Nič nevydržím robiť dlhšie

Príspevok v téme: Nič nevydržím robiť dlhšie
Fero M.

Ako som sa tak nad sebou dneska zamyslel, tak som zistil, že mi chýba vôľa niečo robiť a venovať sa niečo naplno.
Chodil som na anglinu a viem po anglicky aj som mal nejaké skúšky, ale prinutiť sa v tom pokračovať nič...
Neviem, ale neviem sa sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhšie. Ovládam aj PC, mohol som mať stránku, ktorá mohla zarábať pekné peniaze mesačne, no samozrejme ma to vôľa časom opustila a..
Jediné čo ma drží stále je kulturistika.
Ako na vonok to na mne nevidno, ani to nikto nerieši, len som sa tak zamyslel sám nad sebou dneska, že vlastne sa nedokážem sústrediť na jednu vec a robiť ju dlhodobo, ak mi nie je na 100% príjemná. Teda ako futbal, hokej a podobne. Ako náhle sa musím koncentrovať, venovať tomu čas a úsilie, tak radšej zvolím lenivejšiu formu.

Nejaký nápad na prekonanie?

Maoam

riamia: s tym suhlasim, mne tiez ide ich fnukanie totalne na nervy, zavidia inym ktori makaju na sebe a hybu sa vpred, ale oni sami nie su ochotni pre to vela urobit ale c hcu mat tie iste vysledky

presne, nech aspon cusia a su spokojni so svojim kludom a nudou

ale oni vecne budu otravni a nespokojni ale dvihnut rit, to je uz vela...

riamia

Ale o tom to je, o vôli niekam sa dostať resp som spokojný tam kde som a nepotrebujem nic viac. Nemusí byť každý karierista, to tiež nie je znak kvality života. Ale nech sú lenivci spokojný s tým svojim kludom a nech sa nestazuju že nic nemajú ak nic pre to neurobili. Nech sa zmieria so svojou povahou, alebo nech sa zmenia.

Maoam

ale to je blbe, ked neustale potrebuje tlak okolia, alebo zeny alebo hocikoho...aby daco urobil a aby sa pohol niekam

to je o com? vkuse potrebovat dakoho, kto ho niekam bude posuvat...

ale tak takych je vela ludi, len ti si neuvedomuju, ze dost tahaju silu z inych, tych posuvacov je menej ako tych, ktori sa nechaju posuvat, lebo su pohodlni a lenivi posuvat sa sami

riamia

Chýba ti motivácia, to je celé. Keby ti za chrbtom hucala žena Oprav to auto, alebo keby si sa chcel blysnúť pred susedom že máš krásne auto, tak to opravis. Takto sice vies že to treba ale nic tá netlačí aby si to spravil.

Maoam

Fero a co vztah, ako vam to ide? K tvojej teme: vies, mozno len vela kecas a analyzujes a malo v praxi pre to urobis.
Skus to naopak.

Fero M.

Ak by so nechcel nic menit, tak s touto temou ani nezacnem.
A povedal by so ze je to razsie ako zvladnut alkoholizmus :-)

Magy

nikde som nenapisal, ze sposobujes skody na majetku alebo ludoch. poukazujem na princip myslenia. zamerne zlahcujes alebo zakryvas svoje "stavy" a potom to skonci pri tom, ze nedokazes poriadne spravit ani jednu vec. ale ty samozrejme nebudes predsa nic menit, lebo nie si chory. vsak?

Fero M.

Ako mozes alkoholizmus a nasilnu povahu porovnat s lenivostou?
Ja som to myslel tak ze sa nad tym nezamyslam a netrapim vo velkom ze co a ako. Tak isto mojim spravanim nikomu nerobim zle a ani ziadne skody ci uz na majetku alebo na zdravi. Porovnavas neporovnatelne.

Magy

Fero M. - dostal si ma svojim vyrokom:

"Ja si nepripadam chory ani nic. Len sem tam mam svoje stavy."

Vies co mi to silne pripomina?

"Ja si nepripadam ako nasilnik a vrah. Len sam tam mi prepne... a vznikne mrtvola."

Inak taketo argumentovanie, ze si nepripadaju chori, maju skoro vsetci alkoholici, patologicki ziarlivci a dalsi, ktori strpcuju zivot sebe a najme okoliu a blizkym, ale liecit sa nepojdu ani zaboha. "co vam vsetkym sibe? ja som ok, len obcas si vypijem, udriem..."

Fero M.

no niečo na tom je, je pravda, že dobru robotu som si našiel hned a nemusel som nejak extra robiť všetko neviem no.
Každopadne som v pohode, len sem tam mi to tak príde, že.. Aspon o sebe viem :D
a zjavne je to bežné ako čítam no