Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?

Príspevok v téme: Mam 29 a netuzi po dietati...som divna?
ariame

Ahoj,

mam 29 a vobec v sebe nemam take tie matrske sklony a tuzby po dietati. Vacsina byvalich spoluziacok zo strednej ma uz deti a rodinu. Ja nemam ani priatela uz 4 roky. Som asi trocha divna. Obcas je mi smutno ze som sama, no aj som si zvykla.

No aj keby som niekoho mala, neviem ci by som chcela dieta. vobec ma to nelaka, mam kopec inych planov...milujem cestovanie, chcem vela cestovat, mam svoje pracovne plany, veci co chcem vyskusat...no zalozenie rodiny a dieta v tom niesu. Som zvyknuta robit len to co moje telo a ja naozaj chcem, a kedze ma dieta vobec nelaka, tak sa do toho urcite nehodlam nutit.

No je to normalne ze v mojom veku netuzim po dietati, ked vacsina bab z mojho okolia nadsene dava na facebook fotky svojich ratolesti.

co si o tom myslite?

Dede2222

nie je to divné,ja mám 30 a po deťoch ani chýru ani ma to nejak extra netrápi...priateľ by aj prijal už, ale mňa to zatiaľ netrápi..:) takže si nerob hlavu, nie si jediná, ja vždy poviem, čo má prísť, príde...síce ja sa vyhováram zatiaľ na školu, dokončievam doktorát, ale aj tak si neviem predstaviť, že vymením knihy za plienky...myslím, že nič nestrácam..len rozvod jeden som už zmeškala, kopec spolužiačiek zo strednej sa vydalo, má to krpcov malých a už sa to stihlo rozviesť..:) hlavu hore, nie každá z nás potrebuje mať v 30 rokoch 2-3 deti na krku...

DECKOOO

ak možem, tak sa pripíjam.

mám zatial hoi ,,len,, 23, ale som na tom veeeeeeeeelmi podobneeeee.

Až na to že mám priatela...čo neviem ,či nebude neskor velky problem..
nakolko on neviem, to znamená ak to príde, že chce byť otec, tak by chcel deti ,a ak by to na neho neprišlo..tak nie...ja si však myslím, že v nejakej 35 to na neho príde...

ja sa však voooooooooooobec a an isa dlhoooonebudme citiť, že chcem decko!!!!! lezu mi na nervy a chcem robiť len to čo man baví..a nei sa obmedzovať...dokonca sa mi an i enchce zaťažovat si organizmus...,,niečim,, v sebe.....mám len 23 ale na totot mám v podstate názor aký mám...a pochybujem že neskor tie pudy prídu..aj ked neivem no..

Avšak priatela nadovšetko milujem a ak s rozídeme koli nejakemu hypotetickemu ,,faganovi,,...ktoreho bude po mne chciet, aby som mu porodila...tak možem ist rovno do ri...ti-.... inak máme krásny vztah s priatelom......

Dadula56

Ja si zasa myslim o tej bezdetnosti tolko, ze keby z toho spolocnost nerobila nieco ponizujuce a menejcenne, ked sa zena stara "len o deti, niekomu vari, perie.."(doplnte si zvysok :)), tak by to mozno vyzeralo inak.
Tiez keby sa v tomto state dalo pracovat pohodlne na polovicny uvazok(zena na polovicny, muz na plny) aspon nejaky cas a clovek by z toho slusne vyzil, tak by to vyzeralo inak.
Ariame ma velmi dobry postreh o sterotypnom nudnom jobe - uz velakrat som pocula doslovne, ze "job ma nebavi, idem na matersku".
Takto mi to pride ako vyber bud-alebo. Akoby bolo bez debaty, ze ma zena zahodit vsetko a utekat na matersku. A berie sa to ako samozrejmost.
A dalsi extrem oproti nam je dnesna "supermatka", ktora sa konecne moze realizovat, tak vychovava rozmaznaneho fagana, ktoreho ona nazyva indigove dieta a robi z neho ubermenscha. Sopliak potom skace po hlave celej rodine a ucitelskemu zboru.

miauu

nie je to divne aspon nie pre tie co to citia rovnako
sice som este dost mlada ale uz par rokov som toho isteho nazoru, mne skratk deti tak povediac...nechcem

ariame

problem je asi v tom ze vacsina nasich mam ma myslenie tej starsej generacie...a proste jedine co zeny robia je kuchyna, domacnost,deti,a neaky jednoduchy hlupy job....no casy sa menia a rola zien sa meni tiez...a je viac bab ktore su viac spokojne v praci a tvorenim niecoho ako len jednoduchou cinnostou okolo domu, domacnosti, deti....

ak by som nemala prilezitosti co mam a nudila sa a bola len doma, alebo mala neaku nudnu stereotypnu pracu...tak asi by som chcela decko, lebo by to bol pre mna dobry unik....no som v inej pozicii....nastastie

BcMia

tiež som sa o tom s mamou raz rozprávala, hovorila niečo o tom že sa teší na vnúčatká a ja som povedala že ja deti nechcem. Tak sa tiež pozerala že či som normálna, a skúšala ma presvedčiť že ich chcem.. no som ešte mladá tak možno ma to prejde ale mám taký pocit že nie. A keď tak možno niekedy v ďalekej budúcnosti..

ariame

super...som rada ze niesom sama :)))))

ked som doma, a mamka alebo jej kamaratky sa ma pytaju ze kedy bude neaka svadba a deti...a ja im poviem ze to neplanujem a mam ine, pre mna omnoho zaujimavejsie plany, tak sa na mna divaju ako na choru... :)

weird_

ariame, urcite je takych bab viac a tymto rozsirujem nase rady :D

(mam 28 a na dieta to tak skoro, ak vobec niekedy, nevidim!)

BcMia

podľa mňa je to úplne normálne. Nie každý túži po dieťatku, možno to časom príde ale pokiaľ nechceš, venuj sa tomu čo ťa robí šťastnou. Žijeme iba raz a preto treba žiť po svojom, tak ako chceš. Ja idem mať síce len 23 ale tiež som nad tým rozmýšľala, oproti ostatným kamarátkam nemám vôbec žiadny materinský pud, nerozplývam sa keď vidím malé dieťa ako väčšina, netúžim po ňom v budúcnosti. Po láske áno ale vo dvoch, no vystačím si dlho aj sama. No možno keď príde ten správny partner tak po čase zmeníme názor.