Prestala som veriť liekom

Príspevok v téme: Prestala som veriť liekom
Janyna

Už neverím liekom.Dostala som sa do štádia,kedy neverím,že nejaký liek,mi pomôže,alebo,nedokážem už užiť žiaden liek.A čím viac chodím na tieto stránky,tým viac netuším,ako sa liečiť.Chodím sem už rok.Odkedy mám problém.Už mi to pripadá tak,že počas života sa môj organizmus z kdečoho dostal a lieky som vždy poctivo brala.Verila som,že lekár mi napísal to,čo bolo najvhodnejšie a to mi pomohlo.A čo ak to bolo tak,že môj organizmus sa z toho vlastne dostal sám a ja som myslela,že to tie lieky .A teraz,keď mi nepomáha žiaden liek,tak pochybujem nad každou tabletkou,ktorú mi lekári predpíšu.Už som spomínala,v iných témach,že mám zápal žalúdka,chronický aj s Helicobacterom.Lieky,nezabrali.Ani proti kyselinám,ani ATB.Uplne iné rady som si našla na tomto fore ohľadom kyselín a liečby.Ja ako laik,som v situácii,že neviem,ako postupovať ďalej.Voľakedy sme nemohli nakuknúť na internet a podeliť sa o rady,ani si prečítať,niečo o konkrétnej chorobe,liekoch,pacientoch a ich úspechoch,či neúspechoch v liečbe,ako sa diagnostikuje nap. v inej krajine,atď.Ďalej netuším,ak sa mi pridružujú k môjmu ochoreniu so žalúdkom ďalšie problémy,napríklad bolesti kíbov,či si môžem dať do toho žalúdka nejaký liek od bolesti.Veď lieky proti bolesti spôsobujú vlastne aj zápal žalúdka.Neurolog napíše lieky,ak od bolesti nespím,dostanem liek na spanie,do toho liek proti kyselinám,ATB,kto by to vlastne mal celé zosúladiť?Obvoďák si len zapíše do karty,čo mi ktorý napísal a je to.JA viem,každý ma svoje zdravie vo svojom rozhodnutí.Neznášam to,keď si prečítam ten príbalový leták a vidím,že to sa vlastne nemá spolu brať,že ak sa berie "to a to",mal by váš lekár sledovať hladinu "toho a toho",pritom nikto nič nesleduje,dožadovať sa toho u lekára nemám v povahe,fakt to pacienta ubíja...Do toho si uvedomíte,že popri pomoci človeku je to vlastne veľký biznis ...Vážim si lekárov,ktorí aj človeku niečo vysvetlia a venujú mu aspoň trochu času,aby z toho nebol vlastne v zmätku.Dúfam,že takí sú...Vážim si aj rady mnohých poradcov na tomto fore,ktorí neúnavne prispievajú svojimi radami,ale som v zmätku.Potrebovala som sa vyrozprávať,lebo sa fakt trápim a štve ma to.

llek

Otvorila si tak trochu nestastne temu, kde bude kazdy veeelmi rad vypisovat aki su lekari hrozni, hlupi a nerobia nic ine len predpisuju lieky a ze vsetky tie lieky su nanic a co ja viem co.
Nie su lieky ako lieky. To, ze sa vseobecne predpisuje prilis vela liekov je pravda. Problem je tak trochu na oboch stranach. Ludia ocakavaju, ked idu k lekarovi, ze ten im nieco predpise a na druhej strane, casto je jednoduchsie takemu hypertonikovi napisat lieky, ako ho hodinu presviedcat, ze sa ma zacat hybat, schudnut aspon 10kg a zacat sa inak stravovat a to az do konca zivota. Skuste to, by ste videli ako sa ti hypertonici tvaria a nechcem vediet, co si vtedy myslia (cest vynimkam). Je mnoho liekov, o ktorych skutocnom efekte sa da pochybovat, ale je mnoho liekov, ktore umoznuju ,ludom vobec zit, pripadne zit dlhsie, niektore zase umoznuju zit ludom lepsie.
To, ze sa antibiotika predpisuju viac ako sa maju, je tiez pravda, ale su situacie, ked to bez antibiotik nejde. Na zapal pluc sa da bez antibiotik zomriet.
Inymi slovami, otvorit takuto temu takymto sposobom, takto vseobecne povazujem za nestastne a kontraproduktivne. Zase sa tu ohlasi kopa alternativcov, ktori si tu ohreju svoju polievocku a pritom sa zabudne na ludi, ktori vdaka niektorym liekom este stale medzi nami su.

pan d.

Podaktori doktori na pacienta ani nepozru a uz predpisuju liek. Treba si zvyknut, ale nezavidim ti, ak mas bolesti.
Idem zabijat komarov:D

mrha

Janyna, ked nepomaha lekar, nie je nad mudreho lekarnika. Lenze toho naozaj dobreho musis hladat rovnako ako dobreho lekara.

Janyna

Keď si to tu tak po sebe čítam,vidím,akú blbosť som napísala....Viem,že lieky zachránili veľa životov,len ja už neviem,v mojom prípade,ktorý by mi pomohol..som dezorientovaná,hlavne tým,že neviem,či mám tých kyselín málo,alebo veľa,kedže tie lieky proti kyselinám,ani ATB na Helicobactera mi nevyliečili ten zápal a bolesti mám už rok.A naozaj neviem,či si môžem dať lieky od bolesti,keď mi začali aj iné problémy do toho...Prvý krát sa neviem z niečoho dostať a zosúladiť tie lieky spolu a trvá to už rok.Som naozaj už bezradná a obvoďak sa len usmeje a je to ..

Ivka 1

Janyna ozvi sa mi na mail , môžeme sa stretnúť a porozprávať. Spolupracujem už viac rokov s lekármi , ktorí sa zaoberajú prírodnou medicínou, robia nám lekárske prednášky, vysvetľujú, radia.