Manželstvo

Príspevok v téme: Manželstvo
miselka007

Ahojte, mám takú jednu otázočku a neviem či mi budete vedieť poradiť z vlastnej skúsenosti alebo zo života.
Jedná sa o to, že mám priateľa s ktorým sa veľmi milujeme a chceli by sme sa vziať. Lenže je tu taký problém že on už bol raz ženatý a je rozvedený. Ja som ešte stále slobodná. Veľmi by som chcela svatbu v kostole ale už to nie je asu možné. Preto sa chcem opýtať či sa to nedá nejak zrušiť to jeho predchádzajúce manželstvo aby nam povolili svatbu v kostole. Je to nejak možné aby mal to povolenie? Ja viem že sa môžme vziať aj na úrade ale kostol je predsa kostol.
Ja si ho ale aj tak vezmem, aj keď to bude na úrade, len som sa chcela teda spýtať či sa to nejak dá alebo nie.

Veľmi pekne vám ďakujem

miselka007

vedma a nevies mi povedat co mam chapat pod pojmom "vazna vec" ze len vtedy to zrusia? ka viem ze je to aj na nete, ale som v praci a toto je jedina stranka ktora mi ide otvorit a doma momentalne nemam pc. tak preto sa pytam tu na fore ci nahodou niekto nema s tym skusenosti..

alibi

jasne nesobasme sa sukajme ako chceme, majme nemanzelske deti, rozchadzajme sa kedy chceme.. proste bordel a anarchia. manzelstvo ma vyznam. nevravim ze je dokonale,ze nie su rozvody..ale zijeme v dobe ked kazdy kasle na zavazky a potom spolocnost aj tak vyzera. doba kde sa vsetko pokazene zahodi a nie opravi. nie len veci ale aj ludia.

vedma

Tak je to romantické. A čo :) nech sa vezmú. Ak mal uz svadbu v kostole, tak ťažko, cirkev sobáš zruší len z veľmi vážnych dôvodov. Uz tu bola taka téma, aj na nete to iste nájdeš.

miselka007

No dakujem ti za tvoj názor ale neviem čo je divne na tom ze sa chce znova zenit... jednoducho to bol jeho navrh a napad a chce si ma vziat.. ja na tom nevidim nic zle..to ze je rozvedeny, na to mal svoje dovody.. tie viem aj ja ale to tu nie je podstatne... jednoducho sa chceme vziat a hotovo...

jahodka123

Booože, čo furt máte s tými svadbami všetci? Veď spolu môžete žiť aj bez toho. Alebo potrebuješ ten pocit, že "už je len tvoj" ? Myslíš, že ťa neopustí, že ti nezahne, keď budete svoji? Zbytočne vyhodené prachy a pri rozvode naťahovačky o majetok. Nechcem ti princezná brať ilúzie, urob si jak chceš, ale je to úplna zbytočnosť... A čudujem sa jemu, že keď už je rozvedený, chce ísť do toho znovu. Už len to, že je rozvedený, mi tam "nevoní". Nuž, proti gustu...