvetlenia. Super vzťah, super sloboda. Počkaj pár rokov a bude ťa zamykať v byte? Za pár rokov si bez mobilu a ako spomínali nižšie aj bez priateľov, veď kto sa s tebou bude stretávať, keď budeš mať za chrbtom jeho? Poprípade začne otravovať aj ich?
Predstav si, že sa raz rozídete.. Myslíš, že ti dá pokoj? Že ti to prejde len tak?

Nevyčítam, možno som to prehnal, no nepoznám vás, čiže iba prirovnávam..

doubledog

tu moze pomoct iba odborna liecba u psychologa, je to vazna psychicka porucha.
a tebe odporucam si nieco nastudovat k tejto teme.

ale uz ta dostal, uz zacinas rozmyslat podla jeho narokov.
uz robis veci, co chce on, prestavas sa spravat prirodzene, ustupujes, obvinujes sa,...

xxy

od ziarlivca co najdalej, kym ti nestihne spravit peklo zo zivota. to ze ta zacne obmedzovat nie je laska, ale choroba. po case stratis vsetkych priatelov a ked sa s nim nakoniec rozides prides na to, ze si sama ako prst.