Neuveritelne zakriknuta

Príspevok v téme: Neuveritelne zakriknuta
nestastna000

Dobry den,prosim vas mam velky strach z ludi,som az priam neuveritelne zakriknuta,neviem vyslovit ani jedno slovo,nepocujem sa ked rozpravam v robote..mam velke problemy zo sebou..nemam skolu,lebo ludia ma pretoto vyuzivali,robyli si somnou co chceli..a stale robia..neviem co mam robyt strasne som nestastna,neviem sa adabtopvat a komunikovat..ja chcem ale mam hruby hlas a vobec nevnimam..akokeby som to nebola JA..totalne zmenena osoba..prosiiiim uz fakt nevladzem ..pomozte mi nejako a poradte ze co mam robyt..lebo zblaznim..zo seba a z ludi.prepacte za gramatiku..

pomockaaaa

TO NESTASTNA: Niekedy nas dokaze neuveritelne poznacit to, co sme prezili... chtiac, nechtiac to kraca s nami zivotom dalej, kym sa toho aktivne nezbavime.

Velmi inspirativny a podobny pribeh vyrozpravala aj autorka knihy Objavte seba, objavte stastie http

Tvrdou prácou na sebe, dosiahla neuveriteľné veci! Dokázala, že z veľa vecí sa môže človek vyhrabať a nájsť harmóniu, spokojnosť - ona to nazvala šťastie a má v podstate pravdu :-)

Skus si knižku prečítať a určite sa budeš pozerať na seba, svet a problémy inak. Pomôže ti nájsť silu s tým bojovať a ukázať ako s tým bojovať :-)

čerešňa

nestastna000 prezraď mi čo Ťa baví, z čoho mávaš radosť, k čomu inklinuješ, ktoré činnosti sú tie Tvoje? Čokoľvek napíš, aj maličkosti. Väčšina ľudí má podobné trápenie ako Ty, len to možno vedia lepšie maskovať, vyrovnať sa s tým a preniesť sa cez ten "svoj" problém. Ty nie si iná a je mi ľúto, že sa dospelí v Tvojom okolí správajú ako burani. Veď malé dieťa má snáď viac empatie ako tí, ktorých spomínaš. Máš zrejme smolu na bezcitné osoby, stačilo by mať jednu dobrú kamošku ktorá by Ti pomohla postupne sa dostať zo strachu z ľudí, alebo by sa to aspoň zmiernilo. Preto je dôležité chodiť do práce keď máš takú možnosť. Tam určite skôr stretneš niekoho kto Ti pomôže. Jasne že veľa spraví aj psychológ, no ten Ti dá len správny návod, odžiť si to už musíš sama. Držím palce, určite sa zlepší :o).

nestastna000

v minulosti som uz aj bola u takych ..ale nic dobre my nepovedali..vsetko v zlom zmysle a ako sa ukazalo aj nepravdive..kvoli mojmu problemu som nehala uz dve stredne skoly..a aj moj brat..mozno ze to je rodinne prekliatie..alebo nieco..

xxxxxxxxxxxx

pan d. v inej teme pises ze ti to nepomohlo a tu jej to radis :DDD moja ziadne prekliatie neplat sarlatanom za to ze ti zamavaju nad hlavou rukami :D prides len o peniaze a budes viacej zufalejsia...

ale jasne kazdy si zvoli radsej lahsiu cestu akoby mal so sebou nieco urobit vlastnou silou...

pan d.

A nemáš náhodou porobené, resp. nie si prekliatá? Ja som sa tak cítil, keď som mal porobené. Daj si odrobiť, za pokus to stojí.

Berunka

Ahoj, aj ja som s tym mala problem, este mavam..nepaci sa mi moj hlas, akosi mi divno znie, vo fantazii sa mi rozprava lahko a aj sa mi lahko pise, no ked sa mam s niekym rozpravat, vadi mi, ze tie tony hlasu musim nejak stylizovat, aby to nejak znelo - ma to vycerpava a potom sa necitim moc prirodzene. Ked som mala 22 a nastupila do svojej prace, tiez mi ludia hovorievali, nech hovorim hlasnejsie. Naprv som si myslela, ze len tak postuchuju, no ptom som vycitila, ze ich to ozaj trapi, ze ma nepocuju, pretoze je tam potrea spolurpace a pri cloveku pri ktoroms a neustale musia pytat: "Coze? Co vravis? Nepocujem. Hovor prosim hlasnejsie." im toto naburava pracovnu komunikaciu.....trapilo to aj mna. Jeden kolega ma chcel vyburcovat tak, ze na mna zo srandy krical:"CO VRAVIIIS? NEPOCUJEEEEEEEM!" Tak som sa naucila krciat:D a zistila som, ze pri kricani moj hlas znie normalnejsie, respektive je vyssi a spontannejsi. Ale jasne, ze nekricim na ludi, len som to takto spozorovala. Ja cele dni a cele roky nie som zvyknuta sa moc s ludmi rozpravat, tak ked mam zrazu prehovorit, pripadam si jaksi nesvoja a moj hlas mi asi znie akosi cudzo, kedze ho moc nepouzivam. V reakcii na iny hlas mi ten moj prekaza..hlavne v kontraste s hlasom cloveka, ktory ma prilis tenky hlas, vtedy sa moj hlas stylizuje automaticky do velmi hrubej toniny, takze sa prirodzenjsie citim s ludmi, ktory maju hruby hlas, bo moj je potom tensi a nemusim sa usilovat o to, aby znel jemnejsie, ci vludnejsie.

xxxxxxxxxxxx

a preco sa nechas vyuzit? treba si vediet povedat nie tymto zacni ak to povies raz pojde ti to neskor lepsie...
ked opustis tuto pracu co bude dalej? nastupis do dalsej tam si vsimnu ze si taka a onaka a budu ta mat zase za fackovacieho panacika. zmenou nic nevyriesis treba sa problemu postavit. Sice viem ze co prezivas presla som si tym tiez ale ja som z "bojiska" nemohla odist a pasovala som sa s tym este ako decko.mala som peklo na zakladnej skole 5 rokov kazdy blby den si do mna niekto otrel papulu, ublizovali mi fyzicky aj psychicky kazdu blbu posratu prestavku...na hypnozu by som ti neradila ist pretoze mas podlomenu psychiku a velmi dobre by to nemuselo dopadnut. skor by som pracovala na sebe naucila sa postavit problemu, cvicila si napriklad rozhovory teda ked pises ze sa nepocujes ked rozpravas ze si zakriknuta ja som bola tiez a vtedy som si zacala predstavovat rozhovory co by som komu povedala, normalne som si hlasno vravela znie to trochu choro mozno ale mne to napriklad pomohlo nacvicit si rec a neskor ju predniest sem tam si uvedomim ze to robim po rokoch stale ked mi lezi nieco na srdci tak si to najprv akoby nacvicim a potom sa mi lahsie rozprava bez koktania..drzim palce je to dlha cesta ja sa z toho "liecim" 14 rokov a stale je co vylepsovat...vela si citam o rozvoji osobnosti..

nestastna000

no..a je to tu..uz nehavam aj pacu kvoli tomuto mojmu problemu..ludia stale sparaju domna ..sedia a vyuzivaju ma...chcem sa vyliecit z toho ale neviem ci tu hypnozu mam podstupit..bojim sa