UMB (Univerzita Matej Bela) - názory

sssisssa

je pedagogicka UMB tazka skola?
konkretne predskolska pedagogika Mgr., ako je to z ucivom je toho vela vedel by mi niekto viac poradit?

Juchu

Pocuj Deniska - posli mi tvoj mail na juchu.zdravie@gmail.com alebo ho zverejni tu a ja ti tam napisem ;) Radsej by som to tak riesila, ako takto verejne :) A tam ti bez okolkov odpoviem presnejsie na co chces :) Tu sa musim trosku kontrolovat, aby som neprezradila svoju tajnu identitu :D

Denisa14

Juchu - super, že si mi to tak dopodrobna opisala. dakujem:-)

a kamarátka chce po škole vlastne čo robiť??
aké uplatnenie???

ja predškolsku asi nechcem, lebo nechcem byť v školke..mne praveže tato všeobecna..že vraj možem s nou vychovavať..resp. byt v nejakom cetnre vol. času..atd... tak neviem no..

A tých seminárok je vela?? a učiva?? vraví že dá sa to zvládnuť..to sa musim učit pravidelne?? či stačí, ked pred skuškami zaberiem??:D:D: ak oto riešiš ty?? resp. tá kamoška??

Juchu

Denisa - kamaratka ma cistu (alebo tiez neucitelsku) pedagogiku - externe. S mnozstvom ucitelov som mala aj ja prednasky (denne).. No,nechcem ta odradzat... Ale nic moc.. Ako samozrejme sa to da prezit :) Len mne to na tej katedre pripada ako v cvokarni :) Ale ak ta to potesi, tak najhorsi pojdu hadam coskoro do dochodku (vek uz na to davno maju). Na pedagogike zvycajne ucitelia strasia ake to bude vsetko tazke a kolko budes mat uloh a povinnosti na doma, ale skusky su nakoniec relativne jednoduche :)
K obhajobe a k statniciam.. Ako na kazdej skole zavisi od toho koho schytas, ale zvycajne vsetci pomahaju - az na jedneho strasiaka ucitela (ale toho som uz spominala, ze mozno pojde do dochodku)

Kukni si toto www.pdf.umb.sk z tade si otvor "sprievodca studia 2011/12 - a tam si pozri stranu 66 - mas tam napisane vsetky predmety ktore sa ucia/daju ucit vramci cistej pedagogiky. Nemyslim si vsak, ze by to bolo zamerane na vychovavatelstvo. Studium pedagogiky je skor o oboznameni studentov s jej jednolivymi disciplinami - ako je pg volneho casu, dejiny pg...
Podla mna sa tam naucis velmi malicko informacii do praxe, ale budes sa vediet perfektne zorientovat v jej dejinach :)
Ale tak studium nie je tazke... Mozes po nom nadviazat na špecialnu pedagogiku (to je akoby kurz, po ktorom dostanes certifikat a mozes robit s postihnutymi detickami).
Elementarna a predskolska pedagogika by ta nebavila? Z tade by si (myslim si!!!!) mohla robit skor v detskych domovoch a vychovavatelku...

Denisa14

a tak vyštudujem a poto msa budem rozhodovať..ved aj za 3 roky sa toho dosť pomeni..

a školu by som určtie chcela mať..

Denisa14

uprimne asi mi ide iba o titul a toto bolo naj z toho co som si mohla vybrat.. v ramci moznosti a financii a td blablabla..

ale tak to vychovavatelstov alebo v domovoch by ma asi celkom aj bavilo...