Voda z vodovodu

Eva117

my sme mali dlho problemy s pitnou vodou. bud neustale odstavky alebo tiekla hnusna chlorova voda. takze sme si radsej spravili zasoby balenej vody. pramenitu vodu aj mineralnu, aby sme mali istotu v tom co pijeme.

Jefitto

Hej, len zase si treba uvedomiť, že kvôli kvalitnej funkcii imunitneho systemu sú aj tie bakterie potrebné...

RNG

PET je pomerne najbezpecnejsi plastik, z neho sa luhuje velmi malo, takze nemusis mat z jednej flase problemy. Jedna sa ale o prax, ked ludia piju len flaskovanu vodu v plaste cely zivot, ze to moze postupne prispiet k zamoreniu tela, najma z inych plastov ako PET.
Aj ja, ked cestujem si obcas kupim flaskovanu vodu a tiez moze byt aj vyse 1/2 roka stara, dokonca zahriata na slnku, co zvysuje luhovanie z plastu. Ale nic nie je 100%, treba sa snazit len prakticky k tomu spiet co najviac.

Inac mna k pitiu prakticky len destilovanej vody priviedol aj fakt, ze hoci vodarne ukazuju, ze nasa voda je velmi cista, ked som si prenajal vyrobne priestory v priemyselnej stvrti, voda tu nejak divne zapachala(nos je extremne citlivy indikator) a zrejme niekde z prasktnuteho alebo zemnymi pridmi vyderaveneho potrubia sa do nej nasavali spiny zo spodnej vody.Takze marne, ze tvrdili, ze je tu vyborna voda, ja som poznal ze veru je to daleko od vybornej na mieste odberu.Naviac, ked raz vidis, ako vymienaju prasknute potrubia, ze tam nahadzu do zeme nesterilizovane potrubia a pustia vodu, tak ti je jasne, ze mozno aj ked mas 364 dni do roka nezavasdnu vodu, 1 den mozes mat kontaminovanu. Nuz a tomu chcem destilaciou predist. Takze rozhodnutie destilovat bolo u mna kvol;i orchideam a ich naroku na cistu vodu, neskor som zistil ze je vhodna a potrebna aj pre mna, a teraz po rokoch a zisteni, ake hrozne mnozstvo zamoreni je dnes v pode a spodnej vode, v riekach a jazerach som rad, ze som sa na to pred rokmi so strachom odhodlal.

lost

ziadne priame svetlo btw, ale netusim aky plast to je, uvadzaju tam len "PET". ale netusim aky..
neperlive btw, ak to zmeni na fakte nieco..

lost

RNG, ked uz sa bavime o vode a plaste, kupil som pred cca 1/2 rokom balenu vodu a cely cas sedela v pivnici (teplota priemerna slovenska, v zime OK okolo 15C mozo 10? a v lete 25-30, 32? este nie je koniec leta)

myslis ze je idealnejsie sa toho zbavit, alebo sa to este da pit? teoreticky tam uvadzaju dobu spotreby do cca 1 rok, cize do konca roka to vydrzi, no rozmyslal som ze to vymenim koncom leta (september?)

nemam to tam aby som z toho pil, len obcas si par flias zoberiem, je to len mensia zasoba vody pre istotu, keby dado :)

a tak bud ju vypijem ja postupne alebo ju hodim niekam ku kontainerom nech si s tym niekto iny poradi a mozno sa aj potesi :D

RNG

Uhlikove filtre na destilackach su namontovane na zachyt plynnych zloziek, najma organochloratov a inych VOC, tj volatilnych plynnych zloziek, ktore sa odparuju spolu s vodou.