Absolventská prax - cestovné

Príspevok v téme: Absolventská prax - cestovné
ibiza

Ahojte, nastupila som na AP...za chvilu končí mesiac..a mne tým padom aj mesačne cestovne..kým budem mať ,,vyplatu,, je cca ešte aspon dva týždne....teraz nemám vobec žiadne peniaze..a neviem ako budem chodiť na AP druhý mesiac...

Počula som, že vraj má urad poskytovať nejake peniaze, v rámci tej absolventskej praxe...niečo..kým pride vyplata...aby som skratka tu AP mohla vykonávať. Na to cestovne nejaky prispevok či čo...

JE TO PRAVDA?????

nezdá sa mi to....

revolta

Absolventská prax hmmm čo k tomu napísať... Je to celé na hlavu! ja som bol tiež na absolventskej praxi každý deň som dával na bus 2€ to je 40€ do mesiaca (pravdaže príspevok na cestovné som nedostal...) oni sú totálne mimo že aby nabrali ľudia skúsenosti a začali pracovať oni v tom vidia ako mladým pomáhajú ale to to opak.Keby som nemal našetrené asi by som bol na tom veľmi ze 40€ bus nerátam stravu a podobne výdavky a oni vám dajú 128,75€ ? Nemám slov proste to nevychádza a keby niekto nemal našetrené tak by som chcel vidieť ako by prežil prvé 2 mesiace keď je to mesiac pozadu začal som 1.5 a prve peniaze som dostal 25.6... čiže som si cely čas všetko hradil sám a keby nemám svoje ta nwm... Týmto som chcel poukázať na to ako sa štát zaujíma o mladých ľudí.

kejla

ahoj, ja som tiez teraz na absolventskej, a pytala som sa na to a nie, nemame narok na cestovne.. ja som si mesiac a pol pytala na cestu od mamy , zufalstvo. . . prispevok na cestovne dostanes, ak si najdes sama pracu normalne naa zmluvu, aj to tusim len tri mesiace