Vyradenie z evidencie nezamestnanych prosim poraďte.

Príspevok v téme: Vyradenie z evidencie nezamestnanych prosim poraďte.
HelaArt

Som nezamestnana a chodím na hlásenia na úrad práce. Zabudla som sa isť hlasiť v datum kedy som mala isť, uplne som bola v tom že to ma byť neskôr. Každy sa raz proste pošmykne. Som ale prijatá na školu, no zapis mam až v septembri takže v septembri by som už bola vyradena. Čo ma teraz čaka? budem si 3 mesiace platiť zdravotne poistenie 50€?
neda sa s tym nejako spraviť že pôjdem na PN? že teda donesiem im PN od datumu kedy som sa mala ísť hlasiť do ....?Prosim pora´dte mi, to je hrozne ešte sa mi to nestalo.Nemam si ani odkiaľ zaplatiť tych 50€ mesačne

anjelik9

ja si tiež myslím že ako si na to prišla si tam mala zavolať zajsť oznamiť im to ja keď mi to nevyhovuje prísť tak dojdem o deň skorej a poviem že zajtra idem doktorovi že by som nestihla a v pohode ma vybaví aj o deň skôr ;)

ewelin28

prečo tri mesiace by si si mala platiť zdravotné? od septembra ideš do školy, že? takže len júl, aj to asi nie celý a august...hm a vlastne ešte asi pár dní zo septembra, ale spolu to nebude viac ako dva mesiace...
no neviem neviem, či PN ti pomôže, ak ťa už vyradili, mala si im to odniesť načas...zo zákona máš 3 dni nato, aby si im na úrad prišla vysvetliť, prečo si sa v určenom dátume nedostavila hlásiť..jedine, žeby si ležala v nemocnici a bola v bezvedomí...inak si im mala aspoň telefonicky oznámiť, že sa nemôžeš dostaviť...
mne sa to stalo tento mesiac...teda ja som zabudla, ale hneď na druhý deň som tam šla a v pohode, nik ma nevyradil :)