Som slušniačka?

Príspevok v téme: Som slušniačka?
Slušniačka

Dobrý deň.

Neviem, či niektorí z Vás vedia, čo je to slušniačka, tak Vám to trochu objasním. Je to človek, ktorý je nadmierne slušný a zodpovedný a ja neviem, či taká som aj ja. Zaregistrovaná tu už som ale chcem, aby to bolo anonymné. Takže mám 12 rokov a každý mi hovorí že som slušniačka ale podľa mňa nerobím nič, čo by ma za zodpovednú slušniačku opisovalo. Som normálne dievča, ktoré nepije alkohol, nefajčí, nedroguje, netúla sa po večeroch do noci, (zvyčajne von ani nechodím, keď tak len poobede, večer vôbec). Televíziu taktiež cez týždeň nesledujem, lebo mám veľa príprav do školy, učím sa asi 2-3 hodiny denne, len v sobotu a v nedeľu mám oddych, ale podľa mňa je to málo. Idem do siedmej triedy. Chodím aj na tanec, klavír a spev, ale podľa mňa nerobím nič výnimočné. Neviem, čo ich to napadlo, myslíte si, že preto, že sa netúlam večer po uliciach a po diskotékach, nesedím pred televíziou a počítačom celý deň, nepijem alkohol, nefajčím, nedrogujem, cez vyučovacie hodiny dávam pozor, sústredím sa, s nikým sa nerozprávam a poslúcham, som slušniačka? Neviem, či je dobré alebo zlé byť slušniačka, ale každý deň chodím do školy načas, aj na krúžky tak, aby bolo všetko v poriadku, nevyrušujem, sústredím sa a každú hodinu sa hlásim odpovedať. Neviem, ako by som sa ešte mala popísať. Na počítači nie som často, aj to len radím ľuďom, poslúcham aj rodičov (jednoducho každého, aj učiteľov), zdravo sa stravujem a športujem. Raz poobede za mnou prišla kamarátka, rozprávali sme sa, hrali, bicyklovali a rodičia išli do obchodu, kúpiť niečo na večeru. Ja som si čítala knihu a ona mi niečo hovorila. Dostala nápad, že si objednáme pizzu a ja som nebola proti. Dala som jej peniaze na pizzu a telefón (zabudla si doma), a keď tá pizza prišla, čudovala sa, že som si z nej nedala. Ja jednoducho odmalička jem pravidelne 5 krát denne a keď už som raz jedla, tak už nechcem sa prejedať, nemám zapotreby jesť pizzu, čipsy a koláče. Samozrejme, že pri výnimočných situáciách, ako sú narodeniny, meniny, Vianoce alebo Veľká noc, si dám niečo nezdravé, ale aj to len v malom množstve, neviem, prečo sa mi všetci tak čudujú, veď na tom predsa nie je nič zlé, či je? Ďakujem veľmi pekne.

Dovidenia.

Maoam

mne to pride vsetko ako nalinajkovane, nasablonovane, totalne kontrolovane

tu nejde o to, ze nepijes, nefajcis, slusne sa spravas, posluchas, to nie

ale chyba mi tam nieco take 'svojske, osobite',

hranicis uz s perfekciou a mozno ti raz z toho prepne...

ty fungujes dokonale ako panacik, ale vobec nie si 'free'

lekno09

si výnimočná,a je to velmi pekné aká si,rodičia určite sú na teba hrdí:)
Dnes je málo slušných ľudí,takže je to pekné aká si,a možeš sa tešiť zo seba.Takých ľudí mám rada,aj ja,ale dnešný svet je zlý,aj ludia v ňom,česť výnimkám.

sewie

a ako o co ti ide?si normalne slusne dievca, to potrebujes byt mladistva alkacka aby si bola akoze cool? neviem v com chces byt v 12tich rokoch "neslusna"...viem ze su aj taki co dostanu prvu otravu alkoholom v 11tich ale to je cisty "debilizmus" podla mna a taki ludia nie su cool ale trapni...drz sa svojho a na ostatnych sa mozes akurat tak vykaslat...nepotrebujes si prepit pecen alebo prefajcit pluca len aby si bola akoze cool...na sprostosti mas casu dost

sion

Veď si normálna, slusnacka si pre "neslusnakov" , frajerov čo pijú, fajčia...aby boli zaujímaví. Vies sa aj baviť? Lebo možno im prídeš nudná a r
takto ti to povedali. A tu pizzu si si kľudne mohla dať, ak si na ňu mala chuť.

[zruseny20]

Neviem preco mam taky zvlastny pocit, ze dnesni nastrocni trpia strasnym nedostatkom sebavedomia... a vsetci potom vypisuju sem a chcu, aby sme im pisali, aki su skveli.. :)

Asi je to tou blbou dobou, ktora vyzaduje perfekcionizmus..

"Slusniacka" - nie si ani dokonala, ani nedokonala.. si uplne normalne priemerne dievca, ktore sa mozno prilis pozoruje :)

Aja02

No ty si dokonalý človek. Presná, učenlivá, inteligentná, všetkým pomáhaš, zdravo sa stravuješ a tí ostatní sú pažraví, neinteligentní, nezodpovední, neučia sa, pijú, fajčia a sexujú, len ty si dokonalá. :-D