Za chvíľu budem holohlavá..

Príspevok v téme: Za chvíľu budem holohlavá..
dasky

Prosím poraďte mi, už som zúfalá. Pred mesiacom mi začali nenormálne padať vlasky, svrbela ma pokožka hlavy. Tak som zašla ku kožnej, no ona bez toho čo by mi len pozrela na hlavu - predpísala mi šampón Kertyol P.S.O a vodičku Alpicort. Výsledky z krvi mám ok, štítna taktiež.. Je pravda že v máji som prežívala veľký stres - môže sa teraz takto prejavovať? Máte niekto skúsenosti s tým šampónom a Alpicortom ? Skutočne nechcem byť v 22 holohlavá, začína mi to dosť ničiť psychiku :(

sannn

no aj ja mam to podozrenie ze by to mohlo byt tymi muzskymi hormonami ale neviem ci bude gynekolog ochotny mi hormonalny profil spravit, a staci gynekologovi povedat ze si chcem dat spravit HP alebo sa tie muzske hormony zistuju nejako inak

dasky

sannn

kamarátka ma problém s tým, že jej veľmi rýchlo a husto rastú chĺpky na bruchu a vyšetrenia ukázali že ma veľa mužských hormónov

sannn

mam podobny problem uz vyse roka mi strasne padaju vlasy, taktiez mam problem s tym ze chlpky mi rastu velmi rychlo a hlavne na miestach kde ich zeny nemavaju tak vela (ruky, brucho), uz som uvazovala ci to nebude sposobene zvysenim testosteronu a chcela by som si dat spravit hormonalny profil ale myslite ze mi ho gynekolog spravi ked ide "len" o padanie vlasov? pocula som ze gynekologovia neradi robia HP tak neviem ci ma neodmietne, a na endokrinologiu ist nemozem pretoze v mojom okoli su velmi dlhe cakacie lehoty ku endokrinologom

dasky

Nerada by som to riešila s HAK, to už bude fakt posledná možnosť.. prečítala som toho dosť veľa na nete a tam sa kočky rozdelujú do dvoch skupín. Jedna - ktorým HAK pomohla, aby prestali padať vlásky a druhá - ktorým práve kvôli vysadeniu HAK vlasky padať začali.. Budem dúfam že ten Alpicort mi pomôže

sikkka

pluska, mne lekarka chcela Diane vymenit za inu- Qlaira, tak sa jej skus opytat na nu, ma tiez antiandrogenne ucinky ako Diane, ale nezatazuje tak pecen a je setrnejsia... (aj ked slovo "setrnejsia" pri antikoncepcii je velmi relativne). Vobec neni Diane jedina co pomoze na vlasy lebo viacere maju antiandrogenne ucinky, len Diane je uplne najsilnejsia...

ja uplne chapem to co pises, akoby som pocula seba pred casom a viem ze cokolvek ti teraz hocikto napise bude len jednym uchom dnu a druhym von (v tomto pripade okom) :)

pluska

mozne je vsetko, aj to, ze po vysadeni mi vlasy padat nebudu. ktovie ako to bude. kazdopadne HAK mienim uzivat este max 7 rokov. potom s tym seknem. a co bude potom, je vec buducnosti. Teraz som v obdobi, kedy si hladam perspektivnu pracu, nemozem si dovolit HAK teraz vysadit a chodit na pohovory s rednucimi vlasmi, ktore nemozno nijako upravit. Proste prechadzam tazsim obdobim, a nerada by som si iste veci stazila este viac. Ak mam byt holohlava pre vysadenie HAK, tak az o 7 rokov... teraz rozhodne nemienim HAK vysadit, z oboch dovodov ... akurat sa obavam, ze tento typ HAK (Diane 35 - jedina lieciva hak na vlasy), vraj ma byt z trhu stiahnuta, doktorka mi oznamila...a tie nizkohormonalne mi nerobia dobre, stale mi bolo z nich zle....

RNG

Padanie vlasov moze byt z nedostatkov napr B-5, zinku, selenu a jodu, tiez zo stresu a roznych hormonalnych vykyvov. To treba adresovat zvnutra, nie nastickovanim zvonku.

sikkka

Pluska, viem ze si rada ze sa ti to zlepsilo ale Diane35 nieje riesenie... bola som na tom rovnako a brala som ju 5-6 rokov... po jej vysadeni to bolo este horise a ani po roku a pol mi vlasy neprestali padat... skusam stale nieco chytam sa kazdej slamky... uvedom si ze antikoncepciu nebudes brat do nekonecna a to ako budes mat po vysadeni rozhadzane hormony sposobi este hrosie padanie.

Ver mi, nehovorim to v zlom, len varujem, lebo si tym prave prechadzam. Mne to este ide ruka v ruke so stitnou zlazou.

pluska

ozaj, mne padali vlasy vyse 2 rokov v dost intenzivnom mnozstve, presla som si strasnym obdobim, kedy som sa obavala toho najhorsieho, ze pridem o vsetky vlasy.... nastastie som mala riadne huste vlasy, takze to bola moja "zachrana" , teraz ich mam o polovicu menej, ale nie je to az take katastrofalne... uz mi tak nepadaju, len zriedka a v ovela mensom mnozstve.

pluska

mne alpicort vobec nepomahal. kozna mi ho stale predpisovala a nic., ziaden vysledok. krvne testy OK, stitna zlaza tiez.... nakoniec mi pomohla HAK Diane 35 - asi mi vlasy padali zo zvyseneho muzs.hormou (androgen), ktory tato HAK potlaca... po 6 mesiacoch som zaznamenala asi o 80% nizsiu mieru padania vlasov.