Co sa da robit s uzavretym clovekom ?

Príspevok v téme: Co sa da robit s uzavretym clovekom ?
stryco1

Zdravim Vas vsetkych, strucne, rodicia su od mojich ca. dvoch rokov rozvedeni, bol som neznamym clovekom sex. zneuzity ako maly, v 18 a neskor som nehladal, nevedel si najst ziadny vztah, som riadne uzatvoreny, obcas mi ktosi o sebe porozprava, beriem to ako podanu ruku, clovece pomoz si, vyrozpravaj sa, napriek tomu som dalej uzatvoreny, poradte mi plz. vdaka

teta1

Stryco1

Myslim ze najlepsi psycholog si ty sam sebe.Ide len o to aby si robil to co chces .Nemaj strach sam zo seba a z toho co chces spravit a povedat .Ver si!

stryco1

:: sad2 :: a vsetci

ok, stacilo blokov a podobneho. Treba si nieco pred sebou a pred vsetkymi ktori to unesu, nieco co nas skrie priznat a vybavene. Je cas na ciny! a nie na obkecy.

Ps. Akoze fakt dobry psycholog v BA sa najde, poradte pliz, ved!

sad2

stryco1: presne tak, ja mam skusenost, ze takych otvorenych ludi zboznujem, doslova ma pritahuju, (skor 1 osoba ako v nejakych väcsich skupinach) a aj im zavidim,ze sa vedia tak otvorene a priatelsky spravat v spolocnosti,ze hned si najdu xy kamosov , vedia zapadnut do spolocnosti, a prave s tym prisposobenim mam aj ja problem, ako keby som mal nejaky vnutorny blok, kt. ma v tomto brzdi a neviem to nejako prekonat..

stryco1

Suhlas, suhlas! Aj ja si myslim ze je prospesnejsie najst si zivych otvorenych priamych ludi aby sme mali pred ocami ukazku opacneho vzorca spravania. Akurat u mna sa mi zda, ze to prisposobenie mi akosi dlhsie trva. To sa mi teda nepaci!

stryco1

::: Nekrofilia :::

Vies si vybrat meno panecku

Ahoj!
Suhlasim, ze nezijem uplne naplno ako by som chcel. Obcas sa niecim citim zviazany, to sedi. Ani tie ponukane sance v zivote nevyuzivam naplno a to by ma mohli posunut. Aj na rozhodnosti mam co zlepsovat. Neviem si vypytat asi to co chcem. Pravdu povediac, neviem si urcit cenu, vypytat si. Ani v praci. Ehm.
Ked tak dumam nad tym, mohlo by byt ze tie zabrany mam uz casom aj naucene a co mi ich zoberie. Neviem. Nic ma nenapada. No a jasne, ze by som sa chcel od toho oslobodit. Ziskat viac radosti do zivota! Vravis zle detstvo ? Nu, ja mam trosku pospinene detstvo zneuzivanim mimo rodiny. Aj tak to ma nasledky, narusene vytvaranie vztahu, ziadny intim zivot, malickosti. Na druhej strane, sameho ma to fakt prestava bavit.
Spojilo sa ti to normalne. Pod ciarou: Pripomina to malo zoznamku, heh.

stryco1

::: Carie :::

myslim si, ze nie je cesta pre mna hladat priatelku na nete. Zivy kontakt je skvely. Pohlad do oci, toto net nema.
Prilis pokojne typy mi akosi nejdu. Jasne, ani tie skutocne HYPERaktivne. Prirodzene, zeny cinu!

Do spolocnosti som si zvykol chodit pravidelne. Do kaviarni, vinoteky obcas, do klubov. Ked bolo akurat cas, tak som si dal vecer doma.

Pod ciaru: Ludia v mojom okoli mi obcas pripomenu aby som sa uvolnil, bol v pohode, bol menej hanblivy, viac si veril, bol aktivnejsi.

sad2

nekrofilia: paci sa mi tvoj odvazny plan, len problem vidim v tom, ze chces najst niekoho kto je tiez uzavrety introvert, a prave tu moze nastat situacia, ze ked su obaja ludia takyto, tak to prekonavanie prekazok bude este tazsie..
ja osobne mam skusenost, ze prekonavanie sameho seba je lepsie v spolocnosti osoby, kt. je uplny opak teba, tiez som uzavrety introvert a pritahuju presne opacne typy ako ja, a prave na takych ludoch clovek vidi "iny" vzorec spravania sa a moze taketo spravanie odpozerat od neho a po urcitom case sa mu aj vnutorne prisposobit

nekrofilia

Ahoj, mam v plane jednu vec. Najst si cloveka, s ktorym by sme navzajom ,,prekonavali hranice". Ak ste videli film Yesman, kdejim carrey musel kazdej sanci hovorit ANO aj ked nechcel, nieco take chcem urobit ja. Najprv si chcem zosumaritzovat o com to bude a potom napisem vlastnu temu. V podstate chcem najst niekoho, kto ma pocit, ze nezije naplno, ze je brzdeny zvykom, okolim, ze sa boji prejavit, ze nevyuziva sance co mu zivot dava. Chcem najst nejakeho cloveka, najlepsie chlapca v mojom veku (mam pokrk spolocnosti dievcat), s ktorym by sme si davali ,,vyzvy". A ten druhy by to musel bezpodmienecne urobit (inak by bola povedzme pokuta alebo nieco take). Napriklad, ist po meste, on mi povie skoc do fontany, a ja by som to urobila. Takto by sme sa postupne ucili stracat zabrany a hranice a budovat zo seba slobodnejsich ludi. Sama po tom dlho tuzim lebo som velmi uzavrety a uzkostlivy clovek (presla som si depresiami a podobne, zle detstvo) a pritom vnutri citim, ze som ina, ziva, otvorena, roztopasna. Ja len tak, ani neviem preco som to napisala, len sa mi to nejako spojilo s touto temou :). Uz si len musim najst niekoho, kto by to chcel robit so mnou.

Carie

Skus si najst priatelku cez internet cez inzerat a podla mna najlepsie bude, ked budes hladat podobny typ ako si ty. Teda skor taku tichsiu kludnejsiu babu. Neviem, ci je casnicka zrovna vhodna osoba pre teba, ako casnicka je urcite otvorena a zhovorciva teda presny opak teba. Iste, mohli by ste sa zalubit aj dat dokopy. Ale co bude potom. Ona bude chciet chodit do spolocnosti bavit sa, teba to bude zas unavovat. Mozno zo zaciatku nie, ale neskor urcite.