Helikobakter

RNG

Vzacna,
asi mas problemy s hladinou kyselin v zaludku, alebo/a nedostatkom enzymov, hlavne proteolytickych=bielkoviny rozkladajucich. pomoc: betain HCl, bromelain, papain, alebo zmes so zivocisnych zdrojov. Doma je uz dlho Wobenzyme, drahy ale pomerne dobry. Ja planujem dovazat hlavne betain, kedze ten je na tieto problemy na cenu najvyhodnejsi(naviac obsahuje kyselinu, co druhe nemaju, ktora pomoze travit a ochranuje pred bakterialnymi procesmi a kvasenim v zaludku)

vzacna

Awojte, no ja mam podozrenje na helikobaktera...uz dlhsje mi zaludok netravi normalne..ked zjem njeco tazsje tak uz mam s tym problem..takze jem len to co mi nerobi zle..bravcove a hovadzje som takmer uplne vylucila..njezeby som musela ale nexuti mi...a vraj pri djete s H.P. sa nema jest..tak isto aj vyprazane jedla...njekedy koncom mesjaca maju bty test o ten H.P. tak sa uvidi...ale zistili ho ocovi taze velka moznost ze je aj u mna...ljecby sa tak nebojim ako ten gastroskopje an kt. posjelaju ludi pre H.P. :( velke plus je pre man to, ze nejem moc tazke jedla taze take mini djetovanje je v pohode...dam vedjet ako tje moje testy z krvi dopadli potom...drzte palce :) PS: kamos mi spominal ze pivo pomaha na nicenje H.P. tak nevjem...
H.P.=helikobakter pylori :))

miria

RNG,dakujem pekne za radu.Uz som si viac krat precitala tvoje prispevky aj na ine temy.Je to prijemne,ked mi niekto dokaze poradit aj na taku velku dialku.Prajem ti vsetko dobre a asi zacnem viac s jogurtami a kupim si aj ten Betain-HCI,ked pridem na Slovensko.Este raz,vdaka.

RNG

Velmi zalezi, ako boli tie mineraly viazane, Ak su vo forme karbonatov a oxidov, pripravuju ta o zaludocnu kyselinu.Ak su vo forme citratov, laktatov maleatov alebo proteinatov, tak su aj lepsie absorbovatelne, aj neznizuju hladinu potrebnych zaludocnych kyselin na spravne travenie.
Po zmenach v zivote-prechod alebo starnutie u muzov kyseliny a enzymi poklesnu natolko, ze telo nevie absorbovat z tej istej potravy to, co pred tym. V pripade mineralov potom nastava nedostatok, co telo pre spotreby nervovej sustavy riesi odburavanim postupne z kostry. Tak sa ludia postupne skracuju, zmensuju a to aj napriek tej istej strave. Niekedy je to tak rapidne, ze , hlavne u zien, ale neskor aj u muzov nastane riednutie kosti=osteoporoza, ktora vedie k vaznym zlomeninam.
Nastastie sa tomu da predist doplnenim chybajucej zaludocnej kyseliny ci enzymov.
Pocit plnosti je z prilis zneutralizovaneho zaludku, kde pri nedostatku kyselin kvasne bakterie nie su potlacene a zacnu kvasit jedlo uz v zaludku a tym vyvinu plyny. Casto aj penu, ktoru ked sa natlaci do pazeraka sposobuje palu
Korekcia je jednoducha-BetainHCl s kazdym jedlom, podla velkosti jedla a urovne vylucovanych kyselin 1 az 4 tabletky.
Pomarancova stava je znacne drazdiva na zaludok. Absorbcia mineralov zavisi od ich chemickeho viazania, nezlepsuje sa pomarancovou stavou. Naviac cukor v ovocnych stavach rychlo kvasi v nedostatocne kyslom zaludku.

miria

Prosim vas este o jednu radu.Asi pred 2 mesiacmi som brala antibiotika,myslim frohimid,potom ospamox a ked som to skoncila,lactobacily na upravu zaludka.Citila som sa potom celkom dobre.Nemala som taky pocit plnosti brucha.Asi mesiac,alebo 2,pred branin antibiotik, som si dala pauzu brania prirodnych tabletiek,co obsahuju calcium,magnezium a vitamin D.Su to 250mg tabletky,ktore som brala 2xdenne uz asi 4roky.Zapijala som ich pomarancovym dzusom,vraj lepsie zaberaju.Vraj je to na moj vek,dobra prevencia.Co ma zaujima je,ze ked som si doliecila zaludok,asi po mesiaci som znova zacala brat tieto tabletky.Neviem comu to mam pripisovat,ale znova mam pocit plnosti ako pred tym.Moze to byt sposobene tymito tabletkami?Vie mi niekto poradit,kto tomu rozumie?Dakujem pekne.

RNG

Ako dlho sa da s helikobakterom prezit? Nuz cely zivot, ha,ha,ha.
Problem je len, ze nam neustale skodi a pri oslabenom tele vyuzije prilezitost a niekedy ovplyvni aj ine organy.Preto je ho lepsie vynicit alebo aspon potlacit.
Prirodzene potlacanie nakazy H.p. su rozne probiotika(bakterie mliecneho kvasenia a ine uzitocne pre crevnu floru), sladke drievko( zlozka detmi oblubeneho pelendreka, cesky lekorice, pripravok DGL= deglycerhized licorice)

miria

Prosim vas ako ste zistili ze mate helikobaktera?Bolo vam nejak tazko,alebo ste mali bolesti?Ja som to vlastane zistila dost nahodou.Mam uz dlho problemy s licami.Mam ich velmi citlive a okrem zakladneho kremu,z vazeliny,parafinu a vody,co mi zarabaju uz roky v lekarni,nic neznesiem.Myslela som si,ze to suvisi mozno s antikoncepciou,alebo vekom,kedze uz mam skoro 50.Uz to bolo ale velmi neprijemne,lebo sa mi robili rany na licach,ked som sa nahodou poskrabala a tak .Isla som ku koznej,zobrala mi krv a nebolo to ok.Ona mala podozrenie,ze to vyzera ze zaludocna sliznica asi neni v poriadku.Potom mi zistili ze mam zapal a nasli mi aj helikobaktera.Brala som antibiotika a nieco na upravu zaludka.So zaludkom som az take velke problemy nemavala pred tym.Jedavam dost zdravo a to co viem,ze mi je tazke,to nejem.Mam otazku,ak ste nieco podobne prezili,ako dlho clovek moze mat v sebe toho helikobaktera,nez to narobi taku paseku vo vnutri?

RNG

Helikobakter lekari liecia kombinaciou antibiotik(napr amoxycilin/tetracyklin a pripravkom obsahujucin bismuth(napr ranitidin bismuthu)
Da sa vsak vyliecit aj prirodzenymi antibiotikami, ako vytazok z grapefruitovych semien(citricidal alebo GSE)alebo vytazkom z olivovych listov a miesto bismuthu radsej zinkovy preparat, najlepsie zinok L-karnosin(patentovany PepZin). Uzitocna je aj strieborna voda(koloidna/ionicka).
Nebezpecne je , ze niekedy nelieceny Helikobakter pylori ma za nasledok srdcove choroby, podobne, ako streptokoky na zubnych krckoch. Najlepsie je ho preventivne sa zbacit.

jirry

Takze Helikobakter. Ma ho asi 80% ludi na Slovensku podla poslednych statistik. ja ho momentalne liecim 2. krat. Problem je v tom ze pri lieceni sa clovek toho zbavi, musi potom dietovat, kvoli zaludku. Ale naspat ho mozte chytit akokolvek pomocou slin. Neumyty riad a bozkavanie a podobne, takze velmi rychlo. Vsetko treba umyvat a cistit, ale hlavne nestresovat a jest nekorenene jedla. Vredy su svine na zaludok, uz som mal, tak viem co to je.

Ivka 1

Na helikobaktéra aloe vera gél nestačí.
Mám veľmi dobré skúsenosti s užívaním
aloe vera gelu v kombinácií s prírodnými antibiotikami.Verte,že to pomáha a človek sa zbytočne netrápi.