Otazka pre vsetkych : Rebricek hodnot

Príspevok v téme: Otazka pre vsetkych : Rebricek hodnot
anonymcislo1

Zdravim.

Minule som o tom len tak rozmyslala a napadlo ma, ze by som sa mohla spytat aj vas 1 otazku : Aky je vas rebricek hodnot ? prosim oznacte 5 najdolezitejsich hodnot(najvacsia ma cislo 1, dalsia cislo 2 a pod.) napiste aj SEX + AGE prosim :)

moj rebricek :
1.Viera-Boh
2.Život
3.Láska
4.Zdravie
5.Rodina
a som zena + 17r.

je to len tak, pre moju zvedavost(nic ine v tom nehladajte)

george303

Na prvom mieste umna je spokojnost ....
A je jedno ci som bohaty, chudobny, pekny ci som na svk,v dubaji alebo niekde na ukrajine najdolezitejsie je stastie a spokojnost ...

lost

To sme este asi pekne daleko od casov, kde kazdy 1 robi, tj. ťahá za spolocny ciel..
Ja neviem, nieco na princip jaskynneho muza/rodiny, tj. nerobi to len pre seba, ale pre celu skupinu, lebo ak by to neurobil, ohrozil by skupinu a vladu by prebrala ina skupina..
problem je asi v tom, ze dnes je svet priserne preskupinkovany a zatial maloktory vodca si uvedomuje, ze x-tisic rokov taky sposob nefungoval (vyvysenie vlastneho naroda/rasy nad iny)..
mali by sme ako planeta tahat za jeden povraz :P

napr pre pripad, ze pridu mimozenstania :D

aspon mi to pride take nelogicke :) ale tak mozno to tak ma byt :D

lost

tak s tym musim suhlasit no :)

ale to neznamena, ze neexistuje Boh :P

(resp, pod tymto slovom si predstavim stvoritela, alebo nieco, co ludstvo ovplyvnilo, nic konkretne co dnesne nabozenstva predkladaju)

a co islam? obmedzovanie zenskych prav atd.. :) riesenie problemov pomocou trhavin atd..

ale tak :D myslim ze to iste co v minulosti robila cirkev dnes robi demokracia :)

vsetci to robia pre jedno - peniaze..

lost

Este by ma zaujimalo, co ti vedci vynasli, alebo vymysleli.

Ved vid nobelovu cenu tomu onemu, ze prezidentovi :D

za mier !!

haha :D

epicke proste..

preto vedeckej komunite verim znacne menej ..

uz len z dovodu (a principu), ze stale jazdim na benzinovom aute.. ;)

je extremne neefektivne a extremne pomale, co sa mojho gusta tyka... :D

lost

to je podla mna relativne, ze sa menej vedelo :)

vtedy sa vedelo menej, ale dnes sa tie tiez menej, v porovnani s 2050 napr :)

a vela veci vieme len vdaka stastiu :D

ale podla mna nevieme ano hovno, ak nevieme vyliecit tak brutalne rozsirenu chorobu ako cukrovku, nevieme si nechat narast novu ruku, ktoru nam napr odtrhne, nevieme vyliecit slepotu a prakticky NIC !!!

nevieme ani preco zijeme !!

myslim, ze ludstvo ako take je este extremne sproste a v plienkach.. nevieme nic..

a mysliet si, ze vieme vela, lebo mame internet, atd.. je blbost :)

mas nejaky dokument/odkaz na to ze nebola potopa?
o tej teorie vyvinu, myslim ze to este nie je dokazane, ci uz hej? :) resp. malo to velke diery, ta teoria..

nehovorim ze Boh na stvoril a ze existuje a pozoruje nasu konverzaciu prave teraz..

Ale zaujimalo by ma zopar veci, ako je mozne, ze mame tak extremne idealne podmienky na zivot (dost unikatne vo vesmire) a napriklad odkial sa zobral zivot, ak bol velky tresk, zivot sam o sebe nemohol v ziadnom pripade existovat v podmienkach velkeho tresku a potom sa vyvinul len tak? z nicoho nic, z nezivej hmoty? :)

0vecka

2 lost ale vtedy sa aj menej vedelo... dnes uz vieme ze potopa nebola a ze sa clovek vyvynul a nebol stvoreny a podobne.... a tiez si dne suz ludia dovolia povedat ze biblia je plna chyb :)

lost

hehe, hlavne ze v roku 1998 boli vedci inteligentnejsi ako v roku 1914 :D

na zaciatku storocia, tam boli Vedci s velkym V.

dnes su to len plaigatori.. tj ich nazor je uz skor egoisticky (pre peniaze), ako opacne..

to som zvedavy, aku vahu ma na 50% poklese u Personal belief in God prva svetova vojna..

0vecka

2 flegma ono to bolo myslene tak ze tazko povedat kde mam to zdravie a kde tie peniaze kedze kusok zdravia som ochotny vymenit za vela penazi...