Zivot bez chleba

Príspevok v téme: Zivot bez chleba
Obed Morton

Uz dlhsiu dobu sa zamyslam nad tym co jem.Chcem len pripomenut ze vobec nedietujem mam 78kg,zjem vsetko, avsak tato zlozka potravy mi vrta hlavou.Ako iste viete, vacsina ludi konzumuje chlieb kazdy den.Ja si ale kladiem otazku preco?Aky ma vyznam jest take otupujuce a nevyzivne jedlo pre telo akym je chlieb?Ja osobne si myslim ze by ho clovek nemal jest vobec a ked uz, tak fakt minimum.Osobne si myslim ze mnoho chorob prameni prave z tohto typu stravovania.Takisto vznikaju rozne alergie ako napr.celiakia atd ma to svoje opodstatnenie.Co si o tom myslite Vy? Mylim sa alebo aspon trosku suhlasite?

Blondula

Joo...ja som dopapala chleba s maslom a cibulkou :P ... len neviem sa toho smradu po cibuli zbavit :-( ani mlieko nepomaha a ani ustna voda :D ... a uz vobec si neviem predstavit,ze ako by som jedla slaninu :P sak jedine s chlebom a cibulou :D

Lulu2011

na vela ludi posobi lepok ako jed a ani o otm nevedia, jeme ho, lebo nam chuti, uprimne cerstvy chlieb, ci rohlik, maslo, lekvar, no kto by odolal? ci cerstvy chlieb s cerstvou bryndzou a zeleninou, ale tiez nejem...jem bezl. krekry a ryzove suchare, lebo lepok mi robi zle na creva

vebe

Nemyslim si, ze jeden dobry roztek ci kusok chlebika na ranajky niekomu ublizi (okrem tych co maju celiakiu). Ved nie cely chlebisko, ale krajcek dobreho makkeho chlebika na ranajocky, co uz moze byt lepsie. Pre niekoho je to prijemny zaciatok dna, tak preco si to nedopriat. Zo vsetkeho trochu a "nezrat", toho sa drzim a funguje to.

weird_

poznamka: celiakia nevznika z toho, ze jedavas chleba. nemyl si pricinu a dosledok.
globalne vzato vsak suhlasim.

- chlieb urcite nie je pre vyzivu nevyhnutny, celiakia je len jednym druhom odpovede organizmu na lepok. aj clovek co nema preukazanu celiakiu, a testy v tomto vobec nie su spolahlive, moze mat problem s lepkom.
- v psenici a obilninach celkovo su ine, zlozenim podobne bielkoviny ako lepok, na ktore ma telo podobne agresivnu odozvu, su to vysoko alergenne potraviny
- castokrat mnozstvo vitaminov a mineralov v obilinnach (ano, aj v celozrnnych) doslova prebije pocet antinutrientov, teda nam to skor skodi ako prospieva
- je x dovodov preco chleba, aka lepok a ine obilniny nie je zdrave jest a ked si na to prisiel, tak sa toho drz!

preco sa to ale nikdy nestane vacsi trend - velka polnohospodarska lobby (nemyslim ani len trochu SR, ale vo vacsom svetovom meritku)je to masivny biznis
- medialna masaz, ked sa povie zdrava strava, prva asociacia je pre ludi "zdrave celozrnne pecivo a cerealie" (ok, mozno uplne prva asociacia je zelenina a ovocie), to len tak z hlav zmagoreneho davu nedostanes.

uf, nejak som sa rozpisala, zas to asi bude niekto povazovat za agresivne, ale nech :D