Invalidny dochodok - doplatenie poistenia jeden deň

Príspevok v téme: Invalidny dochodok - doplatenie poistenia jeden deň
eurinvalidny

Dobry deň, invalidny mi uznali pred mojou 20-tkou. Vraj musím doplatiť aspoň jeden deň. Čim viac to bude, vraj tým sa zvýši výška môjho invalidného. Rád by som vedel aspoň orientačne, o akú sumu môže ísť?? Od koľko do koľko?? Je to len jeden deň, snáď to nebude veľa. Ináč mám prerušené štúdium.

Rawenn

Este by ma zaujimalo ci tento clanok odkazuje na ten novy zakon od 1.11.2013 alebo sa jedna o celoplosne zrusenie aj napriklad pre mna ak si to doplatim a tych co to mali uznane dovtedy ?

openiazoch.zoznam.sk

quako

phoe,máš pravdu
zákaz spätného pôsobenia,účinnosti právnych predpisov,nariadení,zákonov/zákaz retroaktivity/ bol zakotvený už rímskom práve a platí aj v našom práv.systéme
keby ho parlament porušil a chcel by vydať zákon,ktorý by mal aj spätnú účinnosť,bol by ľahko napadnuteľný na hociktorom súde

quako

Rawenn,nič si už doplácať nemusíš..
si zaváhal,všetkým novým mladým invalidom sa na výpočet ID použije od 1.novembra 2013 OMB 0,67
dovtedy im stačilo zaplatiť za jeden jediný deň max.denný vymer.základ a mali OMB 3
t.j.plný ID im vyšiel 3x10x napr.19ročný,prip.doba 43rokov = 1290euri mesačne
po novom:0,67x10x43rokov = 288,1 euri mesačne

ewa.

ja som prekonala DMO a 2O rokov som poberala čiast. invalidný dochodok a popri tom pracovala ako sekretárka. Teraz poberám 2 roky plný a som doma. Mám 40 rokov, tak sa chcem opýtať akú prácu vykonávate doma? chcela by som niečo robiť doma,ale neviem čo...

Rawenn

Tak bol mi priznany 2009 to som mal 20 teda podla vsetkeho by mi mal stacit den a ked doplatim max tak sa mi zvysi mzdovy bod z 0,67 na max 3, nie ?

phoe

Doplatiť sa da aj dlzne poistné, ak ste neplatili odvody ako szco, da sa doplatiť aj dobrovoľne dôchodkové poistenie, po roku 2003.

phoe

Doplatiť sa môže za dobu štúdia, evidovanej nezamestnanosti, ale len ak ide o obdobie po roku 2003. Sumu vám povedia na pobocke sociálnej poisťovne. Po doplateni sa môže dôchodok spätne doplatiť maximálne tri roky spätne . Ale môže sa stat aj to, že by sa doplatenim suma dôchodku znížila, tak si to najprv nechajte napocitat na pobočke.