Zo všetkého si robím ,,veľkú hlavu,,

Príspevok v téme: Zo všetkého si robím ,,veľkú hlavu,,
Nesmelá

Mám 22.

Neviem ani, čím začnem.

Snád asi tým, že vždy, ked je nejaka kriticka situácia, nejaký problém, tak musím premýšlať o nom hodiny...som nepokojná, nedokážem sa sústrediť, alebo si len tak sadnúť a pozrieť trebár film..až pokým nie je daný problém vyriešený...samozrejme že zase nerozmýšlam o nom 24-hodín denne..ale zo začiatku velmi vela..a potom postupne stále sa sním vo vnútri zožieram...a hladám x riešení, aj ked viem ,že ten den, resp. ten večer, už aj tak nič nevyriešim...

2.druhý taký problém sa týka toho, že jednak beriem veci velmi vážne ale na druhej strane = 2.Aj velmi osobne..ked sa napríklad niekto ku mne chová zle, resp. ma krivo obviní z niečoho, čo som nespravila... tak namiesto toho, aby som sa riadne obránila, vytackám zo seba len pár viet..a potom sa zmôžem tak maximálne na plač..neviem či je to nejaká psychická ,,porucha,, , ale proste ked sa niečo také stane..ako keby dostanem šok. Bum! Začne mi hrozne búšiť srdce..naberie sa mi krv do hlavy-obrazne povedané, citim, ako vriem, ako sa začnem červenať, že mi horia líca...pocitujem uzkosť....potom za také dve minúty sa to pomali ukludní..ale ja sa citim ako v šoku...že ako len ludia možu byt taký zlý..a vynadať mi, alebo sa zle ku mne chovať, prečo??? Ku každému sa snažím byť milá, pomocť mu..som priatelská..ale niektorí ludia su svine......

Nechápem tento hnusný svet..nerozumiem mu.. necitim sa v nom dobre..je tu tolko svinstva..

Prednedávnom sa mi stala istá situácia, kde mi bolo naznačené - (práca) že tam nie som velmi vítaná, a že ma musia presunúť...
Nikto mi k tomu nič nepovedal, tvárily sa v pohodičke..pri tom bohvie čo si mysleli...a vedeli, že aký má šef dôvod na presun...až na jednu s prepáčením suku! ktorá len pomedzi zuby zašomrala niečo v štýle...že sa mi ani nečuduje pri tom mojom správani...!!!!

Nič nikomu nerobim, som prirodzená, som slušná, čistá, slušne sa obliekam, ako som napísala..priatelská milá..ale zase sa nepchám nikomu do riti..som len možno viac hanblivá a radšej sa dva krát spýtam..ako urobím chybu...niektorý kamarati mi vyčítaju - oni to nazývajú detskosť....tak kto má teda pravdu???

Prečo som taká??
Ako napríklad niekto nad tým istým problémom mávne rukou, a iný sa zase trápi celý den??

To musím zažiť 100 zlých hnusných situácií, aby som sa ,,ostrielala,, životom, a netrápila sa tak..resp. chovala sa viac sebavedomejšie a menej sa bála???

Ak si dá niekto tú námahu, prečíta si to a poradí . budem velmi vdačná...prepáčte, že je to také dlhé..v skratke sa to nedalo..

Vopred Vám velmi pekne všetkým ďakujem..

nicolette

Nesmelá :)
Ja sa zas ospravedlňujem, ak môj predošlý príspevok vyznel tak, ako si ho pochopila :) Ja som to nemyslela v zlom, to vôbec nie a už vôbec som ti s tým nechcela naznačiť, že ma do niečoho tlačíš... Ja som tiež rada, že som ti pomohla, ak som ti pomohla :) Možno som to nenapísala celkom tak ako som to myslela, ale fakt to nebolo myslené v zlom a zdieľam tvoj názor ;-)

Nesmelá

Nicolette - och prepáč, nechcela som ,aby si sa cítila nepríjemne....alebo aby si si myslela, že tu tlačím na stretko alebo čo...to vôbec nie....

chcela som tým v podstate vyjadriť len to, že by bolo fajn mať niekoho takeho, kto človeka podrží a s kým si rozumie aj ,,na živo,,. v reálnom živote.
Lebo si mi zatial super poradila a podržala ma. To je všetko.

nicolette

ďakujem, si milá :)
Tak ja sa snažím pomôcť každému, kto pomoc potrebuje, naučila som sa myslieť pozitívne a baví ma rozdávať pozitívnu energiu navôkol :) snažím sa stále smiať, aj keď je pravda, že niekedy sa smejem i cez slzy, ale tak to má byť :)
No, myslím, že organizovať stretnutie je ešte nejak tak priskoro, ale v kontakte byť môžme :)

Nesmelá

Ach Nicolette, keby bolo možne, tak by som sa rada s tebou stretla, alebo sa aj kamaratila, ale bohvie, či by si ty chcela, a potom či si z východu, alebo západu, alebo zo stredu..:-(PS:velmi mi pomáhaš:-) )

nicolette

Nesmelá :)
No tak mi nedá neozvať sa, keď vidím, že niekto sa má zle.. Len ten človek ťa vie najviac pochopiť, ktorý prežil takmer to isté a prešiel si takmer tým istým, čo ty :) a to som takmer ja :DDD Si super baba, už len to, že si uvedomuješ, že niečo možno nie je v poriadku, už to svedčí o tom, že vnímaš samú seba, svoje klady a zápory a to je prvoradé - prijať samú seba, byť sama sebou a byť obklopená len takými ľuďmi, ktorí za niečo stoja a vedia ťa oceniť :)

Nesmelá

Ďakujem Vám,

pravdepodobne to má aj suvis s mojou asi vrodenou pesimistickou a depresivnou povahou...ja nie som žiadny optimista a velmi rychlo ma niečo rozruší..zosmutní...

ach..nech sa z toho dostanem..lebo to sa nedá vydržať už..

Nicolette- som rada že si sa ozvala:-) mám fakt málo ale za to dobrých priatelov, ale nejako su všetci zaneprazdnený... a tiež mna nebavi nechať sa vkuse chlácholiť...

prečo nemožem byť ja raz tá, čo bude silná a vysmiata a bude podporovať a pomahať niekomu slabšiemu a neštastnemu?? :-(((

vždy len mna musia presviedčať..že to tak nie je...všetci su v pohode..iba ja nie..nechápem, čim to je...ale už sa s tým naozaj ťažko žije..

teraz som zase smutna..lebo sa mi v robote niečo pokafralo:-(((

musim brať všetko tragicky..
a namiesto toho, aby som si normálne užila poobedie...tak len smutim..a ledva vysukam zo seba par slov..cela som dperesivna nesvoja..smutná...

super deň....:-(

sorrento

Opakujem, rád bolo mudrych, já to tak neviem mudre napisat, som už starý ale prosím ta neprobuj z neakymi neoverenymy liekami navodit si sebadoveru, a nemaj Bože s alkoholom, to by bol tvoj koniec.
Prajem ti aby si sa ztohoto trapenia dostala, nech Ti v tom Pán Boh pomáha.

sorrento

Čital som iba pár poučení, boli to velmi dobre rady.
Ja si ráno poviem: NIENTE TI TURBI = NECH MA NIČ NEROZRUŠÍ. Sv. Terezia Avilska.

RNG

Zivot zodpovedneho cloveka nie je skoro nikdy lahky, ale treba sa s tym vyrovnat, vytycit si nejake dosiahnutelne ciele, poznat svoje dobre a zle stranky, tj spravne sa ocenit, a uplatnit vsetko maximalne dobre pre svoju buducnost.
Hovorim hlavne svoju, lebo starat sa o druhych je uloha nevdacna, pokial nie su tvoja blizka rodina a neodvdacia sa ti rovnako.
Kazdy clovek ma dost dobrych vlastnosti, na ktore moze byt hrdy a ktore , ked spravne uplatni, mu donesu vysledky, na ktore moze byt hrdy, co aj ako male.
Nie je predsa kazdy Einstein a za to sa este nemusi hanbit a podcenovat.

nicolette

Nesmelá
Opäť mi to nedá - neozvať sa ti, kamoška moja :)
Mne veľmi pomohlo, keď som si povedala, že budem kašľať na to, čo hovoria alebo si myslia druhí, nehovorím, že mi to vždy pomáha, ale aspoň trošku sa s tým utešujem a dosť mi pomáha, že mám v okolí ľudí, ktorí ma neustále presviedčajú o tom, že za niečo stojím, aj keď ja si to o sebe niekedy nemyslím, väčšinou v čase, keď v niečom neuspejem :) mysli na to, že existujú ľudia, ktorí ťa berú takú, aká si, určite si skvelá baba, som o tom presvedčená, aj keď ťa vlastne ani nepoznám, ale myslím si, že sa fakt nemáš prečo cítiť menejcenná a mať komplexy :)