Kúpa psa bez PP

Naja85

Soffa, mozes sa nazvat chovatelkou, ale si len mnozitelkou, nic viac a nic menej. Inak velmi dobra finta mnozitelov s tym, ze len prvych napr. pat steniat moze mat PP a oststne nie, lebo uz nevisli papiere na nich:D. BLBOST/BULLSHIT-ak maju obaja rodicia PP a su navyse aj uchovneni, kazde stena z vrhu, aj keby bolo stoprve, MUSI MAT PP-Ninka03, ak ti niekto povie nieco ine, tak ta len klame!!!

Sewie-nacitaj si prosim ta, nieco o PP(preukaz povodu), lebo to absolutne nie je len o vystavach a potom mozes niekomu radit.

bingham

Soffa

ja poznam cloveka co si bral stena, ktore malo byt z celeho chovu najslabsie - preto ho ten clovek dostal za uplne smiesnu sumu...oproti ostatnym psikom

nakoniec ten pes bol najsilnejsi z celeho vrhu...mal uzasnu postavu, psychivky velmi vyrovnany...fakt krasny pes

chovatela mohlo drbnut ked ho potom zbadal...takze sa sam pekne osral :)

soffa

cela cierna???no to sa neda tak povedat,ja som mala klasickych tmavo hnedych s ciernym sedlom,ked boli maly tak mali len hnede labky,potom im zosvetlela aj hrud.ak su cierne s bielym flakom na hrudi tak zostanu cele cierne.inak citala som celu diskusiu,tak ak chce tvoj brat chodit na vystavy tak musi mat papiere!!!taky pes ma v pravom uchu vytetovane cislo!!ak nebude mat papiere,tak aj stenata nemoze predavat za vacsiu sumu.taky pes bez papierov moze chodit na preteky,ako su vh,vh1 atd..pes sa do 1 roka meni,a meni sa mu aj srst aj farba...

Ninka03

soffa, ďakujem ti za info. Brat chce hlavne čisto čiernu fenu, neviem či je záruka, že keď je šteniatko teraz čierne a aj mama je čierna, či aj v dospelosti ostane fenka čierna.

soffa

ahoj Nika.ja sa venujem chovu No,uz niekolko rokov.ano je mozne mat psa cistokrvneho bez papierov z dovodu,ze ich fena mala viac,(viac ako 8 steniat)a niektore boli odstavene,aby fena mala pre tie zvysne stenata dost kvalitneho mlieka.tie ostatne sa prikrmuju inym mliekom,nie su tak dobre stavane,maju menej zivin,z toho mensiu kvalitu srti,riedse kosti,proste su "nekvalitne"..tvoj brat by si mal zobrat niekoho skuseneho ktory bude vediet ci je to pes cistokrvny alebo len taky padelek!treba si pozriet aj fenu,ci je fakt cistokrvna fena a nie miesana,tazkvane krizena...ano aj cistokrvne stenata su bez papierov..

dazdovka666

Ak s nim chce chodit na vystavy, pes musi mat PP!!! Jedine ze by s nim chodil na vselijake "orieskiady", kde sa vystavuju krizenci. Pretoze kazdy pes, ktory PP nema, je oficialne povazovany za krizenca.

dazdovka666

Psa bez PP, ktoreho vydavaju "chovatelia" za cistokrvneho, by som ROZHODNE nekupovala a rozhodne nie take velke plemeno, akym je NO!!! Je dost mozne, ze aj ked rodicia s PP su, maju nejaky zdravotny problem, kvoli comu neboli uchovneni a preto nemaju zaregistrovanu oficialnu chovnu stanicu. A kupit psa casto za vacsie peniaze, nez keby ten PP mal, s tym, ze o nejake 2-3 roky mi uz nebude kvoli DBK chodit, tak to dakujem... Neznasam takych akoze chovatelov, ktori chcu na zvieratach silou-mocou len zarobit x-( netvrdim, ze to nutne musi byt pripad tychto, ale vacsinou to tak byva, bohuzial. A teraz sa do mna pustite, ako si myslim, ze psy a macky bez PP su nieco menej, ako tie skutocne cistokrvne! Nie su, len mi je ich nesmierne luto, ked vdaka ich "chovatelom", ktori chcu na nich len a len zarobit, potom musi trpiet to zviera. Takychto mnozitelov ja podporovat nikdy nebudem a preto ak budem chciet cistokrvne zviera, kupim si ho s preukazom povodu, a ak nebudem mat zaujem o vystavy popr. chov, tak si vezmem nejakeho psa/macku z utulku alebo priamo z ulice /tam sa tiez nachadza vela "cistorkvnych" zvierat. Btw, kamaratka prednedavnom viezla do utulku skutocne prenadherneho mladeho NO, ktoreho odchytila vyhladovaneho na ulici...