Umývanie tváre

Príspevok v téme: Umývanie tváre
kvetinka25

baby, čím si umývate tvár?? ja si umývam detským mydlom, ale akosi mi už nevyhovuje... mám dosť citlivú pleť, rôzne tie odličovače mi nerobia dobre, mávam akné najmä na brade a čele, ktoré sa mi teraz dosť mastí... a na nose sa mi robia také tie čierne bodky, ktorých neviem ako sa zbaviť... v drogerke som našla akúsi čistiačiu emulziu od clean and clear a niečo aj gel od Nivey nemáte s tým (alebo niečím iným) skúsenosti?? poraďte mi prosím, lebo sa už bojím aj hocičo skúšať aby som sa nevyhádzala z toho... :/

Claudia6

Ja používam lávovú zem,je prírodná a môže sa používať aj na umývanie vlasov.Je to taký prášok(z Maroka),ktorý sa zriedi s teplou vodou.

brazilcanka

skus si spravit taky jednoduchy test na zistenie aky mas typ pleti - umy si tvar tak ako bezne, vysus, nekremuj a ked budes mat pocit ze ta plet potrebuje zhydratovat, ze ju mas taku natiahnutu, tak mas suchy typ pleti. nezavisle od toho ze niekedy na konci dna sa lesknes.
pride mi ze mas podobny problem ako ja. ja mam plet suchu, citlivu so sklonom k vyrazkam, tiez cierne bodky na nose a zvykla sa aj lesknut obcas. kozmetiku z beznej drogerky som uplne vylucila,nic mi nesedelo, lebo obsahuje vela chemie a drazdiacich latok. kozmetika proti akne (ak nemas mastnu a uplne aknoznu plet) plet vysusa a nasledne koza reaguje zvysenou produkciou mazu, plet je podrazdena a robia sa vyrazky. preto odporucam z vlastnej skusenosti aa kozmetiku, je antialergicka a vsetky vyrobky su vhodne na citlivu plet (je tam moznost vyberu na akykolvek typ pleti a vela kladnych referencii). ja som max. spokojna a je lacna co sa o kozmetike z lekarne povedat neda, a to som za nu vyhadzovala fakt vela penazi. mne ani avene ani vichy nepomohli. jedina super pletova voda je bioderma sensibio, tu mam doma stale vratane aa, pri pravidelnom pouzivani mam plet ovela lepsiu, spravne hydratovanu. nemozem povedat ze uplne bez vyrazky ( obcas sa mi daco vyhodi), ale oproti tomu co bolo, je to sto a jedno.

kvetinka25

mysicka7 idem vygoogliť ten garnier :)) M25 no keď našetrím nejaké euráče možno bude aj artistry :) skúsim zatiaľ ešte niečo lacnejšie... dazdovka666 a prosim ťa akú značku tej vody a peelingu? mohla by si mi napísať?

dazdovka666

Ja na cistenie pouzivam v podstate uz len micelarnu vodu a nic ine... asi raz do tyzdna peeling. Je to "jednoduche" a hlavne na moju plet to posobi lepsie nez kombinacia pletoveho mlieka a vody, resp. nejakeho umyvacieho gelu...

M 25

a ako som túto značku začala používať, moja pleť, vlasy aj telo sú ovela v lepšom stave .. tie peniaze za to isto nelutujem .. a tie krémy sa nemínajú tak rýchlo, dlho vydržia ..

ale je to na tebe..

M 25

áno, artistry je luxus.. ale je to bio, žiadnu chémiu si necpeš na tvár a ako píše wreck, nebudeš spokojná, vrátia ti peniaze .. to nemáš nikde!!
a ak sa chceš zbaviť škaredej tváre, niekedy človek musí investovať..

mysicka7

Kvetinka, skúsila by som na Tvojom mieste ešte raz predsa len ten Garnier, tentokrát však Čistiaci gél s vitamínmi (Essentials). Obsahuje vodu z hrozna a provitamín B5 a má zelený obal. Ten by mohol pomôcť. Držím palčeky. :)

kvetinka25

brazilcanka prečo nie proti akne malo by to pomôcť nie? chcela som si akurat kúpiť taký krém na akné myslíš teda že by som nemala? jana67 no mastnejšiu mám podľa nálady asi :D teraz mám mastnú a o týždeň bude suchá, už si neviem rady :(