Otazka pre vsetkych : Rebricek hodnot

Príspevok v téme: Otazka pre vsetkych : Rebricek hodnot
anonymcislo1

Zdravim.

Minule som o tom len tak rozmyslala a napadlo ma, ze by som sa mohla spytat aj vas 1 otazku : Aky je vas rebricek hodnot ? prosim oznacte 5 najdolezitejsich hodnot(najvacsia ma cislo 1, dalsia cislo 2 a pod.) napiste aj SEX + AGE prosim :)

moj rebricek :
1.Viera-Boh
2.Život
3.Láska
4.Zdravie
5.Rodina
a som zena + 17r.

je to len tak, pre moju zvedavost(nic ine v tom nehladajte)

M 25

hehe, asi som jediná, u kt. sú na prvom mieste- peniaze :D
nuž, ja som toho názoru, nemáš peniaze, nemáš nič! nemáš zdravie, nemáš šťastie, možno ani lásku ... ked sú peniaze , vzťahy sú lepšie aj v rodine :D

lost

ale poistovna preplati :)
od toho platime dane a ovdody ;)

ale chapem, urcite sa s peniazmi da kupit si lepsiu starostlivost.. mne napr dosrali jeden zub, co museli vytrhnut, no a implantat stal cca 1200eur :) to by som bol zvedavy ci by mi to poistovna preplatila, alebo aky smejd by tam dali.. ja od nich uz ruky prec, nech sa zabiju ak chcu..

lost

xxy

byt chudobny a chory je to iste ako byt bohaty a chory :D

dam maly priklad: cukrovka..

neviem preco mi prave toto napadlo, asi lebo ju ma brat.. rodicia nie su bohati, ale ani chudobni, tak medzi, ale skor si rozmyslia, ci ten 30eurovy unzilin douzivaju, alebo vyhodia, cize asi chapes ako "medzi" su ;)

no a nevidim rozdiel v tom, ako by sa mu skvalitnil zivot, ak by mal neobmedzene peniaze.. jedine ze by odletel na nejake magicke miesto, kde by ho to vyliecilo :D ale take asi nie je, uz by o tom ludia asi vedeli..

alebo mozno by napisal list farmaceutickemu priemyslu ze "dam 500 milionov eur za zbavenie cukrovky" a mozno by vedeli pomoct :)

ktovie..

ale ak sa bavime o takej beznej bohatosti, nemyslim ze to pomoze :)

ale to je uz relativne, ak ma niekto prijem 0eur mesacne, tak to ma samozrejme narocnejsie ako keby mal napr 100eur, alebo 500eur mesacne..

inac, nejak mi chyba v zozname "vedomosti" :))

xxy

1. zdravie - logicky, ked clovek nie je zdravy, nie je ani stastny, ani spokojny, castokrat si to clovek uvedomi az na posteli v nemocnici
2. laska - rodina: to je podla mna ta ista vec, lebo s rodinou ta spaja laska
3. viera - kedze zivot nie je spravodlivy, verim, ze ludia, co robia zle, budu po smrti za to pykat, verim v dobro a zlo
4. peniaze. bez penazi sa existovat neda, vsade clovek musi vytahovat penazenku a peniaze maju aj priamy suvis so zdravim (je pravda, ze zdravie sa za peniaze kupit neda, ale byt chudobny a chory, to je hroza). peniaze su pre cloveka nevyhnnutne, ale mnohi to ponimaju mamonarsky a nechapu, ze do truhly si to aj tak nevezmu. ked som zostavovala tento rebricek, peniaze sa z prveho miesta posunuli az sem, lebo hoci su peniaze jedna z najdolezitejsich veci v zivote cloveka, neznamena to, ze to bude aj moja prva hodnota.
ten zivot v tom tvojom rebricku nema zmysel, pretoze on celkovo pozostava z dalej uvedenych hodnot.

milli11

Pridam sa aj ja, ale ten zivot mi do toho nepasuje. Ako moze byt zivot v rebricku zivotnych hodnot?

Takze:

1. Zdravie - bez toho si ani neskrtnem. Uz som lezala v posteli skolena chripkou a nevladala sa ani pohnut alebo dostala crevnu chripku a myslela si, ze je to moj koniec. :(((

2. Laska - furt ju hladam, ale nemozem najst, ked ju uz mam na dosah, ujde mi. :(((

3. Rodina.

V Boha verim, ale nedavam si ho do rebricka hodnot.

A teraz si urobim rebricek hodnot, ake by mal mat moj muz, iba povahovo: :DDD

1. Verny.

2. Lubit ma.

3. Pozorny.

4. Aby sa s nim dalo o hocicom porozpravat, bez toho, aby nejaku temu povazoval za blaznivu alebo nudnu.

5. Ochranny typ.

Nie, 1. a 2. som si nepomylila. U mna je to takto.