Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

evcca

ahojte, ako ste prezili dnesny az prilis teply den?
ja v robote celkom ok, my tam mame zimu a doobeda som behala v mikine, stara budova. kupila som si nove nohavice a je to ok, alternativa ma pravdu, vzdy sa da situacia nejako riesit, len treba trochu ponapinat mozgove zavity, no a ked chcem tak to aj ide.
kupila som si novu knizku od coehla, takze mam take mensie vianoce:-)
romanka, co mas nove?
baby, kde ste, podme bojovat dalej!!!!!

zazie2112

Baby nechcem sa vam tu velmi natiskat, ste taka uzavreta komunita, len vam chcem povedat, ze ste fakt obdivuhodne a silne zeny,vazim si vas za vase odhodlanie a chut pomoct nielen sebe ale aj ostatnym. Javelmi casto neprispievam, mozno sa aj hanbim, ale mnohe z vas-ako evca,romana,gabina, alternativa ani nevieteako ste mi niekedy pomohli VASIM pristupom. Dik...

somtuzasa

caute baby, som tu po dlhsom case, to som ja RYBICKA. Je super, ako sa tu rozbehla debatka. Mna velmi mrzi, ze tu nemozem teraz prispievat tak casto ako by mi bolo mile, ale som teraz vonku, nemam tu kazdy den pristup na net.
nasrata 0, mas taku skaredu prezyvku, nevymyslis si nejaku krajsiu?Ked ta tu tak kazdy oslovuje a hlavne ty pises pod tymto menom, nemyslim ze to robi dobre tvojej psychike. I ked mozno len podvedome. Co povies? Niekto tu navrhol faith - to by sedelo, hm? :)))
romanka, ja som tiez z juz. SR, mozno by sme mohli dat spolocne stretko viacere baby, co poviete? Co sa toho tyka, moji znami o mne nevedia, iba moj byvaly a matka a asi by som zatial na tom nic nemenila, ale s vami by som sa celkom rada stretla, lebo viem ze mate rovnake trapenie a by ste ma pochopili. Takze - mozno by sme mohli dat rande niekedy v lete??
evcca - uz som sa davno neozvala, ale stale plati, ze by som sa rada stretla niekedy v NR. Ked budem zasa na Slovensku a pojdem na skusku, tak by som ti napisala a ak budes mat chut a cas, tak niekde spolu zajdeme - kava, alebo len tak.
palinna, ty mas skvely humor. Konkretne pri tebe by mi ako chlapovi bolo tri, ci vazis tonu alebo 50 kil. Tvoje hlasky vazne stoja za to :))), s tebou sa clovek iste nenudi. A tusim si tiez z NR, co? Co takto rande?
Tak caute, uz musim letiet, povinnosti volaju. Som tu na verejnom nete. A drzim palce. Vsetkym. Paaaa!!!

Alternativa

Vyberam z kontextu 3 vety, ktore su ucinne v kazdodennom zivote, pri tych nasich vacsich ci mensich kazdodennych bojoch, pre dosiahnutie nasich snov...
1. VETA - Kto chce, hlada sposob ako chcene dosiahnut, kto nechce, hlada dovody, preco nie.
2. VETA - Aby si mohol veci inak robit, musis ich inak vidiet.
3. VETA - Ked veris, ze to zvladnes, zvladnes to. Ked myslis, ze to nezvladnes, mas pravdu.
Skusme sa kazda tak sama pre seba nad tymito vetami zamysliet a hlavne pravdivo sa podla nich "zadefinovat". Prajem vsetkym prijemny dnik

zuzicka1989

palinna:mozno mas pravdu,ale my spoločnú cestu asi nevieme najst..ja neviem..nejako to ikdy neslo,asi ani nepojde,ja uz jej proste nedoverujem.vo vela veciach ma sklala..aj ked viem ze kazdy clovek robi chyby..ja neviem je to uz nejako vo mne.
romanka:mas pravdu,ze sa musim povzniest nad to..ale ja som sa uz nemohla na to pozerat zachovala som sa zbabelo,odisla som do svojej izby bola osm tam zavreta..a potom ked vsetci odisli prec,vsetci surodenci sme odisli von-(brat-18rokov a sestra13)asi sme sa vsetci zachovali zbabelo..
viem ze potrebuje pomoc,ale otec jej to tolko krat hovoril,ale ona si to nechce priznat,potom sa len urazi a nerozprava sa s nim..
ta oslava dopadla celkom fajn..sme popijali..a najviac ma stve ze ten chalan sa ani neozval potomsom mu napisala sms,hned odpisal,ale napisala som az o 23.30ci nepride,lebo uz som bola odvazna lebo som mala vypite.a mi volal hned..no a ja si ani nepämätám co som sa s nim rozpravala,ale viem z euplne kraviny,za ktore sa teraz fest hanbim,nieco take ze dobre nech nechodi,ci sa hanbi..a stale dodokola to iste,aspon teda dufam,ze len toto.neviem co mam robit ci sa mu ospravedlnit,alebo kaslat na to!!ale neviem nechcem kaslat na nho,stale na nho myslim,ja to nechapem.neviem ci sa fakt chcel len so mnou pohrat,alebo ked som mu povedala o ppp ci si povedal ze on taku babu moze kaslat..vazne neviem...keby som mohla vratit cas spät..
romanka inac blahozelam,ze sa ti tak dari,ja to na oslavach nikdy nedokazem,aspon zatial nie..ked vidim tolko jedla..neviem je to pre mna este dost tazke..ale ked si to ty tak krasne dokazala mam motivaciu ze sa to mozno podari raz aj mne..

evcca

baby, dakujem, tu najdem vzdy odvahu bojovat dalej.
romanka, mas pravdu, ide o to ake sme vo vnutri, vonkajsok pomienie a je krajsie si uzivat blizkost cloveka ako sa stresovat tym, ze nohavice su mi uzke, takze zajtra si idem kupit pohodlnejsie.
lubos isiel teraz domov, celepopoludnie sme sa dobre bavili, smiali a mne nevadilo moje telo, bolo mi krasne a konecne som zacala zit.
baby, este raz vdaka ste bohovske. dakujem za den, ked som nasla tuto stranku.

Palinnna

Romanka...uprimne sa mi teraz chce az plakat...(to znie hlupo,ako som to napisala asi) ale tak krasne si to napisala...velmi sa tesim...Baby, drzme sa...a vsugerovavajme si pocity normalu nadalej a s uspechom!!!!pekny vecer!

romana

Ahojte dievčatá!
Tak som tu. Z oslavy. Napodiv, dopadla dobre. Celkom som na seba pyšná. Asi sa ozaj vraciam do normálu. Verím tomu, že ak to svojmu podvedomiu prikážeš, vedomie to akosi prijíme. Zjedla som kurací rezeň, bol fajn trochu zemiakovej kaše a more zeleniny. Vypila som asi 3 poháre suchého bieleho vína s minerálkou a dala som si 1 nescu s mliekom bez cukru. Stôl sa prehýbal, oškami, chlebíkmi, zákuskami a všeličím iným, ale riadila som sa vlastnými pocitmi. Teda tým na čo mám chuť. Zjedla som ešte trochu korbáčikov a inak nič. Nemala som nejak chuť. Viem, že je za tým ppp, ale aj tak, som pyšná že som to celkom zvládla. Hlavné je, vyzdvihnúť pozitíva, nie negatíva.
Dám si ešte bielu actíviu so slivkami a jahodami. Mám chuť ešte na niečo sladké...
Fotili sme sa. V poslednom čase, akoby som hľadala aj na sebe hlavne to, čo sa mi páči. Všimla som si na tých záberoch, že ten tycián mi pristane, že mám fajn vlasy a pekné hnedé telo. Nevšímam si postavu... hoci, ani tá nebola zlá. Som spokojná. To je pre mňa hlavné. Zajtra idem k psychologičke a psychiatričke. Som rada, že sa pochválim, že to zvládam. Teším sa z toho, hoci mám o čom ešte rozprávať. O svojich pocitoch, o vnímaní tela, manželastve, spokojnosti, práci.... Ale aj tak, je to obrat o 100 percent. Nikdy som nedúfala, že to dokážem, hoci, v kútiku duše som stále verila, že raz to príde. A prišlo.
Dúfam, že to bude čoraz lepšie!
Všetkým vám želám veľa síl. Verte si!

zazie2112

jaj holky v tejto sekcii su asi jedine prispevky co stoja za to, mam pocit ze tu sa stretavaju baby, ktorym o nieco ide.
Romana uplne chapem o com hovoris, mam stastie ze mam priatela, ktory ma tiez velmi rad zeleninu a salaty a tmavu ryzu atd. ked varim robim nam to iste, jemu vacsinou trochu prilepsim nejakou smotanou a syrom do salatu, ale on ma respektuje lebo nechce aby som mala neprijemny pocit z prejedenia.
Evca, ja tiez zacnem byt v napati ked ide leto a zistim, ze plavky su mi male a ze ludia s ktorymi som chodila pred letom sa kupat ma videli o 5 kil lahsiu a hanbim sa...Ale zazila som asi 4 leta po sebe ked som za cele leto nesla ani raz sa kupat s ludmi lebo som sa hanbila za svoju postavu a namiesto toho aby som si uzivala slniecko som sa doma zhryzala a prejedala este viac...Minuly rok som prvy krat cele leto stravila s fajn ludmi na bagri a radsej zatnem zuby, ale stoji to za to...aj ked je toi tazke!Drzte sa holky, peknu nedelu!