Ako prežiť vzťah počas VŠ?

ivka_20

je nás veľa čo máme takéto vzťahy na diaľku, kedysi to tak asi nebolo ako teraz keď skoro každý ide na VŠ. Ja som v Ba už teraz to bude druhý rok, priateľ je odo mňa mladší a teraz začína v Brne. Ten rok čo som ja chodila do BA bol vzťah super, ja som ale za priateľom chodila domov každý týždeň, čiže sa to ani vzťahom na diaľku nazvať nedalo boli sme 2x do týždňa spolu. Teraz mám ale veľké strachy, lebo mi je s ním tak veľmi dobre, neviem si predstaviť že by sme to mali skončiť. Tiež som žiarlivá, doteraz som moc nemala na čo, ale furt mi v hlave chodia predstavy že koľko je v brne pekných študentiek, a koľko párov sa našlo na VŠ. Ničí ma to halvne preto lebo viem ako to na vš chodí, samé párty, spoznávanie nových ľudí

Jefitto

Všetko sa dá. Kamarát chodí do Košíc na UPJŠ a jeho žena do Prahy na KArlovku. Vidia sa v priebehu akad. roka asi 4 krát... ale baví im to. Skončia školu a budú mať svadbu :)

šošovicakuku

ja mam rpesne ten isty problem.uz teraz som strasne nestastna a uz vidim rozchod a uvazujem ake to bude potom a ze to nezvladnem.uz sa neviem tesit.neviem preco ma to posadlo....ako sa mam toho nestastia v hlave zbavit a byt opat stastna?sama vsugerovat si, nech na to nemyslim neviem

janus1233

a co ked priatel ide na VS do BB

a ja zostavam v nasom malom meste dokoncovat strednu (par rokov to este potrva)

viem, ze ma ma priatel naozaj rad a aj ja jeho..lubime sa uz 3 roky pomaly

no dost mam strach z toho ked odide

budeme jednak menej spolu a predsa, nove spoluziacky, nove prostredie...viem, ze by ma nepodviedol, verim mu, no som strasne ziarliva a neznesiem ked sa po nom nejaka usmeje alebo si ho prilis obzera...nie to este ked s nim flirtuje

a on je na tom podobne, obaja sme strasne ziarlivy a bojim sa, ze tu dialku nezvladneme:(

jumbák

Teraz poviem trochu z cesty, ale nedá mi to. Poznám veľmi veľa ľudí, ktorí by na otázku, či bude vzťah fungovať na diaľku v momente odpovedali nie. Lenže zamyslite sa nad tým hlbšie. V prvom rade by som chcel fakt vedieť, PREČO sa môžu dvaja ľudia, ktorí sú od seba preč na nejakú dobu, mali od seba odvyknúť? To akože aj manželia sa majú rozvádzať len preto, lebo jeden z nich napr. odcestuje pracovne niekam na mesiac? Pokiaľ toto dokáže dvoch ľudí rozdeliť, nie je to skutočná láska. A takisto si nemyslím, že kvôli tomu je potrebné vzdať sa školy. Sú oveľa ťažšie veci, ktoré je možno označiť za vzťah ohrozujúce. :)

pe84

VŠ je skuska pre vztah, nastanu nove situacie, problemy, nervozita, stres a preto niekedy nevydrzia ani vztahy, ked su partneri spolu na 1 intraku, je to o inom, o sile vztahu, ak vydrzia tieto roky, tak super, ale hlavne netreba kvoli tomu teraz zahodit svoje sny !!!

Fero M.

Všetko sa dá, len treba chcieť, ale je lepšie si spraviť psych. rezervu do budúcna.
Predsa je to diaľka a internát + isto aj rodinu bude na vás tlačiť, aby ste chodili aj domov, o to menej času.
Ďalej si môžete na seba odvyknúť a ked skončíte školu, tak to bude niečo iné, ale to sú len tie horšie scenáre.
Ak sa skutočne milujete, tak to ber ako skúšku vašej lásky, ak odolá buď rada, ak neodolá, tak to ber tak ako to je.
Hlavne držím palce aj v láske aj v škole. Všetko ti ukáže len čas