Mam 16 a sex - aku ochranu

[zruseny19]

BcMia, vies co, pravdu mas.... radsej zabranit tehotenstvu, len o par rokov sa budu objavovat spravy o zenach ktore nemozu otehotniet kvoli dlhorocnemu uzivaniu antikoncepcie... lebo ak niekto zacne v 16,akosi zabudnu na to ze po 3-5 rokoch treba mat pauzu....
ja by som stale odporucovala kondom, ale ten len zodpovedne... jasne ze bez zodpovednosti sa nema sexovat, ale tak to nevysvetlis kazdemu decku,ktore sa rozhodne bezhlavo sexovat (cest vynimkam).. neviem kam speje tento svet, kazdopadne je to vsetko cudne.

BcMia

viem že to nie je najzdravšie. Ale lepšie ako takto skoro otehotnieť, doba sa už posunula aj keď je to smutné ale teraz už deti začínajú so sexom dosť skoro a ešte nerozmýšľajú nad následkami. Pohlavne žiť im nikto už nezabráni, vždy sa nájde miesto a čas, no zodpovednosť ide často bokom a na ochranu sa už až tak nemyslí.. ale záleží to aj od výchovy a ako rodičia vedú deti k zodpovednosti.
Deniky - tabletka po obsahuje veľmi silnú dávku hormónov, preto by sa mala používať iba vo výnimočných prípadoch. rozhádže ti cyklus aj na niekoľko mesiacov, po jej užití ti môže byť zle alebo môžeš mať bolesti v podbrušku.

miuki

spiralu na 5r. nezostanes tehotna. len je to financne trocha drahe. neviem v akom vstahu si s tvojou mamou, ale ja by som sa s nou o takychto veciach porozpravala,nez by som isla za nou o paar mesiacov ze som tehotna. ved aj rodicia vedia ze co dieta zaumieni to ajtak spravi.

[zruseny19]

Bcmia, "niektore mamy to nevedia pochopit".... tie mamy su mozno celkom rozumne, ked nenechaju aby ich deti (hovorim DETI,kedze 14-16 rocna baba je este dieta co sa tyka hormonalneho vyvoja) zrali pripravky hormonalne, ktore maju viac negativ ako pozitiv... osobne dost odsudzujem antiku,jasne ze je to pohodlne a bez stresov ale treba zvazit neziaduce az skodlive ucinky... hlavne ak sa jedna o mladu babu.

BcMia

možno by ťa mama ani nezabila, skúsila si sa s ňou o tom rozprávať? Antika ti upraví aj cyklus, ja som sa na to vyhovorila keď som chcela začať brať. Ale viem že niektoré mamy to nevedia pochopiť.

Shell

kondom a lubrikant, to je asi všetko čo možeš urobiť... keby sa kondom náhodou roztrhol tak ešte tabletka po ale ak by sa to nestalo tak ju neber zbytočne, je to svinstvo určite.. ;)

BcMia

veď skúste kondómy, sú aj také s lubrigantom, tie by mohli byť na prvýkrát celkom dobré. :) len si dajte pozor aby nepraskol alebo aby sa nevyvliekol. mamina by mala byť rada že sa chceš chrániť.