Rychlejsie hojenie ran a zabranenie vyraznym jazvam?

Príspevok v téme: Rychlejsie hojenie ran a zabranenie vyraznym jazvam?
dumbr dumbr

ako dopomoct zahojeniu reznej rany na tvari? mam totizto trochu hlbsiu reznu ranu na tvari, akurat koze mi este ostala.. v nemocnici mi povedali, ze zasivat to zrejme nebude nutne, ze uvidime casom.. akurat mne to este aj po dni stale ako tak krvaca a neviem, co s tym mam robit..
Taktiez by ma zaujimalo, ci existuje nieco, co by zabranilo tvorbe nejakej prilis velkej jazvy... je mi jasne, ze bez jazvy sa asi nezauobidem, ale je nieco, co to trochu zmierni?? No som v zahranici, cize nejake slovenske veci mi prave nepomozu :(

werweverka

Ahojte, ja mam jazvu cez polku chrbta, po tom, co som spadla z bicykla. Okrem ineho som si dolama rebra a ruku, a ked ma v nemocnici davali dokopy poradili mi brat wobenzym. Pomaha liecbe zraneni, hojeniu zlomenin, zmiernuje opuch, hoji poskodene tkanivo... Celkom milo som bola prekvapena, ked sa mi ta rana na chrbte pekne a rychlo zahojila. Zostala len neviditelna jazva, takze si to nemusim davat chirurgicky upravit. Mne osobne wobenzym pomohol.

peta11111

..ja som vyskusala vselico, od silikonovych gelov typu strataderm, to je to iste co dermatix, contratubex a ine alternativy a nic mi nepomohlo... teraz chodim rok na laser ako na hodiny klavira, ale som asi ojedinely pripad...stale nic... a niektore jazvy mi zostali dokonca hnede..

RNG

Nuz ja [ouzivam na rany zmes jemneho praskoveho cukru, kokosoveho oleja a par kvapiek citricidalu(1.5 lyzice praskovehi cukru, 1 lyzica kokosaku a asi 5 kvapiek citricidalu, velmi dobre zamiesat.
Tak sa mi rany hoja velmi rychlo,bez zapalov, co je u cukrovkarov DM2 velky problem.
Zmes aplikovana na jazvy pomoze vnutorne hojenie a regeneraciu poskodeneho tkaniva aj potom ako sa rana uzavre, transdermalne=cez kozu.

malaanka

contractubex je už zastaralý.
Neviem či ti to pomôže na reznú ranu,mne to veľmi pomohlo na operačnú ranu.A mohla som to používať hneď po vybratí stehov.
Volá sa to DERMATIX gél.Je to silikónový gél na úpravu jaziev.
Je dosť drahý,ale mne jazvu po operácii ani nevidieť.

AN44

podla mna ti to mali zasit, ostane rozhodne mensia jazva ako pri spontannom zahojeni.. a potom ten contractubex gel..

Carie

Mne nepomohol ani contratubex ani uzivat v case hojenia Wobenzym, kolko som nan dala penazi a na jazvy to nemalo najmensi efekt