Zenati muzi, vyjadrite sa k tomu?

ziaja

zdravim, k tejto sa chcem tiez vyjadrit....rozviedla som sa , ked boli deti uz väcsia a po 4 rokoch od rozvodu , som poziadala, aby som mohla pouzivat moje priezvisko za slobodna. Stalo to kopec vtedy este sk. a vela nervov. Nelutujem, pretoze byvaly manzel bol sportovec a kdekolvek som prisla a povedala meno..... proste bolo to neprijemne. Psychicky ma to deptalo.

TinaM

Opica,v podstate suhlasim s tvojim nazorom, az na tu ameriku, nepaci sa mi, ze nedokazes cloveka rozoznat podla priezviska, mne zenska forma vyhovuje. Ale nepostrehla som, kde sme tu pisali, ze muz nuti zenu si vziat jeho priezvisko? Keby ma ten moj nutil, just by som to neurobila :D nastastie to nerobi.

opica1245

a este jedna otazka preoc by si z tradicie chlap nemal brat meno svojej zeny?je to ponizujece? cize to co je pre muzov ponizujuce ma byt pre zeny normal. a ptm ked sa neaka k tomu postavi takto tak je hned feministka :) feministky su u mna nevyrovnane zeny tak isto ako chlapi co iba pre to ze su neschopaci tak hovoria na kazdu na ktoru nemaju ze je ku*va

opica1245

ja si svoje priezvisko rozhodne necham a chlap co chce nasilu aby si zena dala jeho meno si ju jednoducho nezasluzi.u mna je to stara zalezitost a taktiez je u mna uplna hovadina ta pripona na konci -ova cize majetkova pripona pre toho kto nechape..napr v USA to maju normalne berme si priklad :D a podotykam ze feministka niesom len mi to pride blbe ked si zena ma zmenit priezvisko a pri tom chlapi trvaju na tom ze oni sami sa menit nebudu k lepsiemu pre tu zenu..jednoducho je to fakt a myslim ze chlap ktory je vyrovnany by to mal nechat na zenu a nenutit ju k tomu

xxxy

zmena priezviska podľa partnera by mala byť vybratá podľa dohody partnerov - manželov. Ja keď sa vydám za svojho súčasného, tak si zoberiem jeho priezvisko, lebo moje je dlhé a keď si ho ešte preložím tak to hrozné :D
Ak by som mala ja dobré priezvisko, a priateľ smiešne, tak by som nemala problém mu ho dať.
Podľa voľby priezviska by sa mali menovať aj deti.

A bolo tu spomenuté, že ak by priezvisko dávali deťom podľa matky, takže by to priezvisko dlho nevydržalo. No podľa mojich vedomostí je na svete viac žien ako mužov, ak sa to ešte nezmenilo, a teda skôr sa stáva, že vymyzne mužove priezvisko. Nie?