Spoločný život bez papiera - druh a družka

Príspevok v téme: Spoločný život bez papiera - druh a družka
aduliena

Chcela by som vás poprosiť, aby ste napísali svoje skúsenosti, ak ste v takomto vzťahu, aké sú plusy a mínusy.
Láska je krásna, ale človek nikdy nevie, čo prinesie život a môže nastať rozchod. Ako ste riešili takéto situácie? Prípadne ak sa narodilo dieťa, tiež treba dokazovať, kto je otec, koho meno bude mať... proste samé mínusy a prekážky na úradoch...
Takisto by ma zaujímalo, či ste registrovaní na úradoch, ak žijete v takomto vzťahu, proste ako to všetko je. Vďaka.

nolin

rozvádzať sa kvôli tomu, aby vyžili? a čo potom, keď jeden zomrie... ten druhý partner bude žiť len zo svojho dôchodku, pretože nárok z vdovského nebude mať..

odpadavka

Meretseger, tebe teda musel nejaky chlap dobre ublizit. To mi je luto.
Nemyslim si, ze ked clovek chce mat usporiadany zivot, tak si ho komplikuje. Samozrejme, ze nie vsetky manzelstva vyjdu, ale clovek do toho nemoze ist deprimovane a s pesimizmom. Lebo si to ozaj aj privola. Ja som vydata a mame krasny vztah a nikdy som ani na chvilku nezavahala, ze som isla pod cepiec.
Horsie je podla mna neviazat sa, lebo clovek nakoniec ostane sam a to nie je dobre. Mozno teraz ti to nevadi lebo si mlada, ale ked budes stara a budes sediet sama doma v kresle, tak ti to mozno aj pride luto :-(

.

..ešte šťastie,že také egoistické a samoľúbe zmýšľanie nemajú všetky ženy.
To by sme potom mohli dať do prenájmu Slovensko napr.číňanom,indom,pakistáncom,príp.afričanom..
A bol by to prenájom bezplatný,jednostranný a naveky..

Meretseger

Prela by som sa, pre koho by bolo neskoro, ale nechajme to tak:) Bola som zaslepená láskou rovnako, ako ste tu vy, ale ani mi na um nezišlo vydávať sa. Keď si chcete zbytočne komplikovať život, vaša voľba. Však vám to docvakne...

odpadavka

Meretseger a zuzi74 by ste sa zblaznili??? Ze mingle vzťah?? To kam sme dosli? 16 rokov sa budem len s niekym stretavat?? Co sme na strednej skole??? :-)))))Alebo nestoite ozaj tym chlapom aby sa zacali viazat? Ziadne spolocne byvanie, ani svadba??

Jaaaj baby ved sa zobudite, ale asi bude neskoro :-)

lenka04

Ja osobne by som nechcela zit len tak, na divoko... Aj majetok nie je spolocny, zober si ze trebars mate byt a priatelovi sa nieco stane...ty ako "len" druzka nemas na nic narok. Jedine, ze by ta nejako evidovali na urade, ze zijete ako druh a druzka - ale aj to musite neviem kolko rokov byt tak evidovany. Ale mne osobne sa to nepaci, ja by som to urcite takto nechcela. Podla mna svadba to patri k zivotu, hlavne ked sa zaklada rodina.

wowo1

17 rokov nadivoko,ma prestalo bavit.preco nezmenit stereotyp....

Manzelstvo na urade je nezmysel,som stastna ateistka ale v kostole to je ine,ide o PRISAHU pred svedkami .... v dobrom aj zlom, v stasti a nestasti v zdravi a chorobe,a to je rozdiel..ak si to uvedomis..ale to chce dozriet...
ale je to ine po svadbe....uplne iny pocit ale to treba zazit. ak sa bojis riskovat s dotycnym tak si ho neber..asi tam bude este pochybnost....

nicolette

vebe
Presne si vystihla to, čo si myslím aj ja.. Ja som to ale trošku inak napísala a tak to možno aj inak vyznelo, resp. to bolo inak pochopené ako som chcela :)ale súhlasím
Allenkaaaaaa
Vidíš, nakoniec vysvitlo, že to myslíme rovnako. Len som sa vyjadrila asi trošku "inak" :) každopádne, keď prídu deti, je jasné, že svadba je na mieste, čiže v podstate s tebou súhlasím a tiež vravím, že "s deťmi len do manželstva" :) ale takisto akceptujem ľudí, ktorí sa rozhodnú inak a to nežiť v manželskom zväzku aj po narodení dieťaťa, je to každého slobodná voľba...
Žijeme spolu "takto" 3 roky, čiže nie veľa, ale rozhodne ani nie málo a doposiaľ sme s naším "free" súžitím problém nemali :)

Allenkaaaaaa

vebe, suhlasim. Ak by som cakala dieta, svadbu by som urcite chcela :) Nechcela by som, aby sa moje dieta napriklad volalo inak ako jeho otec, popripade aby malo ono rovnake priezvisko ako on a ja ine....Je to sice len jedna z veci, co by mi vadila, ale aj tak... S detmi len do manzelstva