Anorexia a bulimia - Boj Vyhras

Príspevok v téme: Anorexia a bulimia - Boj Vyhras
Alternativa

Som rada, ze si v tejto teme. Urobila si prvy krok vo svojom ozdravnom procese, tesim sa. Dnes skus :
Denne viackrat si aj nahlas opakuj :
1.Chcem byt zdrava. Vsetky tazkosti a prekazky zdolam.
2.Zrkadlo uz nepotrebujem, lebo viem, ze som krasna - a tak to je aj bude.
3.Moje doterajsie stravovacie navyky uz nie su pre mna dolezite /hoci pri nich este mozno aj dlhsie zostanes/. Usmev a radost z malickosti je to najkrajsie, co mam.
Mozno, ze sa divis, ale stalym opakovanim tvoje podvedomie to raz prijme a tymto smerom sa nasmeruje tvoj kazdodenny zivot.
Klikni si sem-tam tuto temu, tu nebudu slova o depkach, lebo tie ta prestanu zaujimat. Pekny dnik, ahoj

--------
Admin: Nakolko tato tema ma seriozne pomahat, tak som ju zamkol len pre registrovanych...
--------
Stručný článok na tému "Anorexia" www.zdravie.sk
Stručný článok na tému "Bulímia" www.zdravie.sk
Komunita PPP ppp.zdravie.sk
Poradna "Anorexia/Bulímia" www.zdravie.sk

ladida

happyladybug ak sa chces naozaj uzdravit,tak vyhod kalorie a kalorick tabulky z hlavy.to zdravi ludia nerobia!toto nie je cesta k zdraviu,akurat mas na cas nad svojou chorobou vacsiu kontrolu.zdrava budes,ked ta prestane bavit planovat jedalnicek,lebo pochopis,ze je to strata casu,ktory by si mohla vyuzit zaujimavejsie.sorry.

happyladybug

Sunnrisse :) veľmi pekne si to napísala :) naozaj nezáleží na čísielku na váhe, doležité je ako to prežívate vo svojom vnútri , tá radosť zo života :) :) hlavne si tak nepripúšťať svoj vzhľad veď sú dni keď naozaj nevyzeráme kto vie ako :) ale sebavedomie a lepší pocit zo seba sa dajú zvýšiť aj tým že si nalakujeme nechty napr :) alebo natočíme vlasy..alebo sa pekne namaľujeme :D :)...a hneď sa budeme cítiť o troška lepšie :)a tak aj budeme vnímať ľudí okolo seba a samozrejme aj oni na nás budú badať tú zmenu k lepšiemu..budeme uvoľnenejšie spokojnejšie vyrovnanejšie a oveľa šťastnejšie :):):)
a okrem iného a ak človek chce tak može mať v harmónii fyzickú aj duševnú stránku :) stačí troška sebakontroly a radosť z toho že žijete zdravo dobre a v neposlednom rade aj krásne :)
ešte raz veľa úspechov všetkým :)

happyladybug

a ešte som zabudla dopísať k tej rybke so smotanou aj celozrnú bagetku :) :) a ku kuracej polievke, kuracie varené masko :) bielkoviny sú veľmi doležité :):)
tak zatiaľ :)
naozaj nebojte sa začať znova žiť :) je to krásny pocit :)

happyladybug

Ahojte kočky ...po 3 ťažkých rokoch som si konečne JA (bez odbornej pomoci )uvedomila ako veľmi ma PPP ničilo..a najhoršie na tom je že nie len po fyzickej stránke (strata menštruácie, vypadané vlasy, stály pocit chladu, kruhy pod očami, lámavé nechty,..) ale po psychickej bola zo mňa úplná troska :(..ustavične som bola podráždená na nič som sa nevedela sústrediť, ustavične som myslela na jedlo (kedy kde koľko toho zjem a potom na aké najbližšie wc si to namierim), po ľuďoch ktorým na mne najviac záležalo som vrčala :( neskutočne ma to mrzí ale je neskoro vrátiť čas spať..ale NIKDY nie je neskoro dať všetko do poriadku..dievčatá viem , poznám ten pocit keď chcete byť ľahké ako motýľ, tú radosť keď ručička na váhe zas klesla o jeden dielik, keď na rifliach pribudol ďalší voľný záhyb..najhorší je ten zúfalo skreslený pohľad na samú seba..pri zrkadle som si dokázala nájsť aj ten najminiatúrnejší nový "tukový vankúš" a hneď som dokonale spanikárila..a riešenie "dnes už len jedno jablko bolo na svete"...toto je zlé :( veľmi zlé uvažovať takto...pretože aj keď si to nechceme priznať, je (bolo) to len v našej popletenej hlavičke..Skúste si dať spoločnú fotku s kamarátkami a potom sa reálne porovnajte..určite budete najchudšie spomedzi nich...nie bohužiaľ tu už ani slovo najchudšie nepripadá v úvahu...lepšie by sa hodilo najvychrtlejšie :(..a to je to čo otvorilo oči mne..pohľad na mňa očami iných ľudí ..už veľmi dlho mi nikto nepovedal že som pekná..čím to asi bude? pri stretnutí si každý určite pomyslel "ona bude chorá, chúďatko vyzerá strašne "..áno je to tak ..takto nás vnímajú normálni krásni šťastní ľudia...a čo ostalo nám? nie sme ani krásne ani zdravé ani šťastné...toto je cesta do pekla :( :( ...lebo dievčatká moje nikto nám nekáže byť obézne alebo ani tučné alebo ani guľatejšie (aj keď poznám pár holiek typu krv a mlieko :) a majú takých čávov že by z nich aj modelka bola namakko :D :)) takže znova :) ak chcete byť štíhlunké a naozaj atraktívne tak jediná cesta von je zdravá strava a aký taký pravidelný pohyb :)...a pod zdravou stravou si nepredstavujte tri listy špenátu a pol celzrneho rožka na obed :D :)...naozaj vylučovať z jedálnička netreba NIČ ..dokonca možno aj sladkosť tam niekde vtrepete (aj keď nemá skoro žiadne pre vás prospešné zloženie ) ak si nemožete pomocť :D...skúsim povedať ako to robím ja :) ..verte mi kočky ja už NECHCEM byť tučná (14 rokov som bola a sebavedomie nič moc ...vždy som bola v rodine za bambuľku) ...a naozaj tam sa až dostať nechcem :)...len uvedomte si baby moje zlaté že hladovka veci len POKAŠLE ..uvedomila som si že pribrať NEMUSÍM (ak už mám normálne BMI..to si musíte vypočítať) a všetko čo na to potrebujem je trošku pevnej vole zmeniť svoj život k lepšiemu a trošku času na plánovanie jedálnička :)..ak sa veľmi bojíte tak pokojne možete počítať každú kalóriu ale dostaňte ich do tela toľko koľko ich na deň potrebuje..aby ste nechudli ..aby ste nevyzerali v spoločnosti ako trosky a aby ste si už ďalej neskracovali život :( ..denný prísun energie by mal niečo cez 1800-2000 kcal ak potrebujete nejaké to kilečko pribrať aby vaše BMI bolo znova v pohode tak si tých kalorii doprajte denne o trošku viac..hlavne si zapisujte čo papáte a kedy aspoň spočiatku...aby ste získali reálny pohľad na to koľko a čoho je normálne kedy jesť :)...veľmi odporúčam stránku www.kaloricketabulky.cz je sa registrovať a potom si tam nahádžete čo a koľko ste popapali a ono vám vyhodí počet prijatých kalorií :)...je to známa stránka no mne veľmi pomohla zorientovať sa v uplnej tme..plus ak je tu nejaká kočka čo trpela PPP a rozhodla sa pribrať "naraz" tým že tlačila všetko možné a teraz už nie je štíhla tak URČITE nechudnuť hladovkou ale skor trošku zredukovať počet kalorii denne + nejaký ten pohyb ...ďalšia super stránka je -odkaz odstránený- a určite si prečítajte blog weissova.blog.sme.sk ...toto ma tiež len povzbudilo na mojej ceste za vyliečením sa....teraz mám 57 kg a 177 cm ...ešte by som chcela trošičku pribrať (1-2 kg pre začiatok ) lebo moje BMI je 18,19 čo je už podváha ..takže ešte trošičku pribrať a bude to ok :)..naozaj hlavné je tešiť sa z toho čo zjete a ak máte strach tak si kontrolujte množstvá a pre začiatok počítajte kalorie :)...uvidíte že budete štíhlunké zdravé a budete mať skveý pocit zo života :)
tak napr. ja mám dnes za sebou raňajky a desiatu už :)...ostatné jedlá sa chystám dodržať ale možno si ešte niečo niekde schrumnem navyše :)...aby som po pár dňoch to kilečko hore dostala :) (to problém nebude :D) :)
takže ja dnes :
raňajky : activia + 20 g kukuričných lupienkov + hruška
desiata : celozrná minibagetka s maslom šunkou a čínskou kapustou
obed : ryba so smotanovou omáčkou + zelenina (2 paradajky uhorka čínska kapusta)
olovrant : kuracia polievka + krajec celozrného chleba + neskor nektarinka
večera : 250 ml mlieka
druhá "večera" (pri telke :D) : hruška
:) (tá troška cukru musí byť proste :D)

plus k tomu celý den pochrumem dosť veľa cornflakov(70-100 g?? :D) , kompenzujem si tak chipsy :D
toť vsjo :)
naozaj zlatíčka moje nie je sa čoho báť...uvidíte aký budete mať krásny život a aké krásne budete :) jediné takéto zmýšľanie je receptom na duševné aj fyzické zdravie a vnútornú ale nebojte sa :).. aj vonkajšiu krásu :)..
celý príspevok som napísala na prvýkrát a neidem ho čítať po sebe už :D prepáčte mi to :) ale takto to zo mňa vyletelo a nechcem to uprvaovať aj keď je to troška chaotické :)..ešte možno niečo dopíšem :)..
tak..prajem veľa odhodlania optimizmu a chuti žiť :) :) :)..
papa zatiaľ :)

Sunnrisse

Ahojte, už dlho som v tejto téme nebola, vlastne s odstupom času mám na mnohé veci a situácie iný pohľad, rozhodne sa už nikdy nechystám týrať sa prostredníctvom ppp. To či sa z ppp chce niekto vyliečiť, je jeho rozhodnutie, treba si povedať, že chcem žiť ináč, taký spôsob života mi nevyhovuje, viac sa zaoberať svojim vnútrom, pocitmi (a nie výzorom, pretože ide najmä o zmenu pohľadu človeka na seba). Nedá sa, nedokážem to a pod...nahradiť postupne pozitívnymi myšlienkami - hlavne nerezignovať a neutápať s v sebaľútosti, snažiť sa a vytrvať v snahe aj počas horších chvíľ. A pôjde to. Nech sa vám darí :)

zuju

kvoli bulimii pravdepodobne stratim poslednu nadej na dieta, hoci som z nej uz vonku stale ma beru s peciatkou psychicky chora,. Nechccite zazit tie pocity cly zivot trpiet a stratit to naj co mate radi, ked vidim niektorych rodicov ako sa o deti nestaraju a vy mate len sprostu bulimiu ktora je uz fyzicky prec ale stale na papieri je mi na nic

evcca

budu ta snad drzat dovtedy, kym sa neprestanes lutovat a nezacnes zit, mas uz na to svoje roky a nemozes byt vecne dieta.