trasenie ruk

mirinqa

ccawteee jaj mam takyy problem ze strasne sami trasee ruka ale aj celeee telo proste aj hlava ale to len malicko,ruka,nohy aj chrbtuca neprijemne to je straasne a vela krat ma bolii hlava zirtili mi tetaniu lenze ja tomu velmi neveriim:(neni to ani parkinson ani alzheimer leboo mam len 16 rokow preboha tak poradte lebo sa fakt zblazniim

karioll2

trochu morbidne,ale hovori sa,ze lepsie s parkinsonom rozliat,ako s alzheimrom zabudnut vypit
nerobim si samozrejme srandu ani s teba ani s tej choroby,ale chcem poukazat aj na to,ze ludia maju aj vaznejsie choroby

fanfan

U mna sa to zacalo pred 3 rokmi znizenou obratnostou lavej ruky a nohy. Postupne sa prejavilo vnutorne chvenie a neskor aj tras v lavej ruke. Teraz to uz prechadza aj na pravu. Neurolog mi stanovil diagnozu: Parkinsonova choroba. Nechcem vas strasit, ale to nie je radostna perspektiva, konci sa to totalnym ochrnutim (ak ovsem clovek skor nezomrie). Postupovanie choroby sa da spomalit liekmi, napr. Mirapexin, Azilect, Levodopa. Maju vsak vela vedlajsich ucinkov. Ale vraj zatial lepsie nie su. Drzim vsetkym palce, aby Parkinson nebol ich pripad.

[zruseny12]

...ano je to kus masa,ale ked ten kus masa sa natrhne tak asi tazko bude fungovat...
a jasne ze nervy ovladaju svaly,a ked tie nervy nedostanu vit.a miner. tak tazko asi bude fungovat sval...
je to asi individualne,a kazdemu sa mozu triast ruky z cohokolvek...

[zruseny12]

...mne sa niekedy nikdy netriasli ruky,mala som tak presne ruky, ze som opravovala zlate retiazky kamoskam...odkedy mam problemi zdr.a to zo svalmi atd.tak sa mi ruky trasu...a vsimla som si ked mam pretazene svaly a telo nejakou tazkou pracou vtedy sa mi tak roztrasu ze nemozem vobec nejake prace /take presne vobec robit/ale je pravda ze aj nervami a stressom sa mozu triast ruky...
ja by som na tvojom mieste si dala urobit TETANICKY TEST ci ti nechybaju nejake vit.a mineraly ktore potrebujes na spravnu funkciu svalou...
aj sam musis posudit,kedy sa ti najviac trasu ruky a podla toho sa zariadit...
prajem vela stiastia...

rasputin

mam 58rokov a ked idem niečo pisať tak sa mi trasie ruka že musim si podoprieť celu ruku aby som to nejako podpísal. ma na pravomramene potrhany sval ,môže to s tym nejako súvisieť? Ďakujem